Raspucani Srbi: Nikolin nebeski skok, Sergejev gol, asistencija i IMOBILE!

Srpski reprezentativci i kapiten Lacija obilježili nedjeljne susrete od 19.30 u italijanskoj Seriji A.

Roma - Fiorentina, Verona - Lacio, Serija A, 36. kolo Izvor: Riccardo de Luca/AP

Roma je na korak od plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona.

"Vučica" je u 36. kolu Serije A savladala Fiorentinu pogocima Žordana Veretua iz jedanaesteraca i pobjegla Milanu na "plus četiri" boda.

ROMA - FIORENTINA 2:1 (1:0)

Za potvrdu da će naredne sezone nastupiti u elitnom takmičenju u Evropi, neophodna joj je još samo jedna pobjeda u preostale dvije utakmice Serije A u kojima gostuje Torinu i šampionu Juventusu.

Eventualne poraze Rimljana protiv torinskih timova vrebaće "rosoneri", koji do kraja imaju nešto lakši raspored s obzirom da gostuju Sampdoriji i dočekuju Kaljari.

Domaćin je poveo u 45. minutu iz opravdano dosuđenog penala, koji je rutinski realizovao već peti put ove sezone Žordan Veretu, ali se Francuz nije radovao s obzirom da je upravo iz Firence stigao u "vječni grad" - 1:0.

Fiorentina je najbliža pogotku bila u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je nakon centaršuta iz slobodnog udarca stativu pogodio Herman Pecela. Sudijska nadoknada na "Olimpiku" bila je najbolji dio prvog dijela nakon što je Roma ponovo pogodila mrežu golmana Pjetra Terasijana.

Centrirao je kapiten selekcije Srbije Aleksandar Kolarov, a Đanluka Manćini pogodio metu, međutim, gol je poništen zbog ofsajda.

U nastavku je srpski reprezentativac iz "viola" Nikola Milenković pogodio za izjednačenje u njegovom stilu - bio je najviši u skoku poslije centaršuta Erika Pulgara i matirao Pau Lopeza - 1:1.

Rimljani su potom preko Henrika Mktarijana pogodili stativu u 65. minutu, da bi uslijedila kontra u kojoj je Kolarov izblokirao Dušana Vlahovića u izglednoj situaciji.

Centarfor Rome Edin Džeko je sedam-osam minuta prije kraja bio u dobroj šansi, ali je šutirao pored gola, da bi minut kasnije Kolarov uzdrmao stativu, a kapitena Bosne i Hercegovine u nastavku akcije oborio golman gostiju za novi penal!

Veretu je opet preuzeo odgovornost i ponovo bio siguran - 2:1 za vrijedne bodove rimskog kluba.

Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

Gradski rival Lacio je gostovao u Veroni i stigao do "PETARDE" u drugom poluvremenu i to poslije preokreta - 1:5.

Najbitnije što se dogodilo na stadionu "Mark'Antonio Bentegodi" bio je het-trik kapitena "nebesko-plavih" Ćire Imobilea, kojim je Kristijanu Ronaldu iz Juventusa, pobjegao na četiri gola razlike u trci za najboljeg strijelca šampionata.

Zanimljivo, tri puta je mrežu zatresao nekadašnjem golmanu Rada Borisu Radunoviću, koji je dobio priliku da bude starter u Veroni prvi put ove sezone.

Jedan od najzaslužnijih za trijumf, osim Imobilea, bio je reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić, koji se postarao za preokret pogodivši iz slobodnog udarca u 56. minutu, da bi sedam minuta kasnije asistirao Hoakinu Korei za potvrdu 23. trijumfa u sezoni. U samom finišu domaćina je sa dva nova gola "dokusurio" Imobile.