Fudbaleri Borca zabilježili su drugu prvenstvenu pobjedu. Na Gradskom stadionu u Banjaluci savladali su tuzlansku Slobodu 2:0 (0:0) i tako se vratili na lidersku poziciju bh. elite.

FK Borac Banjaluka - FK Sloboda Tuzla UŽIVO m:tel Premijer liga BiH 2. kolo Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Dva domaća meča, dva trijumfa i gol-razlika 8:0 - to je učinak fudbalera Borca nakon uvodnih 180 minuta nove sezone u m:tel Premijer ligi BiH.

"Crveno-plavi" večeras su na Gradskom stadionu pogotkom Jove Lukića i autogolm Adnana Mujkića savladali Slobodu iz Tuzle 2:0 (0:0), te se tako vratili na lidersku poziciju bh. elite.

BORAC - SLOBODA 2:0 (0:0)

Čvrsto se igralo u prvih 45 minuta. Borac jeste bio za nijansu bolji, ali je i Sloboda imala svoje šanse, te pokazala da u Banjaluku nije došla da se brani.

Ipak, već od starta nastavka, tim Vlade Jagodića zaigrao je znatno angažovanije i trud se veoma brzo isplatio.

U 58. minutu Almedin Ziljkić je šutirao, golman gostiju Bojan Pavlović uspio je da odbrani njegov šut, ali ne i Lukićev, koji je požrtvovano reagovao i ugurao loptu u mrežu rivala.

Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Borca.

I nakon vođstva, Banjalučani su nastavili sa atacima. U nekoliko navrata pokušavali su Stojan Vranješ i Vladan Danilović, ali je drugi pogodak ipak uslijedio nakon ubacivanja "rezerviste" Aleksandra Radulovića, koji je samo par minuta ranije zamijenio upravo Danilovića.

Prošao je Radulović po lijevoj strani, ubacio loptu pred gol Slobode, gdje je nespretno reagovao Mujkić i tako stavio tačku na ovu utakmicu.

Do kraja nije bilo mnogo uzbuđenja, a vrijedi izdvojiti podatak da je priliku da debituje u dresu Borca u finišu dobio i Mamadu Đalou.

Banjalučani sigurno mogu biti zadovoljni sa dva domaća trijumfa, pred nekoliko izuzetno zahtjevnih utakmica.

Sjajan meč očekuje nas u narednom kolu, gdje će na "Grbavici" snage odmjeriti dvije ekipe sa maksimalnim učinkom, Borac i Željezničar. Biće to sudar timova koji su u prva dva kola zabilježili oba trijumfa, te pritom nisu primili ni gol.

Tuzla siti - Krupa (20.30)

TABELA: Borac (+1) 6, Željezničar (+1) 6, Sarajevo 3, Zrinjski 3, Široki Brijeg 3, Radnik (+1) 1, Sloboda (+1) 1, Tuzla siti 0, Olimpik 0, Krupa 0, Velež 0, Mladost 0.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.

20:49

- KRAJ -

Kraj utakmice, pobjeda Borca 2:0.

20:47

90+3 ŽUTI KARTON ZA VOJNOVIĆA

20:43

87' DEBITUJE ĐALOU, ULAZI I KUJUNDŽIĆ

Marko Kujundžić ulazi umjesto Đorđa Ćosića, dok umjesto Ziljkića priliku da debituje za Borac dobija Mamadu Đalou.

20:38

83' GOOOL!!! Borac vodi 2:0!

Nespretna reakcija Mujkića, autogolom fudbalera Slobode, Borac stiče, čini se, nedostižnu prednost 2:0.

Bila je to dobra akcija domaćih, na kraju je Radulović ubacio loptu u peterac gostiju, Mujkić nije dobro reagovao i prevario je svog golmana.

20:35

80' ZILJKIĆ

Zanimljiv pokušaj Ziljkića.

Zakarić je poslao dugu loptu na desnu stranu, krilni fudbaler Borca je pokušao iznenaditi Golubovića, ali ostaje 1:0.

20:33

78' ZATIM JOŠ JEDNA

Umjesto Predragovića na terenu je sada Denis Žerić.

20:32

77' NOVA IZMJENA KOD GOSTIJU

Anel Husić umjesto Elvedina Herića u timu Slobode.

20:30

75' DVA NOVA IGRAČA U BORCU

Saša Kajkut i Aleksandar Radulović zamijenili su Jovu Lukića i Vladana Danilovića.

20:26

70' VRANJEŠ

Osmi šut Vranješa, ovaj put iz velike udaljenosti, ali najiskusniji igrač Borca na terenu ne uspijeva da pronađe put do protivničke mreže.

20:23

ŽUTI KARTON - LUKIĆ

Strijelac jedinog gola do sada Lukić zaradio je žuti karton.

20:22

67' DVOSTRUKA IZMJENA U SLOBODI

Dvostruka izmjena u Slobodi. Alen Kurtalić i Dušan Ristić u igri su umjesto Saše Maksimovića i Ermina Kadrića.

20:19

64' PRVA IZMJENA: BRTAN - VOJNOVIĆ

Vlado Jagodić vrši prvu izmjenu. Aleksandar Vojnović ušao je u igru umjesto Brtana.

20:17

62' SNAŽAN ŠUT VRANJEŠA

Jedva je sada Golubović odbranio šut Vranješa, i to iz drugog pokušaja. I nakon vodećeg gola, Banjalučani nastavljaju pritisak.

20:15

58' GOOOL!!! PRVENAC LUKIĆA ZA VOĐSTVO BORCA!

Borac vodi!

Lukić se požrtvovano reagovao pred golom Slobode i postigao svoj prvenac u "crveno-plavom" dresu.

Zasluženo su "crveno-plavi" poveli, nakon velikog pritiska na startu drugog poluvremena.

Prethodno je Ziljkićev šut uspio da odbrani Golubović, ali ne i Lukićev, koji je prilikom šuta dobio i udarac od golmana Slobode, ali neće biti problema, nastaviće meč.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

20:12

57' OPOMENA ZA DUJAKOVIĆA

Oštar start Dujakovića nad Tomaševićem, defanzivac Borca zaradio je žuti karton.

20:11

56' PRIJETI I MILOJEVIĆ

Mladi defanzivac Borca našao se u prilici nakon kornera, ali je šutirao pored gola.

20:10

55' SJAJNA ODBRANA GOLUBOVIĆA

Možda je ovo bila i najbolja prilika za Borac. Odlično je Lukič šutirao lijevom nogom, ali Golubović krajnjim naporima izbjacuje loptu u korner. Banjalučani sve više prijete.

20:08

52' OPET VRANJEŠ

Još jednom glavom pokušava Vranješ, nakon odličnog centaršuta Dujakovića, ali sa 10 metara nije uspio da šutira precizno. Lopta je završila iznad prečke gola Slobode.

20:00

46' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

Nema izmjena na startu nastavka.

19:46

- POLUVRIJEME -

Kraj prvog poluvremena, rezultat s početka utakmice, Borac - Sloboda 0:0.

19:45

45' MINUT NADOKNADE

U prvom poluvremenu igraće se još 60 sekundi.

19:41

OPOMENA I ZA MUJAGIĆA

Mujagić je napravio niz prekršaja i sudija Bandić to nije više mogao da toleriše - žuti karton i za ofanzivca Slobode.

19:39

39' JOŠ JEDNOM LUKIĆ

Lukić je sada ponovo bio u solidnoj situaciji, ali opet je njegov šut uspio da odbrani Golubović.

Ulazimo u finiš prvog poluvremena, i dalje nema golova.

19:37

36' BRTAN - ŽUTI KARTON

Marko Brtan neoprezno je startovao, laktom faulirao Predragovića, te je opravdano dobio žuti karton.

19:36

35' MUJAGIĆ

Opasni su gosti iz prekida. Beganović je sada centrirao, ali Mujagić šutira glavom visoko preko Borčevog gola.

19:33

33' "MAKAZICE" LUKIĆA

Atraktivno je sada pokušao mladi napadač Borca Lukić, "makazicama", ali nije tu bilo dovoljno siline u udarcu i čuvar mreže Slobode lako je odbranio njegov šut.

19:32

31' HERIĆ U PAVLOVIĆA

Dugo je trajao napad Slobode, Huseinović je ostavio loptu za Herića, koji šutira iz daljine, ali pravo u golmana Borca Pavlovića. Obostrano otvorena igra na Gradskom stadionu, ekipe se smjenjuju u napadima.

19:30

29' OPET VRANJEŠ

Četvrti put pokušava kapiten Borca, ponovo nakon kornera Zakarića, ali ovaj put Vranješ nije uspio dovoljno dobro da zahvati loptu. Na trećini smo susreta, mreže i dalje miruju.

19:27

KADRIĆ "POŽUTIO"

Ermin Kadrić povukao je Vladana Danilovića i zaradio prvu javnu opomenu na večerašnjem meču.

19:26

25' SLOBODA SVE OPASNIJA

Prvo je pokušao Predragović nakon kornera, a zatim i Tomašević, ali nema promjene rezultata. Ipak, gosti sve opasniji.

19:23

23' ZAKARIĆ, PA VRANJEŠ

Gužva u šesnaestercu Slobode, šutirao je Zakarić, ali je izblokiran, zatim je pokušao i Vranješ, ali nije bilo prostora da lopta prođe. Defanzivci tuzlanskog tima dobro su intervenisali.

19:18

18' SJAJAN ŠUT MUJAGIĆA

Golman Borca Pavlović bio je primoran da boksuje loptu u korner, nakon odličnog dalekometnog udarca Mujagića, Otklonjena opasnost po gol domaćih nakon udarca iz ugla.

19:17

17' ZILJKIĆ

Iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, lukavo je pokušao Almedin Ziljkić, ali brani Golubovič.

19:12

11' BUDE SE I GOSTI

Sada dobra situacija pred golom Borca. Pokušali su i Tuzlaci da ugroze gol Bojana Pavlovića, ali Abid Mujagić našao se u nedozvoljenoj poziciji.

19:09

9' LUKIĆ

Ponovo pokušavaju fudbaleri Borca.

Dosuđen je prvi korner za domaće, sa desne strane centrirao je Goran Zakarić, a Jovo Lukić glavom šutira malo pored gola.

19:06

5' VELIKA ŠANSA ZA BORAC!

Mogao je Borac sada povesti. Ćosić je centrirao sa lijeve strane, lopta je imala čudnu putanju i mnogo problema imao je golman gostiju Golubović da odbrani, ali je uspio u tome.

19:02

1' BORAC PRIJETI OD STARTA

Već u prvom napadu šansa za Borac. Vranješ je pokušao glavom nakon ubacivanja Dujakovića, ali ostaje 0:0.

19:00

POČELA JE UTAKMICA

18:59

SUDIJE

Antoni Bandić iz Gruda dijeliće pravdu na Gradskom stadionu, a pomagaće mu Goran Dujak iz Odžaka i Jure Musa iz Čitluka.

18:58

REZERVE

Na klupi Borca su: Damjanović, Kujundžić, Radulović, Kajkut, Crnov, Marković, Vojnović, Janičić i Đalou, dok kod gostiju šansu za ulazak na teren čekaće: Mustačević, Devedžić, Salihović, Kurtagić, Ristić, Husić, Žerić, Osmić i Omerović.