"Rođeni" ovo nisu uspjeli da urade više od 13 godina!

Veležu bod na Pecari prvi put od aprila 2007. godine

3. kolo m:tel Premijer liga BiH Široki Brijeg Velež 2 2 Izvor: FENA/Arhiva

Prvog dana trećeg kola m:tel Premijer lige BiH vidjeli smo dva derbija – i čak sedam pogodaka!

Tri su postignuta na jednom bh. fudbalskih klasika, okršaju Željezničara i Borca (2:1), dok je hercegovački duel, u kojem su se sastali Široki Brijeg i Velež, završen bez pobjednika:

ŠIROKI BRIJEG – VELEŽ 2:2 (2:1)
/Jurilj 25, Pervan 43 – Ćosić 45+1, Mulić 67 penal/

To je PRVI PUT još od 2007. godine da jedna generacija Veleža dolazi do boda na ovom gostovanju, a tek drugi put od osnivanja Premijer lige BiH!

U aprilu te godine, naime, bilo je 0:0, a od tada, pa do večeras, Široki Brijeg je upisao deset uzastopnih pobjeda na domaćem terenu protiv Veleža u m:tel Premijer ligi BiH.

Zahvaljujući pobjedi nad igračima Vlade Jagodića, Željezničar je zadržao stopostotnu uspješnost u eliti i činilo se, nakon 43 minuta igre u prvom poluvremenu, da će njihovim stopama krenuti i tim Tonija Karačića.

U 25. minutu Širokobriježani su poveli pogotkom Alena Jurilja, dok je u finišu prvog dijela igre poentirao i Marko Pervan, kojem je umnogome pomogao kapiten Veleža Denis Zvonić, koji se spetljao u želji da otkloni opasnost ispred gola.

Nije to, međutim, demoralisalo igrače Feđe Dudića koji su u duelu sa timom sa Pecare, nakon što su nedvano trijumfovali u mostarskom derbiju, dokazali da imaju kvalitet i da se sa pravom nadaju mjestu u gornjem dijelu tabele.

"Rođeni" su, naime, do kraja meča uspjeli da se vrate, postignu dva pogotka i, ponavljamo, prvi put nakon više od 13 godina osvoje bod u zapadnoj Hercegovini.

Prvo je na drugi gol Širokog vrlo brzo uzvratio Mehmed Ćosić, da bi konačnih 2:2 postavio jedan od junaka meča sa Zrinjskim, Fejsal Mulić, koji je materijalizovao penal kojem je prethodio prekršaj Cipetića nad Brandaom.

U sljedećem kolu, predstojećeg vikenda, Široki Brijeg će put Bijeljine, na megdan Radniku, dok će Velež u Vrapčićima dočekati Krupu.