Bez pobjednika u istorijskom meču u Bijeljini: Već treći remi Radnika

Bijeljinci su odigrali 1:1 sa Širokim Brijegom

4. kolo m:tel Premijer liga BiH Radnik Široki Brijeg 1 1 Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Čast da zatvore četvrto kolo m:tel Premijer lig BiH, bar do 16. septembra kad će svoj meč odigrati Olimpik i Sarajevo, pripala je fudbalerima Radnika i Širokog Brijega.

U istorijskoj utakmici u Bijeljini, nije bilo pobjednika:

RADNIK – ŠIROKI BRIJEG 1:1 (0:0)
/Šarić 79 – Ćorić 68/

Meč je odigran pod svjetlošću reflektora, pa će večerašnji okršaj u Semberiji ući u istoriju Premijer lige BiH kao prvi koji je u Bijeljini odigran u noćnom terminu. Činilo se, desetak minuta prije kraja, da će reflektori "zaslijepiti" domaće, koji su bili u rezultatskom zaostatku, ali su izabranici Slavka Petrovića smogli snage da osvoje bod i treći put ove sezone remiziraju, po čemu su na prvom mjestu u Premijer ligi.

Poveli su gosti u 68. minutu golom kapitena Dine Ćorića. Pogriješio je na lijevoj strani terena Jovan Motika, izgubio loptu "gdje se ne smije", a u nastavku akcije Mato Stanić je povratnom loptom pronašao Ćorića koji je lako zatresao mrežu iza leđa Dalibora Kozića.

Ako je Mato Stanić imao velike zasluge za vodeći, onda je, u dobroj mjeri, bio zaslužan i za izjednačujuči gol Radnika. Dozvolio je Stanić u 79. minutu da mu pobjegne Vladimir Bradonjić, nakon čega je mladi krilni napadač Bijeljinaca uposlio najiskusnijeg, Velibora Đurića, a ovaj u prvi plan izbacio Kenana Šarića koji matira Zlomislića, za konačnih 1:1.

U posljednjim trenucima i jedni i drugi su bili u prilici da po drugi put zatresu mrežu rivala i dođu do pobjede. Pred golom Širokog Zlomislić je bio brži od Šarića, dok je Vasić u ključnom momentu izblokirao Jurića.