"Tušanj" poslije četiri godine dočekao pobjedu protiv Širokog Brijega: Prvi poraz ekipe sa "Pecare" u sezoni i to kakav!

Ubjedljiv trijumf Slobode nad Širokim Brijegom pred reprezentativnu pauzu!

Sloboda - Široki Brijeg 3:0, Premijer liga BiH, 6. kolo Izvor: Sport1.ba za Mondo

Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone, tim Širokog Brijega uknjižio je prvi poraz u šestom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bolji od hercegovačke ekipe u subotu uveče bili su fudbaleri Slobode na "Tušnju" i to prvi put poslije 2016. godine. Od tada čak sedam puta su slavili Hercegovci uz dva neriješena meča.

SLOBODA - ŠIROKI BRIJEG 3:0 (2:0)

Na samom početku utakmice šestog kola, veteran Said Husejinović je postigao majstorski pogodak nakon solo akcije, pogodivši sami ugao gola Martina Zlomislića - 1:0.

Golman Širokobriježana je pola sata kasnije zaradio direktan crveni karton poslije prekršaja nad protivničkim igračem Jasminom Osmićem izvan kaznenog prostora, pa su gosti s desetoricom u polju primili još jedan gol u finišu prvog dijela.

Igrala se sudijska nadoknada prvog poluvremena kada je Nemanja Tomašević sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu za dvostruku prednost Slobode - 2:0.

Po povratku sa odmora u poluvremenu, gosti su uprkos igraču manje pokušali da se rezultatski vrate u meč, što je ostavljalo mnogo prostora timu Gradimira Crnogorca da stekne ubjedljivije vođstvo.

Husejinović je bio posebno raspoložen, međutim, njegovu bombu iz 65. minutu zaustavio je rezervni golman Hercegovaca Dario Miškić, koji je potom i u nekoliko navrata zaustavljao udarce Tomaševića.

Tačku na trijumf Slobode stavio je Dženis Beganović u 73. minutu poslije akcije i asistencije svog prezimenjaka Amara Beganovića - 3:0.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Uzelac, A. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Husejinović, Dž. Beganović, Osmić, Maksimović, Predragović. Trener: Gradimir Crnogorac

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Radeljić, Čuljak, Marić, Begić, Pervan, Ćorić, Jurilj, Jović. Trener: Toni Karačić