Crveno-beli bili izrazito raspoloženi protiv prošlosezonskog iznenađenja.

Zvezdina petica pred pauzu: Kad Katai ovako komanduje - TSC nema šansu protiv šampiona! Izvor: MN PRESS

Maestralan je večeras, na stadionu Rajko Mitić, bio Aleksandar Katai.

Fudbaler kog su navijači Crvene zvezde priželjkivali od kako je raskinuo ugovor u Los Anđelesu je postigao tri gola, a za jedan asistirao, u ubedljivoj pobedi šampiona protiv TSC-a.

CRVENA ZVEZDA - TSC 5:0 (3:0)

/Katai 20, 28, 45+2, Gavrić 60, Ivanić 70/

Iako su izabranici Dejana Stankovića nešto sporije ušli u meč, Filipović je rano morao da počne da interveniše. Tako se u prvih dvadesetak minuta istakao kao najbitnija figura u gostujućem timu, pre nego što je kapitulirao.

Dupli pas Kataija i Gajića realizovan je udarcem povremenog reprezentativca, a samo nekoliko minuta kasnije je Filipović zaradio povredu.

Neoprezan je bio Ričmond Boaći, prejako je ušao u jedan duel, a nakon njihovog sudara je Nenad Filipović izašao iz igre.

Između povrede i izmene Zvezda je postigla još jedan gol, ali je za taj pogodak Kataija zaslužan i defanzivac Balaž kog je lopta pogodila. Do kraja poluvremena, Srbobranac je još jednom tresao mrežu, kada mu je boaći ostavio zicer u kaznenom prostoru.

Jorgić je tada kapitulirao prvi put, ali je do kraja susreta još dva puta vadio loptu iz mreže.

Prvo ga je savladao Gavrić, nakon asistencije Vukanovića, a zatim i Ivanić, ponovo uz pomoć mladog Balaža.

Crveno-beli su ostali maksimalni i nakon šestog kola Superlige, a ekipa TSC je i dalje u promenjivoj formi. Pogledajte rezultate i tabelu ovog kola!

22:54

Kraj!

Katai je režirao, pogađali su i Gavrić i Ivanić, a Crvena zvezda je rutinski izašla na kraj sa protivnik iz Bačke Topole.

Fenomenalna partija crveno-belih i nešto slabija partija gostiju, koji su slavili u prethodnom međusobnom meču.

22:41

Bivši igrač Ajaksa na terenu

Umesto Vladimira Silađija poslednjih petnaestak minuta meča će odigrati Damjan Dostanić, momak koji je iz Ajaksove omladinske škole stigao u Bačku Topolu.

22:39

Ivanićev pogodak

Balaž je tragičar, jer je kod dva pogotka lopta njega zakačila na putu do mreže. Ovaj put je šutirao Mirko Ivanić.

22:37

Završio je sa izmenama Stanković

U 71. minutu meča na teren su poslati Njegoš Petrović i Srđan Spiridonović, a njima su mesto ustupili Seku Sanogo i Aleksandar Katai, trostruki strelac i asistent kod petog gola.

22:35

GOOOOOOOL

5:0 za Crvenu zvezdu. Sada je već ubedljivo, a poslednji pogodak je postigao Mirko Ivanić.

Istina, i njemu je pomogao Balaž, momak kog je lopta zakačila kod Kataijevog gola.

22:32

Dvostruka izmena gostiju

Na terenu su Banjac i Đurić, a iz igre su izašli Lukić i Zec. Videćemo da li će ovo doneti nešto opasnije napade.

22:28

Pogodak Gavrića za 4:0

Igrao se 60. minut kada je aleksa Vukanović sjajno uposlio mladog krilnog igrača koji je zatresao mrežu.

22:25

Treća Zvezdina izmena

Veljko Nikolić je napustio teren nakon 62 minuta fudbala, a u igri je sada Gelor Kanga.

Gabonac će pokušati da uhvati formu jer se očekuje da bude veoma bitan u nastavku sezone.

22:24

GOOOOOOOL!

Čim je ušao Aleksa Vukanović, odmah je i asistirao za gol.

Strelac je Željko Gavrić, ali mladom krilnom fudbaleru stvarno nije bilo teško da postigne pogodak.

22:22

Zanimljiva izmena u Zvezdi

Ričmond Boaći je van terena, a minute da se rastrči dobio je Aleksa Vukanović, momak koji je do sada bio u drugom planu kod Dejana Stankovića.

22:16

Povreda Filipovića

Čuvar mreže TSC-a je u prvom delu izašao iz igre, nakon jednog duela u kom je neoprezan bio Ričmond Boaći.

Možda je tu bilo i elemenata za crveni karton Zvezdinom napadaču.

Kako izgledaju tragovi na telu filipovića, koji je rođeni brat Borjanove supruge, pogledajte ovde!

22:09

Počinje drugi deo!

Bilo je promena na poluvremenu. Jug Stanojev je ustupio svoje mesto Borku Duronjiću, dok će u Crvenoj zvezdi Radovan Pankov na mesto štopera, gde je bio Miloš Degenek, koji će sada igrati levog beka. Van igre je Milan Rodić.

21:56

Gol za HET-TRIK

Napadač iz Gane je bio nesebičan, a rezervni golman Jorgić nemoćan. Katai se razigrao večeras.

21:50

GOOOOOOOOOOL

I ponovo, Aleksandar Katai!

Ovog puta mu je ostalo samo da realizuje zicer koji su mu saigrači pripremili.

Het-trik momka iz Srbobrana je stigao nakon nesebične asistencije Ričmonda Boaćija.

21:44

Tomanović!

Kao što je to uradio u Moldaviji, Saša tomanović je bio najviši u skoku i posle kornera u 42. minutu.

Ipak, Milan Borjan uspeva da odbrani njegov udarac pa ostaje 2:0. Podsećamo, upravo je Tomanović postigao prvi evropski gol TSC-a.

21:36

Kataijevo dupliranje prednosti

Ovako je to izgledalo!

21:34

Nenad Filipović izlazi iz igre!

Golman TSC-a će morati van terena zbog onog duela sa Ričmondom Boaćijem. Nemanja Jorgić će čuvati mrežu gostiju u nastavku meča.

21:32

GOOOOOOOL!

Katai je u svom elementu, onako kako su to priželjkivali navijači Zvezde kada se vratio iz MLS lige.

Ovog puta je, doduše, imao veliku pomoć jednog od defanzivaca TSC-a!

21:29

Ovako je Zvezda stigla do prednosti!

Lepa akcija crveno-belih rezultirala je pogotkom.

21:26

Žuti karton za Boaćija!

Neoprezan je bio Zvezdin napadač, išao je đonom na loptu, a umesto nje pogodio je golmana gostujućeg tima.

Tražili su isključenje fudbaleri gostujućeg tima, ali je odluka da karton bude žute boje.

21:23

GOOOOOOOOL!

Aleksandar Katai.

Dupli pas sa Milanom Gajićom, a zatim realizacija protiv, po prvi put, nemoćnog Nenada Filipovića.

Od 20. minuta srpski šampion ima prednost.

21:18

Nekoliko Zvezdinih grešaka

Crveno-beli su se poigravali pred svojim golom, na nekih 25 metara udaljenosti od Milana Borjana, a umalo da to kazni TSC.

21:11

Nikolić ostaje na zemlji

Mladi reprezentativac Srbije i jedan od dvojice ''bonus'' igrača crveno-belih večeras je ostao na travi nakon jednog duela, ali se brzo pridigao. Nije bilo potrebe da interveniše lekarski tim.

21:05

Prva gužva

je bila pred Borjanovim golom, ali nije TSC uspeo da stigne do prednosti nakon prekida.

21:02

Meč je počeo!

poslednja utakmica u šestom kolu Superlige je počela na našem najvećem stadionu.

20:53

Tradicija

Što se tiče prvenstvenih utakmica, Crvena zvezda i TSc su odigrali samo dva meča. Jednom je uspešniji bio beogradski tim i to na svom stadionu, dok je u poslednjem susretu slavila ekipa iz Bačke Topole.