Kako bez Džeke? Nikako...

Loša partija Rome u Veroni.

Verona - Roma 0:0 prvo kolo Serija A sezona 2020/21 Izvor: Alessandro Sabattini/Getty Images Europe

Fudbaleri Rome na 22 uzastopne utakmice tresli su mrežu Verone, ali su večeras prekinuli taj sjajan niz.

Prvi prvenstveni meč u sezoni odigrali su kao gosti na "Bentegodiju", a koliko bi tim Paola Fonseke mogao da se muči bez Edina Džeke, jasno je moglo da se vidi tokom večerašnjih 90 minuta.

VERONA - ROMA 0:0

Bh. reprezentativac presjedio je kompletan duel na klupi, a u Romi kao da nisu željeli da rizikuju možda neku povredu pred "već viđen" transfer kapitena i najboljeg strijelca u redove Juventusa.

U prvom poluvremenu bilo je nekih prilika, debitovao je Pedro, koji je u fazi napada sarađivao sa Henrikom Mkitarijanom, tako da je "vučica" igrala praktično bez napadača.

Kada se očekivalo da favorizovani gosti "dodaju gas" u nastavku, viđeno je upravo suportno. Bolje prilike imala je Verona, a najbolju od njih Adrijen Tamez, ali je golman Rome Antonio Mirante sjajno uspio da odbrani.

Novi kapiten Rimljana Lorenco Pelegrini bio je blizu gola petnaestak minuta prije kraja, ali je sjajnom intervencijom domaći čuvar mreže Marko Silvesti osujetio ovaj pokušaj.

U 82. minutu Federiko Dimarko je sjajno šutirao, lopta je pogodila prvo prečku, pa stativu i odbila se u polje.

Tri minuta kasnije slično je uzvratio je i Leonardo Spinacola, večeras najbolji igrač Rome, ali i on je uzdrmao okvir gola.

Ostalo je 0:0.

Ako je suditi po večerašnjoj utakmici, Fonseku čeka mnogo posla. Ipak, stvari bi možda mogle biti lakše ukoliko se realizuje planirani transfer Arkadijuša Milika, koji bi trebalo da zamijeni Džeku na "Olimpiku".