Romane, moraće još da se troši: Liverpul je opet šampionski!

Autor Dušan Ninković

Ekipa Jirgena Klopa koristila greške i rutinski savladala kandidata za titulu.

Čelsi - Liverpul 0:2 Premijer liga 2. kolo Izvor: Getty Images/Pool, Pool/Getty Images Europe

Navijači Čelsija su bili prezadovoljni prelaznim rokom koji je njihov klub obavio, ali će morati da bude još pojačanja u Londonu.

Kepa Arizabalaga nije golman za velika dela i potvrdu toga dobili smo još jednom. večeras je častio Liverpul, koji poklone rado koristi.

Dvostruki strelac Sadio mane bio je centralna figura derbija drugog kola Premijer lige. Još u prvom delu je izvukao crveni karton za Andreasa Kristensena, kada mu je pobegao, pa je štoper morao sa leđa da ga ruši pre nego što napravi razliku.

Isključenje i ogormni problemi za Čelsi.

Već u tom delu je i Kepa stigao da ''luduje'', pošto je za jednu loptu probao da se trka sa Mo Salahom, koji je neuporedivo brži. Ipak, to nije koštalo Plavce.

Ono što je uradio u 54. minutu jeste. Oklevao je sa ispucavanjem, kalkulisao i na kraju mu je sadio Mane oduzeo loptu. bilo je to za drugi gol krilnog napadača, koji je nekoliko minuta ranije glavom već tresao mrežu.

Do kraja susreta je Čelsi imao priliku da se vrati, jer je zbog faula nad timom Vernerom dosuđen penal. Žoržinjo se zaleteo u svom stilu, ali je Alison bio priseban. Odbrana, koja je razorila Čelsi.

Pa, Romane, moraće ponovo da se zavuče ruka u džep.

SASTAVI:

Čelsi: Kepa - Džejms, Kristensen, Zuma, Alonso - Kante, Žoržinjo (od 79. Abraham), Kovačić - Haverc (od 46. Tomori), Maunt, Verner (od 79. Barkli).

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Fabinjo, Van Dajk, Robertson - Keita (od 64. Milner), Henderson (od 46. Alkantara), Vajnaldum - Salah, Mane, Firmino (od 86. Minamino).