Naravno, Bajern: Posle Lige šampiona, osvojio je i Superkup Evrope!

Autor Mladen Šolak

Sevilja je bila "žilav" protivnik, ali nije bilo iznenađenja u Budimpešti.

UEFA Superkup: Bajern - Sevilja 2:1 nakon produžetaka Izvor: Tanjug/AP, Laszlo Szirtesi/Pool Getty

Bilo je i drame i publike na modernoj "Puškaš areni" u Budimpešti, ali ne i iznenađenja!

Bajern - Sevilja 2:1 (1:1)

Iako su Andalužani prvi pogodili u Mađarskoj i prvi zakoračili ka trofeju golom Lukasa Okamposa iz penala u 13. minutu, Bavarci su sprečili iznenađenje. Preokrenuli su skor golovima Leona Gorecke u 34. minutu i Havija Martineza u 104. i drugi put u klupskoj istoriji osvojili Superkup Evrope.

Prvi put su to uradili 2013, a drugi put večeras, kada su još jednom potvrdili dominaciju.

Bila je to zaista velika borba!

Havi Martinez je postigao pobedonosni gol u utakmici koja bi mogla da bude njegova oproštajna u dresu Bajerna.

Odavno se nagoveštava da će se vratiti u Bilbao u ovom prelaznom roku, a ako je to tačno, onda se pred 20.000 navijača u Budimpešti spektakularno oprostio protiv tima za koji je prvi put zaigrao još jedan povratnik, Ivan Rakitić.

I sve je odlično počelo za španski tim, jer je David Alaba skrivio jedanaesterac, ali se u nastavku večeri ipak više igrali na Seviljinoj polovini terena, gde su Robertu Levandovskom dva gola bila poništena.

Meč je posle izjednačenja otišao u produžetke, mada nije moralo da bude tako da Jusef En-Nesiri nije propustio "čist" zicer pred Manuelom Nojerom...

Usledili su dodatni periodi i perfektan trzaj glavom "večnog" Martineza. Oproštaj za pamćenje!