Nastasić se vratio i skrivio penal, priliku dobio i Ibišević, ali Šalke i sa novim trenerom igra u skladu sa imenom 04!

Tim iz Gelzenkirhena je nastavio da tone u još goru dubiozu uprkos promjeni trenera i povratku Matije Nastasića.

RB Lajpcig - Šalke 4:0, Bundesliga 3. kolo Izvor: Alexander Hassenstein/Getty Images Europe

Nakon što je 17. januara pobijedila Borusiju Menhengladbah, ekipa Šalkea upala je u "kanal" u kojem je ostala do kraja prošle sezone, bez ijedne pobjede, a onda zaglibila još dublje u novoj sezoni 2020/2021.

Poslije poraza 8:0 od Bajerna na startu nove sezone, Šalke je u drugom kolu doživio debakl od Verdera na "Feltins Areni" (3:0), da bi u trećem kolu ponovo primio nova četiri komada bez ijednog postignutog!

RB LAJPCIG - ŠALKE 4:0 (3:0)

Šok terapija i smjena Davida Vagnera i imenovanje Manuela Bauma novim trenerom nije trgnulo ekipu iz Gelzenkirhena, koja je u Lajpcigu samo u prvih pola sata bila konkurentna, da bi do odlaska na odmor primila tri gola i praktično izgubila šanse da se domogne prvog boda u Bundesligi.

Gol razlika Šalkea u novoj sezoni Bundeslige iznosi 0:15!?

Najprije je autogolom Džana Bozdogana, RB Lajpcig stigao do prednosti u 31. minutu, potom je tri minuta kasnije Anhelino glavom udvostručio prednost, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Vili Orban ponovo glavom savladao golmana Ralfa Fermana.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić oporavio se od povrede i zauzeo mjesto u startnoj postavi ove sezone, ali ni on, baš kao ni internacionalac iz Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević, koji je dobio priliku u drugom poluvremenu, nisu uspjeli da podignu ekipu "kraljevsko-plavih".

Do kraja je domaći tim golom iz jedanaesterca u 80. minutu, koji je zbog igranja rukom u kaznenom prostoru skrivio Nastasić, završio susret u skladu sa imenom gostujućeg tima - Šalke 04.

Strijelac sa "kreča" bio je Marsel Halstenberg za preuzimanje liderske pozicije na tabeli Bundeslige - 4:0.