Veliki Liverpul je ponižen i razbijen: 7:2 koje nikad neće zaboraviti!

Autor Mladen Šolak

Prvak Premijer lige doživio je jedan od najtežih poraza u svojoj istoriji!

Aston Vila Liverpul 7:2 Premijer liga Izvor: Tanjug/AP, Peter Powell/Pool EPA

Nezaboravan dan u Premijer ligi"

Mančester junajted je na Old Trafordu doživio istorijski poraz 1:6 protiv Žozea Murinja i Totenhema, a onda je katastrofu pretrpio i aktuelni šampion!

Aston vila - Liverpul 7:2 (4:1)!

Prvi put od aprila 1963. velikan sa Enfilda primio je sedam golova u jednoj utakmici. Sjajni menadžer Jirgen Klop ispisao je mnoge rekorde u klubu, a od danas je "vlasnik" i tog!

Šampion Engleske je poslednji put 1953. godine primio sedam golova u jednoj utakmici tokom sezone u kojoj brani titulu.

Izvor: Jon Super/AP, Tanjug

Trostruki strijelac za domaćina bio je Oli Votkins, koji je prošle sezone nastupao u drugoligašu Brentfordu, dao je tri gola velikom favoritu već do 39. minuta, kada je na semaforu pisalo 4:1. Uz njega je strijelac do pauze bio Džon Mekgin, a potom su u nastavku Klopov tim istorijski obrukali novajlija iz Čelsija Ros Barkli i ljubimac navijača Vile, Džek Griliš, koji je pogađao za 6:2 i 7:2!

Mohamed Salah je pogađao za goste, postavljao 1:2 i 2:5, ali ti golovi nisu bili utješni, jer će se Liverpul teško utješiti poslije ovako istorijskog debakla.