Maksimović slavio, dva Živkovića remizirala: Hrvatski brodolom u Ligi Evrope!

Fudbaleri AZ Alkmara su veoma ubedljvo savladali Rijeku.

liga-evrope-drugo-kolo-rezultati-tabela-lista-strelaca Izvor: MN PRESS

AZ Alkmar je vrlo lako savladao Rijeku na svom terenu 4:1 i tako došao do jako bitne pobede. Prošlogodišnnji protivnik Partizana je već do 20. minuta vodio 2:0, a do 60. minuta su već četiri puta pogađali mrežu protivnika. Do kraja meča Sandro Kulenović je samo smanjio rezultat na 4:1.

Nikola Maksimović je sa Napolijem gostovao Real Sosijedadu. Odigrao je svih 90 minuta na poziciji štopera, a njegov tim je pogotkom Politana u 56. minutu došao do pobede 1:0.

Andrija Živković je igrao po krilu, a Živko Živković je bio na golu PAOK-a, a crno-beli iz Atine su odigrali bez golova u Španiji u meču sa Granadom. Golova nije bilo ni na meču Rome i CSKA Sofije.

Arsenal je vrlo lako savladao irski Dandalk sa 3:0, a Benfika je takođe sa 3:0 bila bolja od Standarda iz LIježa. Moldeu je jedan pogodak bio dovoljan za tri boda u meču sa Rapidom iz Beča.

Minimalnim rezultatom Rendžers sa Stivenom Džerardom na klupi je dobio Leh iz Poznanja, a Slavija iz Praga je iskoristila crveni karton koji je dobio Belarabi i dobila je Bajer Leverkuzen 1:0 iako je promašila penal na tom meču.

Gol Gurija u 23. minutu bio je dovoljan Nici da savlada Hapoel 1:0 na svom terenu i dođe do pobede, a remi smo videli u duelu Kluža i Jang Bojsa.