Real pobijedio bez Jovića i dočepao se vrha tabele: Pojačanje od 100 miliona dalo gol poslije 392 dana!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpski napadač nije dobio šansu na ovom meču.

Primera Real Madrid - Ueska 4:1 Izvor: Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Real Madrid je ponovo prvi u Španiji! Tim Zinedina Zidana je poslije mnogo problema bar u Primeri uspeo da uđe u formu, pa su tako posle pobede u "El Klasiku" u prošlom kolu sada savladali Uesku na svom terenu.

Tim Zinedina Zidana bio je bolji od gostiju rezultatom 4:1, a ova pobjeda ih je dovela do prvog mjesta u Primeri. Sada imaju 16 bodova, dva više od drugoplasiranog Real Sosijedada i Kadiza na trećem mjestu. Barselona zaostaje čak devet bodova za "kraljevskim klubom".

Zidan je na ovom meću izašao u formaciji 4-3-3, a jedini napadač u timu bio je iskusni Karim Benzema koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Luka Jović je ostao na klupi i djeluje da je potpuno izgubio borbu za mjesto u timu.

A Real Madrid je konačno dočekao gol Edena Azara. Belgijanac plaćen 100 miliona postigao je samo jedan gol u Madridu prošle sezone, a sada je zatresao mrežu posle 392 dana.

On je u 40. mintuu postigao prvi gol na meču na asistenciju Federika Valderdea. Do poluvremena Benzema je povisio rezultat na 2:0, a Federiko Valverde je u 54. minutu postigao treći gol.

Ueska je u 75. minutu postigla svoj jedini gol preko Fereira, a Benzema je do kraja meča postigao još jedan gol za konačnih 4:1.

Real Madrid - Ueska 4:1