Klopove izmjene donijele preokret: Šaćiri "spakovao" gol za pobjedu, novo pojačanje se isplaćuje!

Ponovo su na vrhu tabele.

Klopove izmjene donijele preokret: Šaćiri "spakovao" gol za pobjedu, novo pojačanje se isplaćuje! Izvor: Jason Cairnduff/Pool Reuters, Tanjug/AP/Jason Cairnduff/Pool via AP

Nije bilo lako, ali su uspjeli.

Fudbaleri Liverpula pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Vest Hema 2:1, u utakmici 7. kola Premijer lige.

Šampion Engleske je upisao petu pobjedu od početka sezone i trenutno je prvi na tabeli sa 16 bodova, dok je Vest Hem na 13. poziciji sa osam osvojenih bodova.

Pablo Fornals je u desetom minutu donio prednost Vest Hemu poslije loše reakcije Gomeza, a izjednačio je Mohamed Salah u 42. minutu iz jedanaesterca.

Trener "redsa" Jirgen Klop je u 70. minutu u igru uveo Dioga Žotu i Džerdana Šaćirija i ispostavilo se da je pogodio sa izmjenama.

Žota je poslije samo sedam minuta zatresao mrežu Vest Hema, taj gol je poništen zbog faula, ali je ipak Portugalac donio pobjedu svom timu.

U 85. minutu Šaćiji je poslao sjajnu loptu u prostor, Žota je utrčao i zakucao je u gol Vest Hema za konačnih 2:1.

Fudbaleri Liverpula će u narednom kolu gostovati Mančester sitiju, dok će Vest Hem dočekati Fulam.