Od gotovog umalo veresija, ali zaslužena pobeda Crvene zvezde i radost za Dejana Radonjića pred nastavak sezone.

Zvezda je morala da dobije - i uspela je: Ponovo drama, kidanje živaca i pobeda za bolju 2021! Izvor: MN PRESS

Radonjićeva druga era u Crvenoj zvezdi u Evroligi počela je pobedom koju je ceo tim proslavio nasmejano na centru, uz uzdah olakšanja - kao dobar uvod u 2021. godinu!

Prekinut je crni niz, od dva ubedljiva poraza, ali nije bilo nimalo lako... Zvezda je u jednom trenutku vodila i 17 poena razlike, u poslednjoj deonici je na tri minuta do kraja imala 68:57, ali nesigurnost i manjak samopouzdanja iz prethodnog perioda kumovali su novoj drami.

"Penalima" O'Brajanta i Voldena, uz ukradenu loptu Dobrića, uspeli su crveno-beli da vrate prednost i obraduju navijače, a ujedno i dođu do šeste pobede u Evroligi ove sezone.

CRVENA ZVEZDA - PAO 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25)

Prvo poluvreme crveno-belih možda je bilo i najbolje u ovoj sezoni Evrolige.

"Prštale" su trojke u hali "Aleksandar Nikolić", Zvezda je uspela do pauze da ih postigne čak 10, a sve je najavio Kori Volden sa tri u minut i po. Uključili su se Kino Kolom i Ognjen Dobrić, pa je PAO bio bez odgovora za fantastičan ritam crveno-belih i prepoznatljivu energiju koju donosi Dejan Radonjić, čak i kada na tribinama nema publike.

Napadi su stali u nastavku, PAO je bio bez poena punih pet minuta, dok je Zvezdi značajnih sedam (od ukupno devet poena u trećoj deonici) doneo Rit, pa je to najavilo dramu...

Kino Kolom je preuzeo odgovornost i držao Zvezdu na sedam do 10 poena razlike, ali su se crveno-beli iznenada "ugasili". Papapetru je dao devet vezanih poena, za 11:0 seriju, tako da je Radonjić morao da pozove svoje momke i ulije im poverenje pred poslednjih 90 sekundi meča.

Izgleda da im je dao prave savete pošto su meč uspešno priveli kraju, pa su živom ostavili nadu da je borba za ulazak u TOP8 i dalje moguća.

Igrač utakmice bio je Kori Volden sa 17 poena, dok su dvocifreni bili još Kino Kolom (13) i Dobrić sa 11). Dobre "role" su pored pomenutog Rita imali i Jagodić-Kuridža i Davidovac (po 6 poena), čak i Kuzmić koji je pored 4 skoka imao i 7 skokova, ali i dve ukradene u finišu.

Na drugoj strani "eksplodirao" je Papapetru, doduše tek u završnici, pa je skupio 20 poena, dok je Nedović i pored 16 poena bio "tih" i odbrana crveno-belih ga je dobro čuvala.

Zvezdi sledi meč protiv Zadra, pa utakmica sa Fenerbahčeom na Božić.

Baskonija - Valensija 71:70

TABELA: CSKA 13-3, Real Madrid 12-5, Barselona 11-6, Bajern 11-6, Zenit 10-5, Žalgiris 10-7, Valensija 10-7, Armani 9-6, Baskonija 8-8, Olimpijakos 8-8, Efes 8-9, Makabi 7-10, Fenerbahče 7-10, Alba 6-10, Crvena zvezda 6-11, Panatinaikos 5-11, ASVEL 5-11, Hmki 2-15.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

20:57

KRAJ!

Zvezda je pobedila posle drame - 74:71.

20:56

40' [74:71] - Opet minus jedan!

Nova trojka, ali Davidovac na liniji penala...

20:54

40' [70:68] - Opet vodi Zvezda!

O'Brajant donosi poene sa penala, pa Dobrić krade loptu... Volden na liniji penala na 15,7 sekundi do kraja!

20:52

40' [68:68] - Papapetru!

Sa velike distance pogađa trojku za izjednačenje, Radonjić zove tajm-aut...

U toku je poslednji minut.

20:51

39' [68:64] - PAO je prišao

Ofanzivni skok Papapetrua i poeni uz faul... Samo tri razlike!

20:49

39' [68:62] - Nepotrebno!

Dekoncentracija u crveno-belim redovima, Dobrić je poklonio loptu Panatinaikosu.

Ostalo je još 100 sekundi do kraja!

20:46

38' [68:62] - Tajm-aut Radonjić!

Loš napad Zvezde kažnjava Papapetru - razlika je sada 6 poena!

20:43

37' [68:57] - Razlika je tu!

Čvrste odbrane u ovim trenucima, ali Zvezda uspeva na sve načine da dođe do poene kojima drži PAO na distanci. Uključio se Jagodić-Kuridža, pa tehničku dobija Voros!

Precizan je Kolom, ima 13 poena danas!

20:34

34' [62:52] - Kolom vraća na 10 razlike!

Otvorio se koridor za Voldena, iskoristio je dobru rolu Kuzmića - koji ima dve ukradene lopte u minut i po - međutim, Dobrić neoprezan i to kažnjava Nedović.

Kolom za tri, treća ide - opet je 10 razlike!

20:28

31' [57:50] - Spušta PAO!

Nedović spušta razliku na jednocifrenu, pa Sent-Ros na -7 posle greške Voldena. Odmah "seče" tajm-autom Dejan Radonjić.

20:24

30' [57:46] - Čudna četvrtina!

Završena je 9:9, što i nije loša vest za Zvezdu jer je zadržala prednost sa poluvremena.

20:19

28' [57:46] - Rit!

Serija 5:1 za Panatinaikos posle tajm-auta, ali Duop Rit je tu!

Sedmi poen za njega u ovoj četvrtini.

20:15

26' [54:39] - Važna rola Rita!

Postiže peti poen kada Zvezdu nije išlo, pa Panatinaikos opet zove tajm-aut.

20:13

26' [52:39] - Loših pet minuta!

Pet minuta u kojima dva tima nisu ofanzivno briljirala... PAO je konačno do poena došao preko Bentila, ali onda Rit koristi prvi šut i postiže 11. trojku za Zvezdu.

20:04

22' [49:37] - Nastavljeno je!

Odlična timska odbrana Zvezde na početku drugog poluvremena, umalo i fenomenalni poeni Jagodić-Kuridže posle prodora, pa je tako sa penala doneo samo poen.

19:46

20' [48:37] - Poluvreme!

Nepotrebno je zaspao Kolom  i dopustio Panatinaikosu da ublaži razliku na semaforu, pa tako na poluvreme crveno-beli odlaze sa 11 poena razlike.

Pogledajte najbolje fotke!

19:40

19' [48:31] - Najveća prednost!

Volden igra sjajno, sada je napravio dar-mar u reketu prodorima, dok se ne predaje ni Panatinaikos... Međutim, Radanov ih šalje na minus od 17 poena razlike!

To je deset trojki Zvezde za 18 minuta!

19:36

16' [41:25] - Dobrić!

Traži se višak - i našla ga je Zvezda, opet. Dobrić daje treću trojku na meču!

19:35

16' [38:25] - Još jedna!

Dobrić postiže svoju drugu trojku, ukupno osmu za Zvezdu. Mora da zove tajm-aut trener Panatinaikosa!

19:33

15' [35:15] - I on je namestio ruku!

Kino Kolom postiže prve poene na meču - i to trojku, prekinuo je mini-seriju od 5:0, a potom postigao još jednu... Plus deset za Zvezdu!

19:29

13' [29:23] - Budi se i PAO

Igra se brzo, Papajanis je postigao poene uz faul, pa je Radonjić pozvao tajm-aut.

19:25

12' [27:18] - Nova trojka!

Zvezda ne staje, samopouzdanje se polako vraća, pa Jagodić-Kuridža pogađa trojku, petu za crveno-bele... Dobra vest za Radonjića je i da je O'Brajant zaigrao odbranu.

Dobro su čuvali domaći Nedovića, ali pogađa i drugu trojku!

Malo magije pokazao je i Radanov kome se igra košarka...

19:22

10' [22:15] - Dobra četvrtina Zvezde!

Poklonio je Jagodić-Kuridža (uz sudiju) poene Bentilu sa slobodnih bacanja, a poslednji napad u prvoj četvrtini nije dobro organizvao Volden, tako da Papajanis dolazi do treće blokade.

19:18

10' [22:13] - Volden!

Još jedna trojka Korija Voldena!

Vezao je tri u dva minuta, a Radonjića još više može da raduje energija igrača i borba za svaku loptu. Prvo je Davidovac ispustio posed, pa uhvatio opet loptu i nastavio napad zbog kog je trener Panatinaikosa morao da pozove tajm-aut.

19:15

9' [19:13] - Volden!

Prvu trojku za PAO daje Nedović, ali odmah uzvraća Volden - nakon koraka unazad, a onda i u ranijoj fazi napada.

19:12

7' [13:10] - Preokret!

O'Brajant ulazi sa klupe i odmah postiže trojku, sudije kažu da je ipak dvojka, gazio je liniju, pa potom Davidovac posle prodora donosi preokret Zvezdi.

19:08

6' [7:10] - Dobrić!

Kuzmić iz "druge šanse" beleži poene, ali odbrana za sada ne briljira. Pogodio je i Papapetru, a onda konačno Dobrić postiže trojku - iz čevrtog pokušaja!

19:06

4' [2:8] - Zvezda bez poena iz igre!

Trojku pogađa i Mek, kod Zvezde promašaje beleži Volden, a prve poene sa "penala" donosi Kuzmić. Ipak, Papajanis pravi dosta problema Zvezdi - kako u napadu, tako i u odbrani... Ima već dve blokade!

19:02

2' [0:3] - Počelo je!

Vajt "otvara" meč trojkom, imao je otvoren šut, dok mu na drugoj strani ne uzvraća istom merom Dobrić u dva navrata... Bodri ga Radonjić, tek je počelo!

18:57

STARTERI!

ZVEZDA: Volden, Dobrić, Davidiovac, Jagodić-Kuridža i Kuzmić.

PANATINAIKOS: Mek, Sent-Ross, Papapetru, Vajt i Papajanis.

18:57

Nemanja Nedović dobija plaketu Crvene zvezde uoči meča!

18:36

Do sada su u Evroligi ova dva tima odigrala 12 duela, a vodi PAO u ukupnom skoru 5-7. Zvezda je bolja kod kuće (4-2), ali sada igra bez publike...

17:50

Opet je tu!

Druga premijera se neće pamtiti po dobrom, pošto je Dejan Radonjić doživeo neprijatan poraz protiv Igokee, ali sada igra u svojoj omiljenoj hali "Aleksandar Nikolić".

U njoj su padali mnogi velikani, a videćemo da li će i Panatinaikos...

Izvor: kkcrvenazvezda.rs