Slukas doneo produžetak Olimpijakosu, Larencakis pobedu u trileru: Kalinić je motor Valensije, ponovo je u formi!

Još jedna pobeda Olimpijakosa u neizvesnoj završnici.

Slukas doneo produžetak Olimpijakosu, Larencakis pobedu u trileru: Kalinić je motor Valensije Izvor: MN PRESS

Košarkaši Olimpijakosa su nakon produžetka došli do pobede nad Makabijem u Tel Avivu.

Grčki tim je uspeo da se izbori za produžetak u četvrtoj četvrtini, a onda je u produžetku bio bolji rival i tako je upisao još jednu pobedu.

Makabi - Olimpijakos 87:89 (18:13, 22:20, 15:19, 18:21, 14:16)

Makabi je bio bolji tim u prvom delu meča, ali je Olimpijakos u drugom poluvremenu uspeo da se vrati. Makabi je prokockao šansu da pobedi, pošto je pri rezultatu 71:71 prvo Tajler Dorsi otišao na liniju slobodnih bacanja i promašio jedno.

Potom se Makabi odbranio, a fauliran je Skoti Vilbekin, koji je potom takođe promašio jedno slobodno bacanje. Pogodak Slukasa za dva poena je bio dovoljan da se obezbedi produžetak timu iz Pireja.

U produžetku je blistao Larencakis koji je ubacio osam poena, pet sa linije penala uz jednu trojku, i tako je doneo pobedu svom timu.

U poslednjem meču večeri Olimpija iz Milana je rutinski savladala Valensiju na svom terenu.

Olimpija Milano - Valensija 95:80 (21:20, 33:16, 22:24, 19:20)

Domaći tim je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika pošto je posle prvih 20 minuta igre vodio sa 18 poena razlike. Blistao je Luiđi Datome sa 27 poena i 6 skokova, Malkom Dilejni je dodao 17 poena, a Zek Lidej 15.

Reprezentativac Srbije Nikola Kalinić je potvrdio dobru formu u dresu Valensije i još jednom odigrao sjajan meč. Iako je njegov tim poražen on je uspeo da postigne 15 poena, a samo je Vilijams sa 17 bio efikasniji od njega u taboru španskog tima.