Srbin vodi Cibonu ka opstanku! Dramatična utakmica pripala Jovanovićevom timu: Važna pobjeda nakon neizvjesne završnice

Bilo je napeto, ali srpski trener je imao pravi recept za svoju ekipu.

cibona pobijedila zadar aba liga opstanak Izvor: MN PRESS

Tim iz Zagreba kod kuće je ostvario važnu pobjedu!

Cibona je u dramatičnom meču savladala Zadar rezultatom 77:75 (17:23,16:13,20:29,24:10) i tako došla do trijumfa koji će im pomoći da ne ostanu na dnu tabele ABA lige.

Trenutno ekipa srpskog trenera Vladimira Jovanovića ima jednu pobjedu više od Krke i Borca, a osam trijumfa kao i Cibona imaju Split i Zadar.

Košarkaši Zadra bili su za nijansu efikasniji u prvoj četvrtini, mada su već tokom druge dionice domaći pokazali zube i donijeli dramu.

Treća četvrtina ponovo je pripala gostima, da bi meč u posljednjoj dionici ušao u dramatičnu završnicu. Šest minuta prije kraja, Zadar se "odlijepio" za osam poena i djelovalo je da će uz tu razliku da dođu do pobjede, međutim košarkaši Cibone su se probudili i došli do serije10-0.

Krilni centar Cibone Roko Prkačin postigao je pola minuta prije isteka vremena važno zakucavanje koje je dovelo do trijumfa ekipu Vlade Jovanovića.

Najefikasniji na meču bio je Ivan Novačić koji je za Cibonu ubacio 23 poena, upisao tri skoka, jednu asistenciju kao i jednu krađu lopte. Za goste najbolju partiju odigrao je Džastin Karter uz 16 poena.