Borac (ponovo) rutinski protiv Širokog: Poslije banjalučkih 35, na Pecari - plus 19!

Četvrti trijumf Borca u Ligi 6, za možda i odlučujući korak ka doigravanju

košarka liga bih široki borac 65 84 Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Borca napravili su večeras možda i odlučujući korak pa plasmanu na završnicu Lige BiH.

U derbiju osmog kola Lige 6, izabranici Dragana Nikolića večeras su trijumfovali nad Širokim na "Pecari" rezultatom, što im je četvrta pobjeda u šest utakmica u drugom dijelu sezone:

ŠIROKI – BORAC 65:84
(17:21, 15:26, 19:18, 17:21)

Druga je ovo pobjeda banjalučkog kluba za 20-ak dana nad Hercegovcima, obzirom da je početkom mjeseca, podsjetimo, u Boriku bilo ogromnih 98:63.

Tim koji predvodi Damir Vujanović "postojao" je na terenu dvorane u Hercegovini samo u prvih 4-5 minuta.

Bilo je 11:5, poslije čega su Banjalučani, još uz povredu lidera domaćih Darija Drežnjaka, u potpunosti preuzeli kontrolu.

Prvo su serijom 0:11 stekli prednost od pet poena, a onda, iz minuta u minut, nastavili da "gospodare terenom", te dizali i održavali prednost koja je u pojedinim trenucima meča iznosila i 20 poena.

Nikola Tanasković je predvodio Borac do pobjede uz dabl-dabl učinak. Postigao je 22 poena, čemu je dodao i 11 skokova, Đorđe Simeunović i Džonatan Dejvis su upisali po 16 poena, dok se kapiten Draško Knežević zaustavio na 15, uz šest asistencija.

U domaćem sastavu, Mateu Čolaku je za dabl-dabl nedostajao samo jedan skok (21 poen i devet skokova).

Ekipu Borca do kraja takmičenja u Ligi 6 očekuje još jedan meč sa Igokeom i to u Laktašima, te domaći duel sa Čelikom i dvomeč sa sarajevskim Sparsom.