Partizan perfektan ide na  derbi, 7-0: FMP se borio, lider ostao siguran pred najveću utakmicu!

Partizan je vodio cijeli meč, FMP je na kraju stigao na -5, ali bliže od toga nije moglo!

partizan fmp 74:69 aba liga Izvor: MN PRESS

Derbi kola ABA lige opravdao je očekivanja, na kraju smo vidjeli i dramatiča finiš, a Partizan je uspio da odbije sve napade FMP-a i da trijumfuje.

Crno-bijeli su tako pred "vječiti derbi" i duel sa Crvenom zvezdom u narednom kolu ostali perfektni sa 7:0 u ABA.

PARTIZAN - FMP 74:69 (20:13, 19:17, 23:18, 12:21)

Košarkaši Partizana vodili su cijeli meč, ali je FMP uspio da se vrati u dva navrata, jednom na -7, a jednom na -5 u samom finišu. Ipak na kraju nije bilo snage za potpuni preokret, a promašaj Pavićevića na -6 u samom finišu bio je jako bolan za goste.

Zek Ledej je pokrenuo Partizan u prvom poluvremenu, a na kraju su upravo njegovi poeni donijeli konačan rezultat. Iako Kevina Pantera nije bilo na ovom meču i on je završio meč bez poena! Ipak bilo je dovoljno raspoloženih u ekipi Željka Obradovića, pa je tako Aleksa Avramović u drugom poluvremenu blistao, uglavnom davao poene iz tranzicije i sa 15 poena bio ključni igrač svog tima u drugom poluvremenu.

PARTIZAN: Kuruks 6, Pante, Ledej 18 (7sk), Zagorac 4, Avramović 15, Koprivica 7 (9sk), Dangubić 5, Miletić 4, Mur 6, Glas, Trifunović 8, Madar 1

FMP: Nevels 15 (7sk), Pavićević 5, Vujičić 2, Džons 15 (7as), Šaranović 1, Nikolić 4, Radonjić 7, Izundu 20 (9sk), Simović, Nerandžić