Dobra uvertira za ABA ligu 2: Borac pregazio Zrinjski!

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca su pobijedili Zrinjski rezultatom 87:66.

kk borac, kk zrinjski Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U okviru 8. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine košarkaši Borca su, u Mostaru, savladali Zrinjski rezultatom 87:66 (23:16, 15:17, 31:14, 18:19).

Bila je ovo sedma pobjeda ekipe Borca u isto toliko utakmica dok je Zrinjski upisao šesti uzastopni poraz.

Banjalučani su bolje ušli u utakmicu te su kontrolisali igru cijelu prvu četvrtinu koju su riješili u svoju korist rezultatom 23:16.

U drugoj četvrtini Zrinjski je pružio bolji otpor te riješio ovu četvrtinu u svoju korist rezultaom 17:15, ali se na pauzu otišlo sa plus 5 za Borac – 33:38.

U trećoj dionici igre Banjalučani su napravili seriju od 15-0 i otišli na +22. Ekipa Borca je zadržala ovu prednost do kraja četvrtine, rezultat je glasio 69:47.

Tim iz Mostara je u ovoj dionici igre postigao samo 14 poena.

Gosti su nastavili sa dobrom igrom i u posljednoj četvrtini te nisu dopustili nikakvo iznenađenje. Na kraju je bilo +21 za Banjalučane.

U ekipi Borca po 13 poena postigli su Diante Baldvin, Đorđe Pazin i Stefan Kenić. Draško Knežević i Džos Kaningem su zabili po 11 poena.

Kod domaćina se posebno istaknuo Josip Naletilić sa 22 poena. Omar Pajić je pridodao 13, Mile Čović 12, Robert Soldo i Ivan Zlomislić po šest poena.

Borac se sada okreće regionalom takmičenju u ABA ligi 2, u kojoj ga očekuju tri utakmice.

Crveno-plavi će prvo igrati protiv Rogoške (13.12), zatim protiv Pelistera (15.12), a potom ih čeka i utakmica sa Osijekom (17.12).