crvena zvezda u šokantnoj završnici poražena od efesa

Šteta! Zvezda ispustila prvaka Evrope u posljednjoj sekundi: Kalina blistao, pa promašio penale odluke

Meč za infarkt u Istanbulu, a na kraju su bacanja presudila crveno-bijelima.

crvena zvezda u šokantnoj završnici poražena od efesa Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda nije uspjela! Bila je pobjeda nad šampionom Evrope na sekund od crveno-bijelih, Nikola Kalinić je vodio svoj tim ka senzaciji, ali Istanbul je ostao neosvojiv.

Na deset sekundi do kraja promašio je Nikola Kalinić dva slobodna bacanja, a onda je na sekund do kraja Stefan Marković faulirao Vasilija Micića i on je sa dva pogotka sa penala donio pobjedu svom timu.

EFES - CRVENA ZVEZDA 84:83 (31:21, 12:25, 22:22, 19:15)

Tim Dejana Radonjića počeo je posljednjih deset minuta sa poenom prednosti i vodio je tokom cijele četvrte četvrtine. Stefan Lazarević je bio igrač iz senke koji je proradio i dao dvije bitne trojke u posljednjoj četvrtini, a Nikola Kalinić je uspijevao da "izmisli" poene za sebe i svoj tim.

Na tri minuta do kraja fauliran je na šutu Kalinić, pogodio je uz kontakt i donio 80:74 Beograđanima. Nije poentirao u narednom napadu Efes, a Volters je fauliran i dao je samo jedno od dva bacanja. I tu na 81:74 počeo je povratak Efesa.

Fenomenalni Vasilije Micić, koji je dao 21 poen u drugom poluvremenu, sam je izvukao ovu pobjedu,. Fauliran je na 79 sekundi do kraja i pogodio je oba bacanja, te je tako smanjio na 81:78, a onda je u prodoru dao poene i doveo svoj tim na -1 (81:80).

Nikola Kalinić je bio na putu da postane heroj kada je dao težak šut iz okreta za 83:80, a onda se sve promijenilo. Micić je pogodio dva bacanja, potom je fauliran Kalinić i on je promašio oba puta sa penala. U posljednjem napadu Micić je preuzeo odgovornost i donio pobjedu svojoj ekipi.

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:25

Evo kako sada izgleda tabela...

A mogli su da budu izjednačeni sa Efesom crveno-beli, falilo je malo.

20:23

KRAJ! TRAGIČAN PORAZ!

Micić pogađa za dva i na 11 sekundi do kraja tajmaut Dejana Radonjića! Kalinić je fauliran i promašuje oba bacanja!

Fauliran je Vasilije Micić na sekund do kraja do kraja! Faulirao ga je Stefan Marković. Daje Micić oba bacanja i na sekund do kraja donosi pobedu.

Nikola Kalinić je šutnuo sa svoje polovine i promašio - velika, velika šteta.

EFES - CRVENA ZVEZDA 84:83

20:16

KALIIINIIIIĆ! 83:80 i napad za Efes!

Micić je na liniji penala na 79 sekundoi do kraja. Daje prvo, a onda i drugo, sada je 81:78 za Zvezdu. Isteklo je vreeme za napad Zvezde, a Micić u prodoru daje dva poena - 81:80.

Kalinić daje poene za neverovatnih 83:80! Tajmaut!

20:12

TAJMAUT JOŠ MINUT! Napeto! 81:76

Promašaj Zvezde u napadu, hvata loptu Lazarević, ali ponovo neprecizni crveno-beli. Nepotreban faul Kalinića, a posle gledanja snimka to je običan faul. Tajmaut.

20:09

38. minut: Još malo! 81:74

Ne, ovo je sada bila dvojka, ali daje poene sa penala i sada je 80:74. Nema poena i Singlton promašuje trojku. Volters fauliran u poslednjim momentima!

Promašuje prvo, a daje drugo bacanje Volters 81:74. Kuzmić hvata promašaje svojih saoigrača, a Marković izbacuje loptu u aut.

20:03

37. minut: KALIIINIIIĆ! 80:74

Stefan Lazarević daje trojku! A onda Elajdža Brajant vraća poene za 77:74!Zamalo kratak Volters, ali hvata ofanzivni skok. Trojka Kalinića uz faul!

Dodatno bacanje za Kalinića i TV tajmat!

20:01

35. minut: Čeka nas drama! 74:72

Prolazi Micić i daje poene za 71:70. Trojka Stefana Lazareviča iz ugla za 74:70! Ponovo neprecizan Larkin za tri, a Lazarević sada greši kada faulira Brajanta u kontri.

Pogodio je dva poena bek Efesa, sa penala neprecizan i ostaje 74:72. Kalinić izlazi uz kontakt sa loptom u aut, ali nema faula.

19:57

33. minut: Napeto! 71:68 za Zvezdu!

Step bek trojka Nikole Ivanovića! Vodi Zvezda 71:68. Ne pogađa Larkin za tri, Kuzmić hvata Kalinićev promašaj, udaren je po ruci i ne svira se faul!

Zvezda je izašla iz bonusa, a onda Volters udara rampu! Istekao je napad Zvezde nakon prodora Kalinića i rampe Danstona.

19:53

JOŠ 10 MINUTA! Nerešeno 68:68

Na startu faul Brajanta nad Lazićem, pa faul u napadu kapitena Zvezde. Micić pogađa uz faul i ima priliku da izjednači. Izjednačio je!

19:48

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Zvezda 68:65

Daje dva poena Brajant, fauliran je, promašuje, a onda hvata loptu u poentira - 68:65. Rampa Brajanta Danstona Laziću, a na krajuse završava četvrtina sa tri poena razlike za Zvezdu.

Drama u posledniih 10 mintua!

19:46

29. minut: Trojke Ivanovića i Kalinića! 68:61

"Er bol" Nejta Voltersa. Novi poeni Efesa za 62:57, a onda faul u napadu Brajanta. A onda sjajna trojka Kalinića! Ipak to vraća Vasilije Micić i sada je 65:60.

Izgubljena lopta Ivanovića, a onda faul na Danstonu. Daje on jedno bacanje za 65:61. Ivanović daje torjku 68:61.

19:40

27. minut: Strašna Zvezda! 62:55

Trojku promašuje Nejt Volters, a onda i njegov orodor ne prolazi. Moerman dobija otvoren šut, ali je neprecizan. Ali ni zvezda nikako da odigra dobar napad.

Ubacuje loptu u koš Larkin i sada je 62:55. Novi tajmaut.

19:36

TAJMAUT! Panika u Efesu - 62:53 za Zvezdu!

Novi prodor nikole Kalinića dovoljan za ponovne poene, a onda Kuzmić daje poene ispod kopa za 56:50. Micić vraća Efes trjokom, ali vraća trojku Kuzmić - poeni uz faul i sada je 59:53. Izgubljena lopta Micića i trojka Lazića, tajmaut Ataman!

19:30

DRUGO POLUVREME!

Tibr Plajs nastavlja gde je stao i daje prve poene u drugom delu igre - 46:45. Ali potom Kuzmić daje svoje prve poene na meču (49:45).

Mismeč Moermana i faul Holinsa. U kontri ne poentira Lazarević, ali Beboa promašuihje. Nova trojka Zvzede za 52:48!

19:21

Lista strelaca

Nejt Votlers je dao 11 poena, kapiten Branko Lazić ima 10, a povratnik u tim Eron Vajt i Nikola Kalinić imaju po 6 poena. Sa druge strane TIbor Plajs je nezaustavljiv sa 16 poena, Rodrig Beboa ima 10, Džejms Anderson 9.

Vasilije Micić još uvek bez poena, a Filip Petrušev nije ni zaigrao.

19:17

Strašno poluvreme!

Ovo je Zvezda odigrala hrabro i znalački! Krenuo je šut Efes, trojke su ulazile i posle 31 primljenog poena na kraju prve četvrtine vodio je sa 10 razlike šampion Evrope.

A onda je Zvezda stisla odbranu, a Branko Lazić i Nejt Volters su u napadu pogađali! Jedna trojka Lazića sa devet metara pokrenula je crveno-bele, a onda su flouteri američkog beka počeli da upadaju!

Na kraju poluvremena - vodi tim Dejana Radonjića!

19:11

POLUVREME! VODI ZVEZDA! 46:43

Nejt Volters pogađa flouter - 41:39 za Zvezdu! Promašuje za tri Larkin, a onda nova trojka Branka Lazića! Vodi Zvezda 44:39.

Ali Plajs pogađa ispod koša za 44:41. Volters prolazi izneđu nekoliko rivala i sada je 46:41, ali Plajs zakucava za 46:43.

19:07

18. minut: Nerešeno! 39:39

Branko Lazić majstorski, izvukao je faul u napadu Singltona! Flouter daje Volters i vodi Zvezda 37:36. Nova trojka Tibora Plajsa za 39:37.

Poludistanca Branka Lazića za 39:39. Dva loša napada sa obe strane, a onda Brajant forsira i promašuje.

19:04

16. minut: Upisao se Larkin! 36:35

Sjajna odbrana Zvezde i krade loptu Zvezda. Izlazi Ivanoviću lopta iz koša, pa Kalinić ne pogađa trojku. Trojka Tibora Plajsa, pa dva poena Kalinića uz kontakt - 34:32.

Larkin baca flouter i pogađa za 36:32. Daje trojku Nikola Ivanović - 36:35. Lazarević faulira Micića. Dobra odbrana Zvezde, ali nema vođstva!

19:01

14. minut: Zvezda se vratila! 31:30

Kuzmić hvata promašaj Voltersa i sada je 31:26. Ne vraća Efes trojkom Simon, Faul nad Kalinićem i 31;28. Promašaj Efesa, a onda posle promašaja Ivanovića vraća loptu u koš Stefan Lazarević.

Zvezda na -1!

18:57

DRUGA ČETVRTINA! Spektakl Branka Lazića - 31.24

Izlazi šut Vase Micića iz koša, a onda ogromna greška Vajta. Srećom sada promašuje trojke Efes, a onda Lazić daje trojku sa devet metara - 31:24.

18:51

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Efes vodi 31:21

Faul nad Brankom Lazićem u prodoru. Daje oba bacanja za 28:18. Moerman promašuje zicer, a Eron Vajt daje trojku za 28:21.

Nova trojka Beboe - 31:21. Ne uspeva Cirbes da ugura loptu pod koš, ali svirana je mrtva lopta. To je to za ovu četvrtinu.

18:47

9. minut: Trojka i tajmatu! 28:16

Ogromna gužva i promašaji u reketu Efesa, ali na kraju pogodak Erona Vajta uz faul. Daje bacanje za 23:16. Promašuje trojku Efes, ali faul Cirbesa pod košem,. Danston daje oba bacanja za 25:16.

Trojka Andersona i novi tajmaut Crvene zvezde!

18:44

8. minut: Efes na +10! 23:13

Anderson je prošao i fauliran je - poeni uz faul! Sada je 18:9. Mitrović to vraća sa druge strane i sada je 18:11. Faul u napadu Tibora Plajsa.

Nikola Kalinić daje nemoguće poene i sada je 18:13. Ali onda nova trojka Efesa za 21:13. Fauliran je Šejn Larkin opet i to je nova šansa sa penala.

Pogađa oba puta za +10!

18:38

TAJMAUT! 15:9 za Efes

Larkin je fauliran i daje dva bacanja za 13:5. Nejt Volters daje poene za 13:7. Kalinić krade loptu, a onda daje Luku Mitroviću poene za 13:9. Odbija se lopta do Rodriga Beboe i on daje poludistancu za 15:9.

Ofanzivni skok Zvezde , ali Mitrović ne pogađa. Tajmaut.

18:35

4. minut: Vajt zaigrao u Evrolgii! 11:5

Tibor Plajs pogađa trojku (6:3), a onda polaganje promašuje Holins. Buboa lepo prolazi za 8:3. Novi pokušaj Voltersa za tri, neprecizan.

Holins daje poene ispod koša 8:5, a onda TIbor Plajs daje drugu trojku za 11:5. A potom Eron Vajt menja Kuzmića i eto ga konačno na parketu u Evroligi. Promašuje trojku Vajt!

18:32

POČINJEMO! Dve trojke! 3:3

Za Crvenu zvezdu počinju Volters, Holins, Kalinić, Mitrović i Kuzmić!

Prvo napad Zvezde preko Kuzmića ne prolazi, ali ne prolazi ni Efes. Opet Kuzmić ne pogađa ispod koša, ali onda blokira Plajsa. Anderson daje trojku za 3:0. Izjednačava Votlers za 3:3!

18:16

Čekamo da počne!

Još malo je ostalo do meča, evo igrača Zvezde na terenu.

18:02

Nema Zvezda lepa sećanja...

Efes nije tim sa kojim Crvena zvezda voli da igra. Turska ekipa je nanizala pet pobeda zaredom protiv crveno-belih, a poslednji put Zvezda je savladala Efes u decembru 2017. godine 100:81.

A u gostima Zvezda nikada nije dobila ovaj tim!

17:32

Jedan problem za Radonjića!

Na meču sa Bajernom Crvena zvezda je došla do pobede, ali su se desile i dve povrede. Ognjen Dobrić je dobro, pa iako je propustio duel sa Borcem očekuje se u punom ritmu sada.

Ali Dejan Davidovac koji je taman ušao u formu će morati duže da pauzira. Videćemo ko će dobiti minuta na četvorci - Mitrović i Simonović ili će Vajt zaigrati u Evroligi.

16:46

Kreće novo kolo Evrolige!

I to sa mečom koji nas najviše zanima! ABA šampion Crvena zvezda posle pobede nad Bajernom i neizvesnog meča protiv Barselone gostuje Efesu u Istanbulu.

Upravo je Efes na mestu koje vodi u plej-of i posle očajnog početka sezone uspeli su da dođu do polovičnog skora 8-8. Zvezda ima pobedu manje i nada se da će održati korak sa timovima koji se bore za mesto u prvih osam.