Umor je kumovao neuspjehu protiv Sloge: Mladi Nikola Letić nakon poraza Borca m:tel

Dobojska Sloga je iznenadila Borac m:tel u Loznici rezultatom 32:27 i po prvi put u istoriji kluba izborila plasman u finale Svesrpskog kupa.

Nikola Letić Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Crveno-plavi su odlično krenuli u dvorani "Lagator" i poveli sa 5:0 u prvih 10 minuta, međutim, Dobojlije su postepeno topile prednost i uspjeli do poluvremena da preokrenu rezultat 15:14.

U nastavku, izuzetno umorni izabranici Mirka Mikića nisu uspjeli da pariraju svojim nekadašnjim članovima, prvenstveno Stanku Stankoviću i Vladanu Đurđeviću, koji su odigrali briljantnu utakmicu.

Takođe, motor preokreta bio je golman Sloge Milutin Bogdanović sa 13 uspješnih odbrana, pa je razlika u korist dobojske ekipe porasla na sedam, osam golova.

Jedan od najboljih pojedinaca u mladom timu Banjalučana bio je Nikola Letić, koji je postigao pet pogodaka.

"Jako dobro smo otvorili utakmicu, dobro smo trčali i igrali odbranu, ali poslije je došlo do pada zbog umora koji je izazvan napornom polusezonom u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, takođe, vratili su nam se reprezentativci s takođe dosta umora i tu trebamo tražiti uzroke poraza", rekao je vidno razočarani as Banjalučana.

Borac m:tel će u četvrtak igrati meč za treće mjesto, dok je finale na rasporedu u 18.00 u dvorani "Lagator".