Verona zaustavila Dušana - Ništa od Vlahovićevog rekorda, ali Srbin može biti ponosan

Nakon fenomenalne 2021. godine, niko neće imati pravo da bilo šta prigovori mladom golgeteru Fiorentine.

Dušan Vlahović Izvor: EMANUELE PENNACCHIO/EPA

U posljednjem meču u 2021. godini, Dušan Vlahović nije uspio da postane rekorder Serije A po broju postignutih golova u kalendarskoj godini.

Mladi Srbin zaustavio se na 33 pogotka, istoj onoj brojki koju je postavio i Kristijano Ronaldo. Ali, nakon fenomenalne sezone, fudbaler koji će za mjesec dana proslaviti 22. rođendan sigurno neće imati razloga za nezadovoljstvo.

Kada je u prošlom kolu stigao do brojke 33, svi su vjerovali da bi protiv Verone mogao da dođe do rekorda. Ipak, tim sa "Bentegodija" odlično ga je čuvao, pa Srbin nije imao ni nekih ozbiljnijih prilika da se upiše u strijelce.

Verona je dominirala u prvom poluvremenu i zasluženo vodila golom Kevina Lazanje. Ipak, u finišu su gosti iz Firence stigli do izjednačenja. U akciji u kojoj je učestvovao i Vlahović, asistencija je na kraju upisana Aleksi Terziću, a strijelac ja konačnih 1:1 bio je Gaetano Kastrovili.

Svih 90 minuta za "violu" odigrao je i Nikola Milenković, dok su u svojevrsnom "srpskom derbiju" u redovima Verone starter bili Darko Lazović i Ivan Ilić.

Inter je teškom mukom slomio otpor Torina. Slavili su "nerazuri" minimalno 1:0, uz asistenciju Edina Džeke za strijelca jedinog gola Denzela Damfriza, dok su Roma i Sampdorija na "Olimpiku" podijelile bodove.