Probudila se Mihina Bolonja: Prekinuta serija od tri poraza, Evropa sve bliže

Tim Siniše Mihajlovića ostvario važnu gostujuću pobjedu protiv Sasuola, baš kao i Lacio protiv Venecije.

Siniša Mihajlović Izvor: EPA/SERENA CAMPANINI/ANSA

Bolonja se približila na samo četiri boda zaostatka za Laciom, Fiorentinom i Romom, koji trenutno zauzimaju pozicije koje vode u Evropu, ali važnije za tim Siniše Mihajlovića je činjenica da je konačno prekinuta serija od tri uzastopna poraza.

Istina, Fiorentina i Roma imaju meč manje, ali srpskog stručnjaka svakako može da raduje gostujuća pobjeda protiv neugodnog Sasuola, koja će sasvim sigurno fudbalerima Bolonje značiti prije svega na psihološkom planu, a sve uoči zimske pauze.

Mihajlovićev tim sve je riješio već u prvih 45 minuta, kada je postigao dva gola. Rikardo Orsolini pogodio je u 36. minutu, da bi lijepim golom Aron Hiki minut pred odlazak na odmor uvećao prednost gostiju.

Pokušavali su domaći, imali nekoliko prilika da se vrate u igru, ali nisu uspjeli. Bolonja je duboko u nadoknadi postigla i treći gol. Federiko Santander pogodio je za konačnih 0:3.

Izvor: EPA/ALESSIO MARINI/ANSA

I u drugom meču 19. kola Serije A odigranom od 16.30 slavili su gosti. Lacio je golovima Pedra i Frančeska Aćerbija i Luisa Alberta savladao Veneciju (3:1), za koju je jedini pogodak postigao Frančesko Forte.

I to sve sa Sergejom Milinkovićem-Savićem sa kapitenskom trakom na ruci. Iako se prethodnih dana u Italiji pisalo da se Srbin posvađao sa trenerom Mauriciom Sarijem, očigledno da od toga nije bilo ništa. U odsustvu Ćire Imobilea, italijanski stručnjak odlučio je da kapiten bude upravo SMS.

Izvor: Claudidio Giovannini/EPA

Zanimljivi mečevi očekuju nas od 18.30, a nama će svakako najinteresantniji biti duel na stadionu "Mark’Antonio Bentegodi" između Verone i Fiorentine, gdje će Dušan Vlahović pokušati da postane apsolutni rekorder Serije A po broju postignutih golova u jednoj kalendarskoj godini.

Podsjetimo, Srbin je u prošlom meču protiv Sasuola stigao do 33. gola u 2021. godini, čime se na prvom mjestu izjednačio sa Kristijanom Ronaldom. Sada, mjesec prije 22. rođendana, ima priliku da ispiše istoriju italijanskog fudbala.