asvel crvena zvezda evroliga

Zvezda vodila cijeli meč, pa na kraju sve bacila niz vodu: Lamonika izbacio Kalinića, Dobrić promašio za pobjedu!

Kakav meč, strašan meč, ai na kraju poraz u posljednjim momentima!

asvel crvena zvezda evroliga Izvor: Profimedia

Crvena zvezda je vodila gotovo cijeli meč, ali na kraju je na semaforu pisalo 69:67 za ASVEL!

Morali su crveno-bijeli posljednja četiri minuta da igraju bez isključenog Nikole Kalinića, Ognjen Dobrić je imao šut za pobjedu, ali na kraju su u još jednoj neizvjesnoj završnici ostali bez plijena.

Crveno-bijeli su sjajnom odbranom otvorili meč, primili su samo 25 poena za poluvrijeme, ali jednostavno napad nije proradio ni u jednom dijelu meča i na kraju je to presudilo.

ASVEL - CRVENA ZVEZDA 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19)

Sjajno je počeo meč i poslije 5:4 za ASVEL crveno-bijeli su uz sjajnu defanzivu i raspoložene Vajta i Dobrića držali dvocifrenu prednost sve do poluvremena.

A onda se u drugom dijelu igre pojavio Pol Lakomb. Sjajni Francuz je nanizao čak 17 poena, od čega 10 u trećoj četvtini kada je ASVEL uspio da poništi sve ono za šta je Zvezda vrijedno radila 20 minuta i da izjednači na 46:46.

U posljednjih 10 minuta se sve rješavalo, a uspjeli su crveno-bijeli poslije poena Kalinića da se odlijepe na 63:58, ali jednostavno nije bilo rješenja koje bi donijelo te odlučujuće poene za pobjedu. Sa druge strane poslije Lakomba koji je vodio tim u trećoj četvrtini u četvroj se na terenu pojavio Kris Džons i riješio meč.

Na kraju je u lošem posljednjem napadu Dobrić promašio trojku za pobjedu i Zvezda je još jednom ostala bez trijjumfa u meču na jednu loptu.

CRVENA ZVEZDA: Volters 4 (5 asistencija), Davidovac 2, Mitrović 9 (7 sokovak), Lazić 2, Kalinić 9, Dobrić 20, Holins 5, Ivanović, Marković 2, Vajt 12, Kuzmić 2, Cirbes

ASVEL: Džons 17 (5 asistencija), Kaudi 2 (7 skokova) , Lakomb 17 (7 skokova), Dio 3, Najt 4, Rišer, Gist 9, Fal 4, Osetkovski 7, Strazel 5, Fal 1

Standings provided by SofaScore LiveScore

23:01

Evo kako sad izgleda tabela Evrolige

22:55

KRAJ! PORAZ ZVEZDE!

Dobrić u prodoru pogađa, ima 20 piena i sada je 67:67! Kris Džons spušta na tablu, poentira i sada smo u finišu!

Poslednji napad za Zvezdu I Dobrić promašuje šut za tri u poslednjim sekundama!

22:53

MINUT DO KRAJA! Vodi ASVEL 67:65

Faul Erona Vajta u napadu! Sada faul Dobrića nad Lakombom, nije se na vreme postavio! Lakomb ima dva penala i pogađa jedno!

22:50

39. minut. DRAMA! Vodi ASVEL 66:65

Lakomb pravi faul, a Dobrić ide na liniju penala. Oba puta precizan i sada vodi Zvezda 65:64! Prodor Džonsa i pogodak za 66:65.

Dug napad Zvezde i na kraju veliki promašaj Dobrića! Ali neprecizan i Džons!

22:47

TAJMAUT RADONJIĆA! Vodi ASVEL!

Promašuje Volters iz koraka, a Zvezda faulom Kuzmića izlazi iz bonusa. Oba puta precizan Džons za 63:62, a onda u kontri zakucava Gist za 64:63 i tajmaut Dejana Radonjića!

22:44

37. minut: Kraj za Kalinića! 63:60!

Jusufa Fal ponovo daje poene ispod koša, a Šarl Kaudi faulira Kalinića na šutu za tri! Daje dva bacanja, treći put neprecizan za 63:58.

Na kraju faul na zemlji posle gužve u reketu Zvezde. Peti faul Nikole Kalinića sada! Gotov meč za njega četiri minut pre kraja! A sada pogađa Lakomb!

Izvor: MNPRESS

22:40

35. minut: KAAALIIINIIIĆ! 61:56

Lakomb izblokiran, Vajt fauliran i ide na liniju penala. Daje oba penala za 58:54. Najt ne pogađa, ali hvata tu loptu i vraća je u koš - 58:56!

Trojka Kalinića!

22:37

34. minut: Ništa ne pogađa Zvezda! 56:54

Strazel daje trojku i idemo na minut odmora, a ASVEL vodi 54:53. Tajmaut Radonjića. Gubi loptu Marković, a onda Vajt prekida faulom napad.

Lakomb pravi korake, ne sviraju se, ali baca loptu u aut. TROOOJKAA DOBRIĆA! Vodi Zvezda 56:54!

22:33

10 MINUTA DRAME! Konačno poeni - 53:51

Odmah gubi loptu Dobrić, a Najtu izlazi lopta iz koša. Trojka Ognjena Dobrića, 13. poen i vodi Zvezda 51:49! Ispada lopta Gistu!

Sjajna kombinacija Kalinića i Mitrovića i sada je 53:49 za crveno-bele. A onda dvojka Džonsa iz jako teške pozicije.

22:28

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi ASVEL 49:48!

Gist uz zvuk sirene daje poene za vođstvo 44:43! Ali Dobrić trojkom vraća prednost Zvezde! Kaudi u tranziciji pogađa za nerešeno - 46:46.

Sjajno Dobrić do Mitrovića za 48:46. A onda Džons daje trojku za 49:48. Neprecizan Dobrić i vodi ASVEL!

22:25

28. minut: Zvezda bez Kalinića? 433:42

Ponovo prolazi Lakomb koji se "zapalio" i sada je 43:41. Izgubljena lopta Zvezde! Fauliran je Gist na šutu, a Kalinić pravi svoj četvrti faul!

Daje samo jedno bacanje Gist za 43:42!

22:22

27. minut: Tesno... 43:39 za Zvezdu

Promašuje trojku Holins, hvata loptu Mitrović i asistira za Lazića - 39:35. Izlazi lopta iz koša Najtu, a Mitrović potom precizan za 41:35.

Ponovo prolazi u prodoru Lakomb i sada je 41:37. Fauliran Vajt i daje oba bacanja za 43:37. Sada Lakomb pravi faul u napadu, ali Mitrović loš u napadu. Gist hvata Lakombov promašao i sad aje 43:39.

22:16

25. minut: Zvezda skroz stala! 37:35

Najt promašuje trojku, ali Lakomb to ispravlja za 37:31. Približio se ASVEl, a Volters je bacio loptu pravo u aut! Pol Lakomb opet pogađa i sada je 37:33!

Promašaj Zvezde, Kris Džons Pogađa i tajmaut Radonjića na 37:35!

22:13

DRUGO POLUVREME! Tvrdo na startu - 37:29

Odmah prolazi Lakomb i lagano poentira za 35:27. Zvezda loša u napadu, a Džons brzo poentira u tranziciji i sada je 35:29.

Holins pogađa, ali je nagazio liniju i sada je 37:29. Odlična odbrana Voltersa, ali krade loptu Najt Zvezdi. Ipak krade sada Zvezda loptu.

22:06

Lista strelaca!

Prednjače Eron Vajt sa osam i Ognjen Dobrić sa sedam poena, dok Kalinić i Volters imaju po četiri, a Holins i Mitrović po tri poena.

Kod ASVEL-a samo Osetkovski je vredan pomena sa sedam poena.

22:01

Čelik u odbrani i dvocifrena prednost!

To što je Crvena zvezda svela ASVEL na samo 25 poena za poluvreme dovoljno govori o igri, Izuzetan intenzitet u defanzivi, a uz to je nekoliko puta spoljna linija ukrala loptu. Branko Lazić je izludeo Strazela u defanzivi i na početku obe četvrtine ASVEL-u je trebalo po tri minuta da postignu poene.

Sa druge strane nema u napadu tečnosti, ali posle duge pauze to niko nije ni očekivao. Za sada je dvocifrena prednost i višenego dovoljna za zadovoljstvo!

21:54

POLUVREME! Vodi Zvezda 35:25

Sjajna kombinacija i Vajt je sam pod košem - 35:22. Greška u koracima Markusa Najta, ali onda faul u napadu Dobrića.

Serija grešaka sa obe strane, a onda Džejms Gist prikucava loptu za 35:24. Faul nad Adetokumbom koji je neprezican jednom, ali na kraju pogađa za 35:25.

Na kraju poslednji napad na meču, Adetokumbo blokira Mitrovića i kraj prvog poluvremena.

21:44

17. minut: Konačno trojka! 33:22

Prolazi Volters i pogađa iz koraka za 29:18, ali Jusufa Fal uzvraća za 29:20. Fauliran je Eron Vajt i daje jedno bacanje za 30:20.

Sačuvao je potom Vajt Osetkovskog. a Dobrić je dao trojku! Kris Džons se upisuje na ovom meču za 33:22.

21:40

15. minut: Radonjić reaguje! 27:18

Jedan poen Osetkovskog sa penala, pa Kalinić pogađa sa poludistance za 27:14 i idemo na tajmaut Ti Džej Parkera.

Ponovo precizan Osetkovski sa penala za 27:16. a Markus Najt pogađa iz odbijke za 27:18 i tajmaut traži Dejan Radonjić!

21:34

14. minut: Čelik u odbrani Zvezde! 25:13

Sjajna Zvezda u odbrani, a onda u tranziciji prvi poeni Davidovca - 23:11. Ponovo ukradena lopta, a onda faul nad Mitrovićem.

Sjajan okret Stefana Markovića i 25:11. Dilan Osetkovski pogađa, prvi poeni za ASVEL u drugoj četvtini posle četiri minuta.

21:29

DRUGA ČETVRTINA! Dvocifrena Zvezda, tajmaut ASVEL!

Promašaj Lakomba sa poludistance, ali onda užasan pas Dobrića, lopta je odletela u drugi red tribina. Sjajno se postavio Branko Lazić i iznudio faul Strazela u napadu, a onda Strazel faulira Mitrovića ispod koša.

Pogađa oba puta za 19:11. a onda Gist promašuje. Kalinić prvi put na meču pogađa, dvocifrena prednost Zvezda na 21:11 i tajmaut Ti Džej Parkera.

21:23

KRAJ PRVE ČETVRINE! Vodi Zvezda 17:11

Lakomb je precizan, ali odmah i faul, ali Ivanović ne pogađa nijedno bacanje! A onda sjajna blokada Luke Mitrovića!

Dobrić sjajan u prodoru i četvrti poen za 17:9. Čudan faul za Lazića pa dva pogođena bacanja za Strazela i 17:11. Posedlni napad za Zvezdu se završava posle nekoliko promašaja.

Kraj prvog dela.

21:17

8. minut: Odlepila se Zvezda!

Holins neprecizan, a onda Mitrović to ne popravlja. Krade loptu Ivanović, ali neprecizan je Kalinić za tri. Posle dugo vremena poentira ASVEL, daje dva poena iz teške pozicije Lakomb za 8:7.

Ali odmah uzvraća Ostin Holins trojkom - 11:7. Ne vraća trojku Kaidi, a onda je Mitrović fauliran na skoku. Daje jedno za 12:7. a Vajt dodaje trojku za 15:7!

21:08

5. minut: Tvrdo, ali Zvezda bolja! 8:5

Ističe napad ASVEL-a, ali Kalinić neprecizan ispod koša. Posle tri minuta prvi poeni domaćina, preko Dilana Osetkovskog. Poeni dolaze uz faul, ali ne pogađa i ostaje 2:2.

Dobrić poentira za 4:2, ali Dio uzvraća trojkom za 5:4. Preciza iz koraka Nejt Volters za novo vođstvo - 6:5. Kuzmić je fauliran ispod koša i pogađa oba puta.

21:03

GREŠKE NA STARTU! Vodi Zvezda 2:0!

Za Zvezdu počinju: Volters, Dobrić, Kalinić. Vajt i Kuzmić!

Prva lopta za crveno-bele i ne pogađa Dobrić, ali neprecizan i Kris Džons.Nastavljaju se greške oba tima, a prve poene na meču je dao Eron Vajt posle dva minuta igre!

20:53

Nadamo se reprizi Beograda...

Na meču koji su ova dva tima odigrala u Beogradu Crvena zvezda je pobedila. Tada je bilo 73:67, a Nikola Kalinić je blistao sa 22 poena.

20:20

Sjajna uvertira za meč!

Pred ovaj meč igrali su Efes i Panatinaikos, a u meču koji je rešila trojka na sekund do kraja Srbi su imali ključnu ulogu.