Kalinić ljut na sudije - Ne želim da me kazne! Lider crveno-bijelih se ugrizao za jezik, neće reći neke stvari!

Poslije pobjede protiv Fenerbahčea Nikola Kalinić nije htio da rizikuje kaznu, ali je bilo očigledno da sudije u "Pioniru" nisu dobro radile posao u nekim trenucima.

nikola kalinić ljut na sudije u evroligi Izvor: Printscreen/Sport klub

Pokazala je Crvena zvezda ko je gazda u "Pioniru". Pred punom dvoranom je srušila Fenerbahče (74:69).

Srpski tim je ovog puta neizvjesnu završnicu pretvorio u trijumf i tako obradovao navijače. U nekoliko navrata su tribine "eksplodirale", posebno poslije nekih odluka sudija koje su ih razbjesnile. Jednu takvu je Dejan Radonjić morao da ispravlja prvim čelendžom ove sezone.

Upravo je o tome pričao Nikola Kalinić posle utakmice. Bio je vidno nezadovoljan nekim odlukama arbitara tokom susreta, ali je uspio na vrijeme da se "ujede za jezik" i da se zaustavi.

"Osjećaj je sjajan. Posebno poslije poraza u Atini. Odigrali smo dobro, prije svega u posljednjoj četvrtini. Pokazali smo neke nevjerovatne stvari na terenu. Ne želim da me kazne, tako da neću reći neke stvari", rekao je Kalinić.

Lider Crvene zvezde nije objasnio tačno na koje odluke sudija misli, ali su dva detalja bila uočljliva. Prvi na oko minut i po prije kraja (70:69) kada su arbitri prvo pokazali da je lopta za turski tim poslije kontakta između Ostina Holinsa i Marka Gudurića. Tada je Dejan Radonjić tražio čelendž koji je bio presudan. Kalinić je u narednom napadu pogodio dva slobodna bacanja (72:69).

Druga situacija se dogodila na oko 53 sekunde prije kraja. Fenerbahče je imao napad, na semaforu je ostalo 15 sekundi za realizaciju i u tom momentu je vrijeme stalo. Šut Akilea Polonare je blokirao Dejan Davidovac, da bi potom Nejt Volters postigao koš koji je potvrdio trijumf. Tek poslije tog pogotka su sudije pogledale vrijeme i ustanovile da je sat stajao čak sedam sekundi i da to niko nije primijetio, pa su to ispravili...

Na kraju je Zvezda upisala pobjedu, a to su proslavili sa navijačima.

Pogledajte

00:56
Slavlje navijaca zvezde na kraju meca
Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!