partizan pobijedio budućnost u podgorici

Partizan utišao "Moraču" poslije osam godina! Crno-bijeli dobili još jedan derbi, Madar se razigrao u Podgorici!

Partizan u Podgorici došao do važne pobjede u borbi za plej-of. Pala je i Budućnost!

partizan pobijedio budućnost u podgorici Izvor: MN PRESS

Pobjeda poslije osam godina! Od 24. marta 2013. godine je Partizan čekao i dočekao, slavio je u "Morači" (72:80).

Tim Željka Obradovića je u Podgorici savladao Budućnost i došao do važnih bodova u borbi za što bolji plasman pred plej-of. Na ovaj način su odbili nalet crnogorskog tima kada je drugo mjesto u pitanju i ostali su sa šansama da zaprijete prvoplasiranoj Crvenoj zvezdi.

Partizan je furiozno započeo meč, krenulo je sve nevjerovatnom serijom (1:15), Panter se raspucao, Zagorac je imao dobru rolu, a podatak da je prvi koš iz igre domaćin dao poslije šest i po minuta trojkom Kuridže najbolje oslikava situaciju. Prednost je u jednom momentu iznosila i velikih "+16" (6:22).

Avramović je zbog druge lične morao na prinudni odmor, Madar ga je dobro zamijenio, dao je sedam poena, ali se onda "probudio" Kobs. Kažnjavao je svaku grešku protivnika, Smailagić i Ledej su bili neoprezni, napravili su po tri lične greške, a Kobs je poenima uz zvuk sirene spustio minus na samo četiri poena pred pauzu (37:41). Gledajući statistiku glavna razlika bio je šut za tri poena, domaćin je bio užasan (1/9), dok su crno-bijeli bili bolji u tom segmentu (5/13).

Započeo je domaći tim bolje drugo poluvrijeme, stigli su i do prve prednosti (42:41). Peri je bio raspoložen, potom je Smailagić napravio četvrtu ličnu. Ali, tada je Madar napravio dva odlična poteza u odbrani, Lesor i Ledej su pronašli poene i vratili vođstvo pred posljednji kvartal (51:58).

Četvrtu četvrtinu Budućnost je počela serijom 6:0, Kuridža je zatim napravio nesportsku ličnu kada je faulirao Lesora, na to je Popović odgovorio trojkom što je bila naznaka početka drame (60:60). Avramović je na to imao odgovor u vidu dvije trojke (62:68).

Rid je tada kaznio greške Pantera i Lesora, ali su u posljednja dva minuta Ledej zakucavanjem, pa Madar trojkom stavili tačku na meč (67:76).

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

20:58

KRAJ

Utakmica je završena, Paritzan je pobedio - 72:80.

20:51

38' - DRAMA!

Još dva minuta  do kraja meča u Podgorici. Partizan vodi - 67:71.

Ledej je promašio drugo bacanje, uhvatio loptu, pa promašio otvoren šut. Kobs je promašio na drugoj strani, pa je Peri umalo ukrao loptu Ledeju. Obradović je tražio minut odmora. Panter je pogodio, Rid je bio polovičan sa penala.

20:42

36' - GREŠE PANTER I LESOR, RID KAŽNJAVA

Dve greške crno-belih su surovo kažnjene. Prvo je Panter pogrešio, pa je Lesor ostavio previše prostora Ridu, a snažni centar je sve to kaznio i vratio dramu (66:68).

20:41

34' - TROJKE AVRAMOVIĆA!

Partizan ponovo ima prednost (62:68).

Popović je trojkom doneo izjednačenje (60:60), a onda su Ledej, pa Avramović koji je dao trojku vratili vođstvo (60:65). Avramović zatim daje još jednu trojku.

20:35

32' - SERIJA PODGORIČANA, PA NESPORTSKA KURIDŽE

Ekspresan odgovor domaćeg tima (57:60).

Serija Podgoričana od 6:0, a pre poena Zorana Nikolića je Lesor promašio oba penala. Kuridža je zatim faulirao Lesora i sprečio lake poene. Sudije su pogeldale taj snimak i utrdile da je bio nesportski faul Kuridže. Lesor je bio siguran sa penala, a Ledej je potom promašio otvoren šut.

20:26

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Partizan vodi (51:58).

Ledej i Lesor su postigli važne poene u završnici trećeg kvartala i vratili crno-belima prednost u "Morači".

20:22

28' - DOBRI POTEZI MADARA

Napravio je Madar dva odlična poteza u odbrani i iz toga su došli brzi poeni Partizana (49:53).

Avramović je napravio nekoliko grešaka, pa ga je Obradović poslao na klupu.

20:19

26' - NEREŠENO

Posle 26 minuta igre u Podgorici je rezultat nerešen - 49:49.

20:16

24' - ČETVRTA LIČNA SMAILAGIĆA

Serija gluposti igrača Partizana. Smailagić pravi četvrtu ličnu, pa Koprivica faulira Rida na šutu. Rid daje i dodatno bacanje posle koša, tako da domaćin vodi (47:45).

20:12

22' - TROJKA PERIJA, PA GREŠKE ZAGORCA

Budućnost se u potpunosti vraitla u igru i povela - 42:41.

Panter je promašio trojku, Peri je zatim preko njega pogodio za tri, pa je Zagorac napravio grešku u koracima. Zagorac je zatim faulirao Atića na šutu. Atić je dao oba penala i doneo prvo vođstvo svom timu na utakmici (42:41).

19:58

STRELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu. Kada je statistika u pitanju, najveća razlika je u šutu za tri poena, domaći tim je šutirao užasno u tom delu (1/9), dok su crno-beli bili znatno bolji (5/13).

BUDUĆNOST: Kobs 10, Atić, Šehović, Micov 3, Barović, D. Nikolić, Sili 2, Z. Nikolić 2 (4sk), Kuridža 5, Popović 2, Rid 2, Peri 11

PARTIZAN: Panter 8, Vukčević, Ledej 3, Zagorac 5, Avramović 5, Koprivica 6 (4sk), Smailagić 2, Mur, Glas, Lesor 2 (3as), Trifunović 3, Madar 7

Izvor: Printscreen/Arena Sport

19:53

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Partizan na pauzu ide sa vođstvom - 37:41.

Partizan je imao i "+16" u jednom momentu (6:22), ali je domaćin uspeoa da se vrati i da spusti minus pred poluvreme. Još jedna glavobolja za Obradovića pred drugo poluvreme biće faulovi. Smailagić i Ledej imaju po tri lične. Kobs je poenima sa pouldistance uz zvuk srene u potpunosti vratio svoj tim.

Izvor: MONDO/Mia Radulović

19:42

18' - ZAKUCAVANJE KOPRIVICE

Partizan ima prednost (29:41).

Greška u odbrani, pa onda sjajan potez Koprivice i snažno zakucavanje (27:39) .Smailagić pravi bespotreban faul i to mu je treća lična. Obradović je ljut. Micov je bio polovičan sa penala (28:39). Kuridža zatim udara blokadu Trifunoviću. Panter je promašio za tri, ali je Koprivica uhvatio loptu i uspeo da dođe do poena, pa je Džikić tražio minut odmora. Micov je iznudio faul, pa je ponovo dao jedno od dva.

19:39

16' - MADAROVA SERIJA

Ušao je Jam Madar u seriju, dao sedam poena i povećao vođstvo srpskog tima (25:37).

Madar se odlično pokazao posle druge lične Avramovića, a posle toga je Lesor pogrešio, hteo je da dribla i napravio je grešku u koracima.

19:34

14' - LEDEJ, PA GREŠKA

Partizan vodi (19:29).

Posle poena Perija sa linije penala (17:24) je Obradović tražio minut odmora. Ledej je na to odgovorio trojkom što su bili prvi poeni Partizana u drugoj četvrtini. Zatim je Ledej blokirao Zorana Nikolića, a onda je usledila velika greška odbrane i Zoran je ostao sam za lako zakucavanje. Lesor je zatim dao oba penala.

19:28

12' - PERI

Pokrenuo je Kendrik Peri domaći tim i vratio ih u igru (15:24).

19:25

OVAKO JE RID ZAKUCAO

Pogledajte i kako je izgledalo zakucavanje Vilija Rida koje je podiglo "Moraču" na noge.

Pogledajte

00:12
Zakucavanje Rida protiv Partizana
Izvor: Arena Sport

19:23

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE, PROBLEM SA FAULOVIMA

Prva četvrtina je završena, Partizan ima vođstvo (13:24).

Problem za Partizan bi mogla da bude i druga lična Avramovića, ušao je Madar. Izraelski plej je ostao sam i to je kaznio.

Pogledajte

00:17
budućnost partizan varvari navijači

19:17

8' - RAZIGRANI CRNO-BELI, UŠAO NIKOLIĆ

Partizan je razigran u Podgorici (8:22).

Kuridža je dao trojku posle oko šest i po minuta igre što je prvi koš iz igre za domaćina. Avramović je uzvratio trojkom. Sili je poentirao sa poludistance, posle čega je Panter iznudio faul i pogodio oba penala (6:22). U igru je ušao Danilo Nikolić i dobio aplauze svih u dvorani.Fenomenalno zakucavanje zatim je imao Vili Rid, spektakularno "lomljenje obruča" je podiglo publiku na noge.

19:13

6' - FURIOZAN POČETAK PARTIZANA

Savršen start Partizana (1:13).

Panter je fauliran na šutu za tri, pogodio je i dao dodatno bacanje. Smailagić je pogodio iz teške situacije, pa je Zagorac ukrao loptu i poentirao pod faulom. Džikić je reagovao tajm-autom (1:12). Po povratku na parket je kapiten Partizana pogodio dodatno bacanje. Smailagić je potom napravio drugu ličnu, Obradović j ljut jer njegovi izabranici ne hvataju loptu posle defanzivnog skoka.

"Uhvati je!", vika je Obradović i uveo Ledeja umesto Smailagća.

19:09

4' - PRVI POENI

Prve poene na meču dao je Panter, pa se upisao i Koprivica. Koš za domaći tim dao je Micov sa penala gde je bio polovičan (1:4).

19:05

2' - ZAGORAC PROMAŠIO ZAKUCAVANJE

Utkamica je počela i posle dva minuta igre nema poena (0:0). Avramović je ušao u seriju promašaja, nije pogodio ni Micov.

19:00

PETORKA PARTIZANA

Partizan kreće u petorci: Avramović, Panter, Zagorac, Smailagić, Koprivica. Obradović je iznenadio mnoge odlukom da na klupi ostavi Ledeja i Lesora.

Pogledajte

01:38
budućnost partizan početak meča prozivka igrača

18:55

APLAUZI ZA TIMOVE

Završena je prozivka girača oba tima, ispraćeni su aplauzima.

Pogledajte

01:12
Budućnost - Partizan

18:52

PRIPREME

Poslednje pripreme pred početak utakmice.

18:43

ZAGREVANJE

Ovako trenutno izgleda situacija u "Morači".

Pogledajte

00:09
Budućnost - Partizan - Varvari navijači

18:25

GLEDAĆE SE I RAZLIKA

U večerašnjem meču će i jedni i drugi tražiti pobedu, ali će se obraćati pažnja i na konačnu razliku. Poznate su sve kalkulacije za ovaj duel.

18:02

PORUKA IZ PODGORICE: DA UZVRATIMO GOSTOPRIMSTVO

Pred ovaj meč su se Podgoričani oglasili saopštenjem. Pozvali su navijače da uzvrate gostoprimstvo kao što je bilo u prvom meču u Beogradu.

17:46

OBRADOVIĆ OPREZAN

Željko Obradović je oprezan pred meč u Podgorici.

"Meč može dosta toga da odluči, oni su u stanju da odigraju veoma dobro što su pokazali tokom cele sezone. Igrali su veoma dobro protiv nas i u prvom meču i bilo je neizvesno. Očekuje nas nova neizvesna utakmica", rekao je Obradović.

17:38

ČEKANJE OD 2014. GODINE

Poslednji put je Partizan u "Morači" slavio 24. marta 2014. godine. Biće to dodatni motiv za crno-bele koji su tada pobedili sa 65:61. Tada su za Partizan igrali Bogdan Bogdanović, Saša Pavlović, Žofri Lovernj, Davis Bertans, Nikola Milutinov...