"Zmajice" doživjele još jedan ubjedljiv poraz na Mundobasketu: Južna Koreja slavila sa 33 poena razlike

Autor Haris Krhalić

Novi težak poraz bh. reprezentacije.

džonkel džons Izvor: FIBA

Ženska košarkaška reprezentacija BiH poražena je i u trećoj utakmici na Mundobasket. Ovog puta bolja od “zmajica” bila je reprezentacija Juže Koreje sa 99:66.

BiH – Južna Koreja 66:99 (20:25, 17:20, 15:31, 14:23)

Naša reprezentacija je odlično ušla u meč i na početku povela sa 9:0. Ipak, reprezentacija Južne Koreje je uspjela anluriata ovu prednost, a na kraju i riješiti prvu četvrtinu u svoju korist rezultatom 20:25.

U drugoj četvrtini protivnice naše ekipe su uspjele povećati svoju prednost te su na poluvrijeme otišle sa +8 (37:45).

A onda je došla treća četvrtina u kojoj se igra naše reprezentacije u potpunosti raspala. Izgledalo je to dobro prvih nekoliko minuta kada su "zmajice" uspjele prići na -6, ali tada ekipa Južne Koreje ubacuje u brzinu više. Na kraju ovog dijela igre naša reprezentacija je bila na nedostižnih -24 (52:76).

Do kraja je reprezentacija Južne Koreje uspjela da poveća prednost i zaslužene slavi sa 99:36.

Našoj reprezentaciji do kraja Svjetskog prvenstva ostaju još mečevi protiv Belgije i SAD, gdje poslije svega viđenog teško možemo nešto tražiti, dok Južnoj Koreji ostaje meč protiv SAD, ali i direktan duel protiv Portorika za prolaz u drugu fazu takmičenja.

Najefikasnija u redovima Južne Koreje bila je Lesul Kang sa 37 poena. Uz nju, Hjejin Park ubacila je 16 poena.
Kod naše reprezentacije najviše je ubacila Džonkel Džons 21 poen dok je Nikolina Elez stala na 10.