Igokea m:tel ponovo savladala "staru mušteriju": Čačani doživjeli i peti poraz protiv tima iz Laktaša

Košarkaši Igokee m:tel savladali su čačanski Borac rezultatom 90:78 (27:22, 24:23, 22:16, 17:17)

Igokea Borac Čačak-ABA liga-3. kolo Izvor: KK Igokea/Nenad Vuruna

Igokea m:tel savladala je Borac iz Čačka rezultatom 90:78 i produžila niz pobjeda protiv ove ekipe na pet!

Na peti međusobni duel s timom iz Laktaša, Čačani su došli u goste nakon dva početna poraza u sezoni - od Cedevita Olimpije i FMP-a, dok su "igosi" ostvarili polovičan učinak - domaći poraz od Mornara i gostujući trijumf nad Megom.

Igokea m:tel - Borac 90:78 (27:22, 24:23, 22:16, 17:17)

Izabranici Dragana Bajića su najprije poveli 8:4, a sredinom prvog kvartala imali i "plus šest" (13:7), najviše zahvaljujući Mariju Nakiću i kapitenu Marku Jošilu, ali nisu uspjeli da steknu neku osjetniju prednost.

Kod sedam razlike (17:10), reagovao je čačanski trener Marko Marinović i pozvao minutu odmora, ali do samog kraja prve četvrtine gosti nisu uspjeli da smanje do trojke sa zvukom sirene Hantera Hejla (27:22).

Smanjili su Čačani na samo "minus dva" početkom drugog kvartala, potom je uslijedila revija trojki sa obje strane - uz dodatno bacanje Haris Delalić vratio na šest razlike, zatim je trojku ubacio i Nakić za "plus devet" (39:30).

Slično kao i u prvoj četvrtini, gosti nisu dopustili da se Igokea odlijepi na dvocifrenu razliku konstantno "dišući za vratom" Aleksandrovčana.

Treću dionicu igre domaća ekipa rješava u svoju korist rezultatom 22:16 te zadnju četvrtinu košarkaši Igoee ulaze sa +12.

U posljednjoj četvrtini "igosi" nisu dopustili iznenađenje te su na kraju slavili sa +12.

Čak šestorica igrača šampiona Bosne i Hercegovine je zabilježilo dvocifreni košgeterski učinak - najviše je ubacio Kendrik Rej (17), poen manje uknjižio je Nikola Tanasković, Mario Nakić je upisao 15 pogodaka, dok su po 12 zabilježili Brajant Krofor i Marko Jošilo, a Dešon Stivens 10 uz sedam skokova.

Kod gostiju iz Čačka, prva imena bili su Hanter Hejls sa 17 i Aleksa Novaković sa košem manje.