Igokea m:tel dominirala u prvom poluvremenu, zastala, pa dodala gas na kraju: U Beogradu prvo slavlje u sezoni

Košarkaši Igokee m:tel ostvarili su prvi trijumf u novoj sezoni ABA lige, savladavši kao gosti Megu 87:76.

Igokea m:tel u gostima savladala Megu Izvor: ABA liga j.t.d/Dragana Stjepanović

U duelu sa Megom, košarkaši Igokee m:tel stigli su do prvog slavlja u novoj sezoni ABA lige.

Marko Baraćdugo je bio saradnikDraganu Bajiću, znao je kako da postavi svoju ekipu, ali Mega danas nije mogla da parira raspoloženim "igosima", koji su na kraju slavili 87:76.

Gosti su u prvom poluvremenu dominirali, riješili u svoju korist obje četvrtine (18:19, 19:25), nakon čega je u trećem kvartalu uslijedio veliki pad. Aleksandrovčani su ubacili samo 13 poena za deset minuta igre, Mega je pritom stigla do preokreta, 23 poena i prednosti uoči odlučujućih deset minuta.

Furiozno je Igokea m:tel odigrala četvrti kvartal. U jednom trenutku tim Dragana Bajića imao je čak 15 poena prednosti, uspjela je Mega nakratko da zaprijeti, ali su napadi domaćih brzo odbijeni, pa su Aleksandrovčani na kraju zabilježili ubjedljiv trijumf.

Kendrik Rej predvodio je Igokeu m:tel sa 20 poena, Nikola Tanasković dodao je 18, uz devet uhvaćenih lopti, dok su dvocifren učinak imali još Mario Nakić (16 poena, devet skokova), Kosta Kondić (12) i Dešon Stivens (10).

U redovima Mege najbolji je bio Malkolm Kazalon sa 19 poena.