mornar partizan

Partizan pregazio Mornar - izrešetao ih trojkama! Brodolom Barana, Željko gledao rapsodiju crno-bijelih!

Partizan u Baru slavio protiv Mornara.

mornar partizan Izvor: MN PRESS

Partizan je pobijedio Mornar i upisao četvrtu pobjedu u ABA ligi u isto toliko mečeva. Na gostovanju u Baru lako i ubjedljivo savladan je domaći tim - 62:83 (17:24, 10:22, 22:18, 13:19). U potpunosti je bio "zaključan" Deron Rasel, glavni igrač Barana. Ono što je interesantno jeste da je srpski tim dobio rivala njihovim glavnim oružjem, odličnim šutem za tri poena.

Tim Željka Obradovića bio je odličan u manje-više svim parametrima. Sjajan šut za tri, kreacija napada, čvrsta i agresivna odbrana, sve što je bilo potrebno urađeno je.

Uz sve to vrijeme za odmor dobili su i Matijas Lesor i Zek Ledej koji su u posljednjim mečevima imali veliku minutažu. Jedini minus je loše šutersko veče kapitena Kevina Pantera. Imaće i on i saigrači malo vremena za odmor pred duel sa Žalgirisom u Evroligi.

Partizan je odigrao skoro savršeno prvo poluvrijeme.

Izuzev par minuta na startu drugog kvartala sve je funkcionisalo savršeno. Od starta je Željkov plan bio jasan, agresivna odbrana na Raselu. Dalo je to rezultat odmah. Mijenjali su se čuvari na najboljem igraču Mornara, pravili su mu probleme, umarali ga, on je previše forsirao, griješio i brzo se to vidjelo i na semaforu.

Barani, ekipa čija igra se zasniva na šutu za tri poena bila je baš loša u tom segmentu u prvih 20 minuta (1/12). Na drugoj strani Partizan je bio sjajan sa preko 50 odsto šuta za tri (9/17), sve to zajedno doijnelo je crno-bijelima ogromnu prednost već na pauzi (27:46). Jedino je Marko Pecarski bio svjetla tačka domaćina u tom dijelu igre.

Slična igra nastavila se u drugom dijelu, domaćin je pokušavao da spusti minus, prilazio je na desetak poena minusa, ali bi srpski tim imao odgovor na to.

Tako je bilo i u završnici treće dionice kada je djelovalo da mogu da dođu do jednocifrenog minusa, ali je Papapetru trojkom uz zvuk sirene završio dionicu i zadržao veliki puls na strani svog tima (49:64).

U posljednjoj dionici nije se postavljalo pitanje o pobjedniku, a Obradović je to iskoristio da pruži šansu i mladom Đorđiju Jovanoviću.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

22:41

KRAJ

Meč je završen, Paritzan je pobedio - 62:83. Ispisana je i istorija pošto je u igru Pavićević uveo Luku Kovačevića, momka rođenog 2007. godine. Najmlađeg u istoriji ABA lige.

22:37

38' - ČEKA SE KRAJ

Čeka se samo kraj meča - 57:77.

22:34

36' - UŠAO JOVANOVIĆ

Partizan ima ogromnu prednost (55:74), a Obradović je uveo mladog Đorđija Jovanovića.

22:32

35' - VELIKO VOĐSTVO PARTIZANA

Ima Partizan veliku prednost - 53:71.

22:28

33' - ANĐUŠIĆ!

Spor početak deonice, sjajne blokade Koprivice, a onda nagrada u vidu trojke Anđušića za "+20" - 49:69.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

22:22

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Partizan ima prednost - 49:64.

22:19

28' - TREĆA LIČNA I ZA PAPAPETRUA

Partizan ima dvocifrenu prednost - 47:59. Papapetru je uz Ledeja i Lesora zaradio treću ličnu.

22:14

26' - PARTIZAN ČUVA PREDNOST

Čuva Partizan veliku prednost, Egzum zakucava u kontri - 39:57.

22:11

24' - TREĆI FAUL LESORA

Lesor pravi treću ličnu, Mornar to koristi za igru u reketu i poene pod košem - 37:51. Papapetru i Panter promašuju otvorene trojke, ali Koprivica ofanzivnim skokovima sve to nadooknađuje.

22:06

22' - PARTIZAN BLISTA

Nastavlja se odlična igra Partizana - 34:49.

21:55

TROJKE

Zanimljiva je statistika u šutu za tri na poluvremenu, Partizan je dao 9 od 17, a Mornar koji "živi" od šuta za tri dao je samo 1 trojku iz 12 pokušaja.

21:49

STRELCI NA POLUVREMENU

MORNAR: Rasel 9 (0/3 za tri), Mihailovć, Pirs, Vranković 2, Kovačević, Marljukić, Pecarski 9 (4sk), Miković 2, Vujačić 5, Diong, Vranješ, Kovačević

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 15 (5sk), Koprivica, Panter (0/3 za dva, 0/4 za tri), Papapetru, Egzum 6, Jovanović, Naneli 9 (3/4 za tri), Lesor 1, Trifunović, Anđušić 10, Madar 5

21:47

20' - POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme u Baru, Partizan vodi - 27:46. Panter još traži ritam (0/3 za dva, 0/4 za tri).

21:41

18' - PARTIZAN PRAVI RAZLIKU!

Partizan je ponovo napravio osetniju prednost u Baru - 24:36.

21:34

15' - TROJKA ANĐUŠIĆA

Povratak Mornara prekida Anđušić trojkom, pre toga je Ledej iznudio faul u napadu - 22:31. Tajm-aut domaćina.

21:32

14' - DRUGA LIČNA MADARA

Partizan ima prednost u drugoj deonici - 22:26. Madar je napravio drugu ličnu, ušao je Egzum.

21:25

12' - PRVA TROJKA MORNARA

Mornar je postigao prvu trojku na meču, napravio je seriju i vratio se u meč - 22:24.

21:22

STATISTIKA PRVE ČETVRTINE

Partizan u prvih 10 minuta vodi Mornarovim oružjem, trojkama. Dao je 6 trojki iz 10 pokušaja, Mornar je promašio sve dalekometne hice (0/8). Uz to crno-beli imaju 11 skokova i 7 asistencija, Mornar 9 skokova i 5 asistencija. Kad je lista strelaca u pitanju, Ledej je dao 9, Naneli 6, Madar 5 poena, kod domaćina Pecarski je dao 9.

21:20

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Posle prve deonice Partizan vodi - 17:24. Mornar previše forsira za tri, pre svega Rasel koji ima četiri poena (0/3 za tri).

21:17

8' - DRUGA LIČNA LESORA

Partizan ima prednost - 13:21. Ušao je Koprivica i napravio faul u napadu.

21:10

6' - LEDEJ ZA "+10"

Odlično Partizan služi šut za tri poena, Ledej je dao novu trojku za prvo dvocifren vođstvo - 9:19.

21:07

4' - PECARSKI GLAVNI IGRAČ MORNARA

Pecarski pravi najviše problema Partizanu za sad, Naneli na to odgovara trojkom - 7:13.

21:03

2' - PECARSKI I NANELI

Na početku meča u centru pažnje su Marko Pecarski i Džejms Naneli, Amerikanac je dao trojku za prednost - 4:5.

21:00

PETORKA PARTIZANA

Partizan počinje meč u petorci: Egzum, Trifunović, Naneli, Ledej, Lesor.

20:38

PAVIĆEVIĆ: MOJA NAJKRAĆA IZJAVA

Pred meč sa Partizanom Mihailo Pavićević, strateg Mornara na interesantan način je najavio ovaj duel.

"Što se tiče utakmice, ovo bi trebalo da bude moja najkraća izjava. Iako u svaku utakmicu ulazimo sa podjednakim motivima i željom, u ovoj utakmici biću veoma kratak i u svlačionici pred meč. Tražiću od svojih igrača samo da daju sve od sebe posle svakog šuta. Ne vidim nikakvu dozu nervoze i bilo kakvog pritiska, iz takvog raspoloženja imamo šansu da pružimo bolju partiju. Što se tiče rezultata, nekad nije prijatno priznati, ali objektivno rezultat ove utakmice ne zavisi od nas, već pre svega od Partizana. Znamo da je napravio fantastičnu ekipu za Evroligu i utakmica protiv Virtusa pokazala je kakav potencijal imaju. Predvođeni najboljim trenerom Evrope Željkom Obradovićem, oni će igrati bolje iz utakmicu u utakmicu", rekao je Pavićević.

Izvor: YouTube/KK Mornar Barsko zlato/MN Press

20:30

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Baru počinje od 21 čas.

20:24

TANDEM SE USKORO VRAĆA

Aleksa Avramović i Alen Smailagić mogli bi uskoro da se vrate na treninge. I jedan i drugi su povređeni, ali će tokom naredne nedelje odraditi preglede. Aleksa u ponedeljak, Alen u utorak i posle toga će biti poznato kada bi mogli da se priključe timu u punom kapacitetu.

20:15

ŽELJKO STRAHUJE OD JEDNOG IGRAČA

Odmah posle trijumfa protiv tima iz Bolonje Željko je priznao da ekipa strahuje od jednog igrača. Darona Rasela koji igra u fenomenalnoj formi.

"Imamo Mornar pre Žalgirisa i onog momka što daje po 40 poena. Pripremamo utakmicu za njega i Mornar, jer su oni pokazali da igraju dobro i da imaju jednog igrača koji dominira u ovoj ligi u ovom trenutku. Sva energija i koncentracija usmerena je na taj meč", poručio je Obradović.

Izvor: YouTube/BC Partizan TV/Printscreen

20:08

CRNO-BELI TRAŽE POBEDU POSLE VIRTUSA

Partizan je napravio sjajnu uvertiru za meč u Baru. U krcatoj Areni pao je italijanski Virtus (90:62). Ubedljiv evroligaški prvenac i dodatna doza samopouzdanja za duel sa Mornarom.