crvena zvezda asvel

Zvezda pobijedila Asvel nakon drame! Nedović heroj u Pioniru - vratio crveno-bijele iz mrtvih i slomio Francuze!

Crvena zvezda pobijedila Asvel u dramatičnoj završnici.

crvena zvezda asvel Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda pobijedila je Asvel 71:67 (17:14, 21:9, 16:30, 17:14), na debiju svog novog trenera, Duška Ivanovića.

Poenima Nemanje Nedovića u završnici, srpski i regionalni šampion ostvario je drugi evroligaški trijumf ove sezone i popravio svoj skor na 2-6 u krcatom Pioniru, koji je gledao maratonsku borbu i duel u kojem su oba tima imala velike uspone, teške padove i momente u kojima ništa nije polazilo za rukom.

U takvoj situaciji, razliku je napravio Nemanja Nedović, strijelac 11 poena, koga nije demotivisao loš šut za tri poena (1/7), već je u završnici uzeo loptu u ruke i najprije izjednačio rezultat lijepim polaganjem poslije driblinga, a onda sedam sekundi prije kraja donio pobjedu, košem o tablu za 69:67.

Asvel je poslije toga imao sedam sekundi da reaguje, Duško Ivanović tražio je tajm-aut i prekršaj, faulirao je Iva Ponsa i to je bila dobra odluka, jer je promašio oba bacanja, ali su sudije poslije skoka Ognjena Dobrića i Ponsa dosudile mrtvu loptu. Pet sekundi prije kraja, lopta je još jednom poslije skoka pripala srpskom timu i tu je bio kraj.

U takvoj završnici, poslije čak 30 primljenih poena u trećoj četvrtini, Zvezda je uspjela da se vrati "iz mrtvih" pred publikom koja je ovacijama dočekala novog trenera crveno-bijelih. Francuzi su iskoristili svoj veliki nalet da tu energiju na neki način okrenu "protiv" domaćih, ali su Luka Mitrović, Ben Bentil i Nedović u završnici postigli izuzetno važne poene i ipak spriječili "brejk" gostiju u Beogradu.

Naredni meč u Evroligi Zvezda će odigrati 22. novembra protiv Albe u Berlinu, a dva dana kasnije ugostiće Makabi u "Pioniru".

CRVENA ZVEZDA: Holand 2, Vildoza 12, Mitrović 8 (8 sk), Lazić, Martin, Dobrić 5, Ivanović 16 (3/4 za tri), Nedović 11 (1/6 za tri), Marković, Kuzmić 4, Petrušev 6, Bentil 7 (5 izg)

21:09

KRAJ, POBEDA ZVEZDE 71:67!

21:09

Dobrić je izborio loptu za Zvezdu!

Imaće dva slobodna bacanja četiri sekunde pre kraja!

21:08

DRAMA! Zvezda namerno pravi faul, Asvel promašuje oba bacanja...

A onda MRTVA LOPTA! Ognjen Dobrić je uhvatio loptu posle drugog slobodnog bacanja, Pons je pokušao da je uzme, a sudije su dosudile "mrtvu".

21:04

Nedović pogađa za vođstvo - još sedam sekundi!

Dobio je loptu u konfuznoj završnici, utrčao u reket i pogodio o tablu! Zvezda vodi 69:67, a Asvel ima napad i sedam sekundi na raspolaganju.

21:00

Kakva drama!

Bentil promašuje otvorenu trojku iz ugla, Mitrović hvata ofanzivni skok, ali sudije dosuđuju "mrtvu" loptu. Još 22 sekunde!

21:00

Ni Asvel ne pogađa

I Amin Noa promašuje sve - Zvezda napada na 42 sekunde do kraja

20:59

Nedović sada promašuje sve

Poslednji minut počinje lošim napadom Zvezde i velikim promašajem njenog vođe u završnici

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:56

Sada ulazi lopta - Nedović!

Jako lep dribling i polaganje Nedovića posle rolinga za izjednačenje! 67:67 na minut i 50 sekundi do kraja!

20:56

38' Zvezda ne koristi napad za izjednačenje!

Nedović je istrčao kontru, dobro dodao loptu do Bentila, a njemu je lopta ispala iz ruku u aut

20:51

Da li će biti drame?

Napadi Asvela su zastali, a Zvezda nekako nalazi načine u reketu Francuza! Rezultat je 65:62 za Asvel na tri minuta do kraja.

Bentil je ubacio trojku nakon što je lopta skakutala po obruču, a potom je Luka Mitrović iskoristio to što je viši od mladog Iva Ponsa.

20:40

Zvezda prvi put gubi!

Dok se bliži kraj, Francuzi sve sigurniji i precizniji. Vode 61:56 na šest minuta do kraja. Zvezda ima vremena da se sabere, ali sada se pitaju i gosti, dok su crveno-beli izbačeni iz ritma. Kaudi je dao važnu trojku.

20:30

Asvel potpuno "otvorio" utakmicu - ubacio 30 za četvrtinu!

Rezultat na kraju treće četvrtine je 54:53 za Zvezdu, koja se ponovo "ugasila" u jednoj fazi meča. Asvel je ubacio čak 30 poena u ovom kvartalu i počeo da rešeta iz svih pozicija. Domaći su za čitavo prvo poluvreme primili samo 23 poena.

20:23

Ivanović i Nedović ubacuju trojke, pa nesportski faul Petruševa

Asvel dobija šansu da ostane u igri slobodnim bacanjima Šarla Kaudija, što i koristi. Zvezda vodi 51:45 na dva minuta do kraja treće četvrtine.

20:18

Ovo važi! Nikola Ivanović!

Ova Zvezdina trojka je priznata - definitivno je 43:36 za crveno-bele!

20:16

Trojka Nedovića ipak ne važi!

Asvel se primakao na samo četiri poena zaostatka (40:36), a onda je Nemanja Nedović dao izuzetno važnu trojku, koja je nakndno poništena zbog prethodnog faula.

20:14

Ivanović mora da reaguje - razlika je samo šest poena

Asvel se u 25. minutu primakao na samo šest poena minusa (40:34) i zato je Duško Ivanović morao da okupi ekipu Zvezde kraj klupe.

20:12

Asvel bolje počinje drugi deo

Zakari Risašer, Dejvid Lajti i Parker Džekson-Kartrajt su trojkama vratili Francuze u igru u trećoj četvrtini. Zvezda sada vodi samo osam razlike, 40:32.

U toku je 24. minut meča

19:57

Asvel dao samo 9 poena u 2/4

Zvezda na poluvremenu vodi 38:23, a ovi igrači su za sada postizali poene:

• ZVEZDA: Holand 2, Vildiza 10, Mitrović 3, Dobrić 3, Ivanović 8, Nedović 2, Kuzmić 2, Petrušev 4, Bentil 4.
  • ASVEL: Kaudi 6, Fal 4, Lajti 2, Obasoan 11
19:51

Zvezda kontroliše rezultat

Promašio je Vildoza trojku iz ugla, ali Zvezdino vođstvo je sasvim mirno (38:23) dok odmiče druga četvrtina.

19:39

Traje Zvezdina serija - još jedna trojka Vildoze!

Crveno-beli vode 30:16 u 15. minutu i u seriji su 13:2!

19:33

"Tvrdo" i u 2/4, važni poeni Luke Mitrovića

Zvezda bolje počinje i drugu četvrtinu, serijom 6:0 za vođstvo 23:17. Luka Mitrović pogodio je uz prekršaj.

19:24

Kraj prve četvrtine, 17:14 za Zvezdu

19:20

Pogledajte Vildozinu fintu i koš

19:16

Asvel se vraća u meč

Slobodnim bacanjima Retina Obasoana i Jusufe Fala, Asvel smanjuje zaostatak za Zvezdom. Crveno-beli vode 13:8 na četiri minuta do kraja prve četvrtine

19:14

U hali je i Dejan Bodiroga

Legenda srpske košarke i aktuelni prvi čovek Evrolige takođe je u "Pioniru" i posmatra duel Zvezde i Asvela

19:10

Opet sjajni Vildoza - 11:2!

Argentinac je za pet minuta utakmice ubacio već sedam poena, zbog toga srpski tim vodi 11:2.

19:07

Vildoza podiže halu - 9:0 za Zvezdu!

Trojka Argentinca, za perfektan start crveno-belih! Gosti traže prvi tajm-aut na isteku trećeg minuta utakmice.

19:03

Holand "pali" Pionir- ukrao loptu, dobio ovacije

Tvrd početak meča u Pioniru - 4:0 za Zvezdu. Ognjen Kuzmić i Holand donose Zvezdi početno vođstvo

19:01

Ivanović dočekan ovacijama - odabrao ovih 12

Za Crvenu zvezdu protiv Asvela igraće ovih 12 igrača - Holand, Lazić, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Ivanović, Nedović, Karković, Kuzmić, Petrušev, Bentil

Van tima ostali su Stefan Lazarević, Miroslav Raduljica

Startna petorka Zvezde je: Vildoza, Lazić, Holand, Bentil Kuzmić, Holand

18:15

Savet Igora Rakočevića igračima Zvezde

Legenda Zvezde kod Ivanovića je u Baskoniji igrala najbolje u karijeri. "Igrači da urade šta treba i mirni su", poručuje pred meč Zvezde i Asvela o crnogorskom stručnjaku.

Izvor: YouTube/KK Crvena zvezda mts

18:00

Javio se bivši Duškov igrač - još je ljut na njega

Nekadašnji košarkaš Baskonije Nik Stauskas oglasio se o novom treneru Zvezde i priznao zašto nije mogao da sarađuje sa njim u Španiji. On je te sezone dobio otkaz posle velikog kiksa, a od tada uglavnom nastupa u razvojnim ekipama NBA timova

Izvor: Profimedia/MN Press

16:30

U ovom rivalstvu pobeđuju gosti

Zvezda i ASVEL odigrali su šest međusobnih duela i zanimljivo je a je do prošle sezone uvek pobeđivao gost. U takmičarskoj 2021/22 Zvezda je trijumfovala u "Pioniru" rezultatom 73:67, a ASVEL u Vilerbanu 69:67.

Izvor: MNPRESS