Usponi i padovi Igokee m:tel u Železniku: Očajan start, 30 poena u drugoj četvrtini i onda nova "crna rupa" u nastavku

Košarkaši Igokee zabilježili su četvrti poraz u ABA ligi.

Igokea poražena od FMP-a 77:89 u ABA ligi Izvor: ABA liga j.t.d./Ivica Veselinov

Košarkaši Igokee m:tel doživjeli su četvrti poraz u ABA ligi. Na gostovanju FMP-u u Železniku, u okviru 8. kola regionalnog takmičenja, Aleksandrovčani su rivalu parirali samo u drugoj četvrtini, što nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.

FMP - IGOKEA M:TEL 89:77 (24:15, 17:30, 23:16, 25:16)

Veoma loše tim Dragana Bajića otvorio je meč. Ništa Aleksandrovčanima nije polazilo za rukom, pa je domaćin nakon uvodnih deset minuta imao devet poena prednosti (24:15).

Ipak, furiozna druga četvrtina omogućila je gostujućim košarkašima da pređu u vođstvo. Proradio je šut za tri poena, pa su igrači Igokee m:tel ubacili čak 30 poena u ovom kvartalu, te se na pauzu između dva poluvremena otišlo s rezultatom 41:45.

Međutim, kada se očekivalo da gostujući tim nastavi u istom ritmu, uslijedio je veliki pad u nastavku. Košarkaši FMP-a su bili znatno efikasniji, s druge strane "zategnuli" odbranu, dozvolivši "igosima" da u drugom poluvremenu ubace samo 32 poena - svega dva više nego u drugoj četvrtini.

Nikola Tanasković sa 18 poena i sedam skokova bio je najraspoloženiji u poraženom timu, a dvocifren učinak imali su još Brajant Kroford (14 poena), Kosta Kondić (12) i Stefan Đorđević (12). Najefikasniji igrač FMP-a sa 15 poena bio je Trent Frejzer, dok je Ebuka Izundu upisao dabl-dabl učinak (11 poena i 10 skokova).

Narednog vikenda Igokeu m:tel očekuje domaći meč protiv MZT-a (nedjelja, 21 čas).