Igokea m:tel stigla do druge evropske pobjede: Aleksandrovčani slavili na najtežem gostovanju!

Autor Haris Krhalić

Aleksandrovčani su savladali Bilbao rezultatom 81:84.

Bilbao Igokea FIBA Liga šampiona Izvor: FIBA Champions League

Košarkaši Igokee m:tel su, u okviru FIBA Lige šampiona, savladali španski Bilbao rezultatom 81:84.. Aleksandrovčanima je ovo bila druga pobjeda u ovom takmičenju, a imaju isto toliko i poraza.

Bilbao - Igokea m:tel 81:84 (19:25, 22:21, 16:19, 24:19)

Prva četvrtina je donijela ujednačenu igru sve do posljednje tri minute kada su izabranici Dragan Bajića ubacili u „višu brzinu“. Aleksandrovčani su napravili seriju od 11:0 te se „igosi“ na prvu pauzu otišli sa šest poena prednosti.

Druga četvrtina se igrala koš za koš, a dvije minute prije kraja Bilbao je uspio stići do izjednačenja. Ipak, Igokea je na pauzu uspjela otići sa pet poena prednosti pri rezultatu 41:46.

U trećoj dionici igre Bilbao je uspio u nekoliko navrata da povede, ali su "igosi" serijom 9:0 uspjeli i da ovaj dio igre okončaju sa vođstvom, ovog puta od osam poena.

Posljednji dio igre je pripao Bilbau, ali je Igokea do kraja uspjela sačuvati prednost i nanijeti prvi poraz španskoj ekipi u ovom evropskom takmičenju.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Kroford sa 17 poena. Đorđević je ubacio 16, Tanasković 13 dok je Voler postigao 10 poena.

U španskoj ekipi Rejes i Smit su ubacili po 14, Ubal i Vithi po 12 dok je reprezentativac BiH Emir Sulejmanović postigao 7 poena.