Igokea Partizan uživo iz Laktaša ABA liga

Uz veliku podršku "Grobara" sa tribina, košarkaši Partizana zabilježili su gostujući trijumf protiv Aleksandrovčana u 12. kolu ABA lige.

Igokea Partizan uživo iz Laktaša ABA liga Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Oslabljeni Aleksandrovčani nisu uspjeli da prirede iznenađenje i poraze Beograđane.

Samo dvojicu raspoloženih igrača imala je Igokea m:tel u duelu sa Partizanom, što su iskoristili "crno-bijeli", te sa 15 pogođenih trojki iz 31 pokušaja stigli do zasluženog trijumfa u Laktašima.

IGOKEA M:TEL - PARTIZAN 85:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20)

Imali su gosti u pojedinim trenucima meča i 15 poena prednosti, ali predvođena sjajnim Brajantom Krofordom svaki put Igokea m:tel se vraćala. Amerikanac je susret završio sa 26 poena uz samo pet promašenih šuteva na utakmici. Za dva poena šutirao je 3/5, trojke 4/7, dok je sa linije penala bio nepogrešiv (8/8).

Ipak, i timu Dragana Bajića imao je podršku još samo u Stefanu Đorđeviću, koji je postigao 22 poena, uz sedam uhvaćenih lopti. Nikola Tanasković zabilježio je devet poena i sedam skokova.

Ali, odbrana domaćih nikako nije uspijevala da zaustavi dalekometne šuteve gostiju. Ljut je bio Željko Obradović svaki put na svoje izabranike kada su rivalu dozvoljavali da se približe, ali je poslije tajm-auta ekspresno uslijedila reakcija i "crno-bijeli" svaki put bi "pobjegli" na dvocifrenu prednost. Na kraju su zadržali razliku i upisali 10. trijumf, čime su se vratili na lidersku poziciju ABA lige.

S druge strane, Aleksandrovčani su ostali na pet pobjeda, te uz sedam poraza trenutno zauzimaju sedmu poziciju.

Partizan su do trijumfa na "vrućem" gostovanju, koje im je olakšano velikom podrškom "Grobara" sa tribina, vodili Kevin Panter i Džejms Naneli, koji su ubacili po 18 poena, Matijas Lesor dodao je 14, dok su dvocifren učinak imali još Uroš Trifunović (12) i Zek Ledej (10).

"Crno-bijelim" je ovo bio posljednji meč ove godine, dok će Igokea m:tel u srijedu od 19 časova gostovati u dvorani "Morača" u Podgorici, gdje će odmjeriti snage sa crnogorskom ekipom SC Derbi.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA, a pogledajte i kako su košarkaši Partizana dočekani u Laktašima.

Pogledajte

00:26
Košarkaši Partizana izašli na teren
Izvor: Mondo/Goran Arbutina

IGOKEA M:TEL: Rej 8 (5 as), Kondić, Delalić 4, Tanasković 9 (7 sk), Kroford 26, Jošilo 4, Voler 3, Marić 9, Đorđević 22, Bošković.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 10 (6 sk), Avramović, Panter 18, Smailagić 7, Papapetru (5 sk), Egzum 9, Naneli 18, Lesor 14 (5 sk), Trifunović 12, Anđušić 3, Madar 5.

Standings provided by SofaScore

20:28

40' (85:96) - Panter za kraj!

Panter završava meč, 15. trojka "crno-bijelih" za pobjedu u Laktašima 96:85.

20:25

40' (83:93) - Panter kažnjava

Greška kokarkaša Igokee, Panter je odlično sve ispratio, stigao do lopte i polaganjem donio velikih deset poena prednosti "crno-bijelim" na 44 sekunde do kraja.

20:23

39' (83:91) - Veoma bitna trojka Nanelija

Ponovo su se domaći približili i ponovo su primili trojku. Naneli drži Aleksandrovčane na odstojanju.

20:20

37' (83:88) - Nova trojka Kroforda

Partizan ima samo tri poena prednosti, nakon nove trojke sjajnog Kroforda. Njegovih 26 poena, uz sjajan šut za tri poena (4/6).

20:17

36' (80:88) - Đorđević pogađa nakon "odbitka"

Đorđević je uhvatio loptu pod košem Partizana, nakon promaša Reja, te poentirao. Nada domaćih i dalje živi.

20:11

34' (76:86) - Propuštena prilika

Imala je domaća ekipa priliku da se potpuno vrati u meč, ali izgubili su Aleksandrovčani loptu, što je rival ekspresno kaznio. Ledej je ubacio novu trojku i ponovo Partizan ima dvocifrenu prednost.

20:08

32' (73:79) - Tanasković uz zvuk sirene

Tanasković je pogodio u posljednjoj sekundi, morale su sudije da pregledaju snimak, ali je na kraju koš ipak upisan Igokei m:tel.

20:02

31' (70:79) - Dvanaesta trojka "crno-bijelih"

Sada je red došao i na Madara da pogodi trojku. Već 12. uspješan šut Partizana van linije 6,75, a promašili su 13.

19:58

30' (68:76) - Lesor 2+1

Pogodio je Lesor uz faul, precizan je i sa penala, ponovo je osam poena prednosti. Imaće domaći posljednji napad u trećem kvartalu. Ipak, Voler ne pogađa, ostaje 68:76 uoči odlučujućih deset minuta.

19:57

30' (68:73) - Papapetru bez poena sa penala

Promašio je Papapetru oba slobodna bacanja, ali ni Delalić ne pogađa na drugoj strani. Posljednji napad u trećoj četvrtini.

19:52

28' (68:71) - Samo tri poena zaostatka

Nastavljaju domaći sa dobrom igrom u trećem kvartalu. Na nešto manje od dva minuta pred kraj treće četvrtine imaju samo tri poena zaostatka. A bilo je 15. Obradović traži tajm-aut, s obzirom da sada dva tima razdvaja samo jedan posjed. Serija Igokee m:tel 8:0.

19:48

27' (62:71) - Upisao se i Egzum

Egzum postiže prve poene na meču i prekida seriju domaćih.

19:47

26' (51:59) - Približava se Igokea m:tel

Ponovo Kroford - 21. poen!

Izvor: Promo/KK Igokea m:tel/Marija Vuruna

19:46

25' (51:59) - Sa "minus 15" na "minus 8"

Ponovo se vraća Igokea m:tel. Brajant Kroford igra sjajnu utakmicu. Trenutno je na 19 poena (2/4 za dva i 3/4 za tri poena), a sada je lijepo asistirao Delaliću, koji smanjuje zaostatak "igosa" na osam poena.

19:43

24' (56:69) - Prvi poeni Jošila

Konačno poeni i Jošila. Zakucao je kapiten Igokee m:tel nakon odlčnog prodora i asistencije Kroforda.

19:41

24' (51:66) - Partizan na maksimalnih 15 poena prednosti

Naneli je raspoložen, sada je donio Partizanu najveću prednost večeras. "Plus 15" je za goste iz Beograda.

19:40

23' (51:64) Trojka Trifunovića

Kad god se približe košarkaši Igokee m:tel i smanje zaostatak ispod 10 poena, uslijedi trojka gostiju. Sada je poentirao Trifunović, te ponovo odveo Beograđane na sigurnu udaljenost.

19:21

20' (47:57) - Poluvrijeme, Partizan na "plus 10"

Uspio je Voler da realizuje posljednji napad Igokee m:tel u prvom poluvremenu, pogodio je šut za tri poena, pa Partizan na pauzu odlazi sa deset poena prednosti.

Devet trojki ubacili su gosti, a vidjeli smo i dva fenomenalna zakucavanja, prvo Ledeja, a zatim i Nanelija.

IGOKEA M:TEL: Rej 2, Kondić, Delalić, Tanasković 4, Kroford 15, Jošilo, Voler 3, Marić 9, Đorđević 14, Bošković.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 3, Avramović, Panter 13, Smailagić 7, Papapetru, Egzum 7, Naneli 8, Lesor 9, Trifunović 5, Anđušić 3, Madar 2.

19:17

20' (44:55) NANELI!!!

Kakvo zakucavanje Nanelija, nakon sjajnog prodora! Preletio je praktično cijelu odbranu Aleksandrovčana!

19:16

19' (40:50) - Kroford drži "igose"

Već 15 poena Kroforda, pogodio je sada treću trojku. Najraspoloženiji igrač Igokee m:tel na terenu.

19:14

18' (37:50) - Panter je nezaustavljiv

Panter je nepogrešiv, već 13 njegovih poena. Partizan je nakon 17 i po minuta ubacio već 50 poena.

19:11

17' (35:47) - Igokea se približila, ali tu je Panter

Vezala je Igokea m:tel nekoliko poena, ali je kapiten Partizana trojkom ponovo udaljio domaće na dvocifreni zaostatak. Obradović traži minut predaha.

19:08

15' (31:44) - Panter ponovo precizan

Drže "crno-bijeli" sigurnu prednost. Postigao je Panter sada svoj sedmi poen.

19:06

14' (29:42) - Raste prednost Beograđana

Vrlo lijep pas Lesora, koji je uprkos problemima sa ličnim greškama (3), i dalje na terenu. Panter nije propustio priliku da Partizanu donese najveću prednost. Serija Partizana 8:0.

Istovremeno, u igru ulazi Aleksa Avramović, koji se oporavio od povrede. Upisuje prve minute ove sezone u ABA ligi, a publika ga je pozdravila gromoglasnim aplauzom.

19:04

14' (29:40) - Partizan se ponovo "odlijepio"

Brzo je uzvratio Partizan, trojkom Anđušića ponovo stigao do "plus 11", te natjerao Dragana Bajića da zatraži tajm-aut.

19:01

13' (29:34) - Marić u seriji

Šest vezanih poena Marića, od čega je dva puta pogodio uz faul. Oslobodio se Pantera, poentirao i sa linije penala, te zadržao priključak svog tima za "crno-bijelim". Njegovih već devet poena, za 29:34.

18:58

12' (23:34) - Lesor preko čuvara

Lesor lijepo poentira preko svog čuvara, Partizan ima maksimalnih 11 poena prednosti (23:34).

18:54

10' (22:32) - Partizan na pauzu ide sa "plus 10"

Kraj prve četvrtine, 22:32.

18:52

9' (22:30) - Trojka Pantera!

Partizan vodi 30:22, poentirao je i Panter van linije 6,75. "Crno-bijeli" izuzetno raspoloženi u prvoj četvrtini.

18:52

8' (20:27) - Ponovo odmiče Partizan

Lesor je poentirao, Beograđani su na "plus sedam".

18:47

6' (18:21) - Efikasan meč za sada

Ponovo je trojku ubacio Kroford. Drže domaći priključak, 18:21.

18:43

5' (15:18) - Uzvraća Kroford!

Vraća se Igokea m:tel. Kroford je pogodio trojku, uz faul, koji je uspio da iskoristi.

18:40

4' (7:13) - Sjajno zakucavanje Ledeja

Ledej je fauliran, ali je uprkos prekršaju uspio sjajno da zakuca. Zatim je realizovao i slobodno bacanje - raste prednost Partizana (7:13).

18:38

3' (5:11) - Već treća trojka "crno-bijelih"

Pogodio je sada i Naneli dalekometni šut, već treća trojka gostiju za nepuna dva i po minuta. Na semaforu je 5:11.

18:35

2' (0:6) - Furiozan start Partizana

Nova trojka, ovaj put Smailagića. Partizan vodi 6:0.

18:35

1' (0:3) - Trojka Trifunovića

Beograđani meč otvaraju trojkom Trifunovića, 0:3 na startu.