Partizan Cibona prenos uživo

Ubjedljiv trijumf crno-bijelih u Štark areni.

Partizan Cibona prenos uživo Izvor: MN PRESS

Partizan je razbio Cibonu 93:68 (17:19, 32:19, 25:19, 19:11) i ostvario 12. "jadranski" trijumf ove sezone. Četvrti u nizu. Ekipa Željka Obradovića pitala se za sve nakon ravnopravne prve četvrtine i od 10. do 21. minuta ubacila čak 32 poena, čime je stavila svima do znanja da neće biti iznenađenja u Štark areni.

Tristan Vukčević je sa 14 poena i 10 skokova snažno povukao crno-bijele i u prvoj i u trećoj četvrtini, ali je ipak glavna figura ovog meča bio Danilo Anđušić, strijelac 22 poena i šest trojki (iz 10 pokušaja). Uz njih dvojicu, starter Alen Smailagić dodao je 20 poena i taj trio je najzaslužniji za miran meč crno-bijelih u Štark areni.

Poslije ovog susreta, u kojem Zek Ledej nije nastupao, a nosioci (Panter, Ledej, Madar, Lesor) dobili manju minutažu, crno-bijeli će se spremati za odlazak na gostovanje Makabiju u Tel Avivu u srijedu, poslije čega će u petak na Novom Beogradu ugostiti Baskoniju, velikog dužnika iz prvog dijela sezone.

20:44

Kraj utakmice, Partizan je pobedio Cibonu 93:68

Crno-beli se posle rutinske pobede okreću Evroligi i gostovanju Makabiju u sredu i duelu protiv Baskonije u petak

20:43

Anđušić stavlja tačku - šestom trojkom

Sjajno šutersko veče Partizanovog napadača. Pogodio je još jednom iz daljine, za velikih 92:68.

20:38

Anđušić "rešeta" i pod faulom

Petu trojku i svoj 19. poen ubacio je sjajni šuter crno-belih. Ovaj koš dao je pod faulom! Još tri minuta do kraja, a Partizan vodi 90:66.

20:32

Još 5 minuta do Partizanove rutinske pobede

Dok navijači Partizana skandiraju Kevinu Panteru, na semaforu piše rezultat 83:62 i odavno je jasno da u ovmo meču neće biti iznenađenja. Trenutno je na parketu petorka crno-belih Avramović, Anđušić, Trifunović, Brodzijanski, Smailagić

20:22

Trojka sa pola uz zvuk sirene

Krešimir Radovčić ubacio je trojku sa polovine, uz zvuk sirene koji je označio kraj treće četvrtine. Tim hicem smanjio je zaostatak svog tima na "minus 17", dok Partizan mirno uvodi meč u poslednji kvartal.

Trenutni rezultat je 74:57

20:11

Vukčević odlično kreće i u drugo poluvreme

Tristan je ubacio trojku za 56:42, potom je dodao u ćošak Egzumu za trojku za "plus 14" (59:45). Revijalni ritam u Areni u ovim trenucima. U toku je 25. minut

19:51

Strelci na poluvremenu

PARTIZAN: Vukčević 7, Smailagić 11, Papapetru 7, Lesor 6, Trifunović 3, Anđušić 12, Madar 3. Timski. 10/16 za dvam 6/13 za tri, 8/11 sl. bacanja, 14 skokova (12-2), 14 asistencija, 5 ukradenih i 5 izgubljenih lopti.

CIBONA: Radovčić 2, Mesiček 3, Perasović 3, Aranitović 8, Baković 7, Kapusta 5, Ljubičić 8, Bundović 2. Timski: 9/17 za dva, 4/13 za tri, 8/9 sl. bacanja, 15 skokova (8-7), 9 asistencija, 2 ukradene, 8 izgubljenih lopti

19:48

Cibona smanjuje minus pred poluvreme

Borna Kapusta pogodio je trojku za Cibonu, Željko Obradović pozvao je tajm-aut i podviknuo, a na poluvremenu Partizan vodi 45:33.

19:37

Anđušić ne može da promaši - već je ubacio 12 poena

Partizan je u seriji 12:0 i ima do sada najveće vođstvo -36:24. Anđušić je ponovo pogodio iz daljine, za svojih 3/3 za tri poena. U toku je 16. minut

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

19:34

Anđušić ubacuje i o tablu

Matijas Lesor je podigao navijače snažnim zakucavanjem posle presečene lopte (29:23), a onda je Anđušić pogodio iz daljine uz pomoć table. Sve prolazi srpskom šuteru i u odličnom je ritmu.

U toku je 14. minut utakmice

19:29

Anđušić vraća crno-bele u "plus"

Trojka Partizanovog šutera za 24:21 u 12. minutu, na asistenciju Džejmsa Nanelija. Obradović je neposredno pre tog koša uveo u igru Matijasa Lesora, koji je dočekan aplauzima u Štark areni

19:21

Na kraju prve četvrtine, Cibona vodi

Posle 10 minuta košarke, rezultat je 19:17 za hrvatski tim

19:20

Serija Cibone 10:0 i prvo vođstvo

Marko Baković ubacio je trojku za prvo vođstvo Cibone u Štark areni, 17:16 u 9. minutu. Željko Obradović prethodno je okupio crno-bele na tajm-autu, ali je i posle te pauze zagrebački tim ostao u ritmu. Serija Cibone 10:0 je u toku.

19:15

Aplauzi za Tristana posle trojke Trifunovića

Posle trojke Uroša Trifunovića za 16:7 u 6. minutu, Vukčević odlazi na zasluženi odmor. Ispraćen je aplauzima na klupu.

19:09

Tristan Vukčević je u elementu

Krilni centar crno-belih pogađa još jednu trojku, za vođstvo 11:5 u 5. minutu utakmice

19:04

Čvrst početak crno-belih, zakucavanje Vukčevića

Tristan Vukčević zakucava, a Alen Smailagić odlično reaguje u odbrani - 6:2 za srpski tim u 3. minutu.
Bivši igrač Partizana Aleksandar Aranitović predvodi napade Zagrepčana u ovim trenucima.

19:00

Startne petorke

PARTIZAN: Avramović, Panter, Trifunović, Vukčević, Smailagić
CIBONA: Mesiček, Aranitović, Kapusta, Baković, Ljubičić

15:30

Sudije predvodi poznati Slovenac

Arbitri večerašnjeg meča su Saša Pukl (Slovenija), Radoš Savović (Crna Gora) i Nermin Nikšić (Bosna i Hercegovina)

15:26

Poruke pred utakmicu

"Počinje drugi deo ABA ligre, naravno sa velikim poštovanjem za Cibonu, kao i za svakog protivnika. Oni su mlada ekipa koja je imala par izvanrednih utakmica i naravno da moramo igrati svih 40 minuta maksimalno koncentrisano", rekao je u najavi utakmice trener crno-belih Željko Obradović.

Na drugoj strani, šef struke Cibone Josip Sesar podsetio je da njegov tim gostuje evroligaškoj ekipi. "Partizan je veliki favorit u ovom susretu. Mi smo pak odradili neke mini-cikluse i pokušali osvežiti momčad pred naporan ritam koji nam sldi. Ide

mo u Beograd da damo sve od sebe, a onda ćemo videti za koliko će nam to biti dovoljno".

15:23

Partizan pred "duplim" kolom Evrolige

Odmah nakon ovog susreta, Partizan će započeti pripremu za zahtevnu nedelju u Evropi, u okviru koje će u sredu gostovati Makabiju, a u petak će ugostiti Baskoniju u Štark areni.

Izvor: MN Pess

15:22

Dugačka istorija međusobnih susreta

Beograđani i Zagrepčani odigrali su 43 međusobna duela u ABA ligi i u prethodne dve decenije skor je 32-11 za crno-bele. U Beogradu je skor 18-2 u korist srpskog tima.

15:19

I jedni i drugi "vezali" po tri ABA pobede

Oba tima dočekuju meč u veoma dobroj formi. Partizan će igrati za 12. pobedu u "jadranskoj" sezoni, a četvrtu u seriji, nakon što su u prethodnim rundama savladali FMP, Igokeu i Zadar.

Sa druge strane, Cibona je na učinku 6-7 i u poslednja tri kola pobedila je Igokeu, Zadar i MZT Skoplje.