Košarkaši Borca slavili u Mrkonjić Gradu: Banjalučani prejaki za Mladost

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca savladali su Mladost rezultatom 88:69.

Borac Mladost Liga BiH Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

U okviru 10. kola Lige BiH, košarkaši banjalučkog Borca su, na gostovanju u Mrkonjić Gradu, savladali domaću Mladost rezultatom 69:88.

MLADOST – BORAC 69:88 (23:23, 13:23, 22:19, 11:23)

U prvoj četvrtini vidjeli smo dosta ujednačenu igru pa je takav bio i rezultat nakon 10 minuta igre – 23:23.

Mladost je početkom drugog dijela igre povela sa tri porena, da bi nakon toga uslijedila dominacija crveno-plavih koji su napravili seriju od 15:0. Naredne poene Mladost je postigla tri i po minute prije kraja, a na pauzu se otišlo sa deset poena prednosti za Banjalučane (36:46).

Borac je "ljubomorno" čuvao prednost u prvoj polovini treće četvrtine, ali četiri minute prije kraja domaća ekipa prilazi na samo tri poena zaostatka (52:55). Ipak, do kraja ovog dijela igre Borac je uspio da stigne do +7 pred posljednjih deset minuta (58:65).

U posljednjoj četvrtini crveno-plavi su "ubacili u brzinu više" i na kraju slavili sa 17 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Borca bili su Džeron Martin i Dušan Tanasković sa po 17 pooena dok su Amsal Delalić i Teodor Simić ubacili po 12 poena.

Najviše poena na utakmici postigao je košarkaš Mladosti Nikola Stanojević - 27. Od ostalih košarkaša ekipe iz Mrkonjić Grada dvocifreni su bili samo još David Maran i Dejan Ćup (11 i 10 poena).

Bila je ovo deveta pobjeda za košarkaše Borca u deset utakmica, a jedini poraz doživjeli su u prošlom kolu od prvoplasiranog Širokog. S druge strane, ekipa iz Mrkonjić Grada ima devet poraza i nalazi se na posljednjem mjestu tabele. Jedinu pobjedu su upisali protiv Posušja u trećem kolu.