Slavlje Banjalučana: Borac savladao Široki - igraće pred domaćom publikom za finale

Autor Haris Krhalić

Banjalučani su trijumfovali u prvom polufinalnom duelu.

Široki Borac Košarkaška liga BiH Izvor: Promo/KK Borac

Košarkaši Borca upisali su pobjedu nad Širokim u prvom polufinalnom duelu plej-ofa  i sada će imati priliku da pred domaćom publikom obezbijede plasman u finale.

ŠIROKI -  BORAC 81:89 (23:18, 25:25, 19:21, 14:25)

Nakon ujednačene igre u prva četiri minuta meča, Širokobriježani prave seriju 10:0 i „bježe“ na +9. Tri minuta prije kraja Široki je imao jedanaest poena prednost, da bi Banjalučani do kraja uspjeli da priđu na -3. Ipak, koševima Brale u posljednjim sekundama prve dionice, domaći tim na pauzu ide sa rezultatom 23:18.

Široki bolje otvara drugu četvrtinu te još jednom stiže do prednosti od deset poena. Ipak,Banjalučani se nisu predavali te su uspjeli da zadrže rezultatski priključak. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 48:43.

Ni treća dionica igre nije donijela veće promjene u rezultatskom smislu te se u posljednji period meča ušlo sa blagom prednošću domaće ekipe (67:64).

Malo manje od sedam minuta prije kraja Banjalučani su uspjeli prvi put da povedu (72:73), nakon vođstva od 7:8 sa početka utakmice.

Minut i po prije kraja crveno-plavi su imali prednost od dva poena i napad, ali usamljeni Gavrić promašuje šut za tri. U nastavku ni Čović ne pogađa za tri, a koševima Langovića Borac ide na +4 minut prije kraja.

Do kraja meča crveno-plavi su odigrali dobro u defanzivnom dijelu i zasluženo stigli do trijumfa.

Najefikasniji u redom pobjedničke ekipe bio je Aleksandar Langović sa 21 poenom. Amsal Delalić je ubacio 16, Dušan Tanasković 13, Martin Džeron i Jan Rebec po 12 poena.

U ekipi Širokog Duje Brala je postigao 23 poena.