Borac siguran na startu plej-ofa: Leo pao u "Boriku" - crveno-plavi ubjedljivi protiv Trebinjaca

Banjalučani su uspješno započeli plej-of za prvaka BiH, savladavši trebinjski Leotar na domaćem terenu 77:60.

orac pobijedio Leotar 77:60 u četvrtfinalu plej-ofa košarkaške lige BiH Izvor: Promo/KK Borac

Košarkaši Borca u potpunosti su nadigrali Leotar i u prvoj četvrtfinalnoj utakmici ostvarili ubjedljiv trijumf.

Tim Zorana Kašćelana bio je dominantan tokom cijelog meča u "Boriku", pobjeda nije dolazila pod znak pitanja niti jednog trenutka, te su "crveno-plavi" jasno stavili do znanja Trebinjcima ko je favorit u ovoj seriji.

BORAC - LEOTAR 77:60 (20:15, 20:17, 26:12, 11:16)

Iz minuta u minut početna prednost Banjalučana je rasla. Tri četvrtine pripale su domaćim košarkašima, a najubjedljiviji su bili u trećem kvartalu. Jedino su u četvrtom gosti bili efikasniji. Banjalučani, u čijim redovima najefikasniji je bio Džeron Martin sa 19 poena, dobili su ga rezultatom 26:12.. Dvocifren učinak imali su još Jan Rebec (15 poena), Amsal Delalić (14) i Dušan Tanasković (11).

U poraženom sastavu jedina trojica raspoloženih košarkaša bili su Dejan Šakotić sa 13, Srđan Milanović sa 11 i i Nedeljko Kosanin sa 10 poena.

Plasman u polufinale plej-ofa izboriće ekipa koja ostvari dva trijumfa, a naredni meč na programu je u Trebinju.

Podsjetimo, četvrtfinalna serija počela je juče. Budućnost je bila ubjedljiva protiv Bosne 82:68, baš kao i Široki u duelu sa Slavijom 106:68, dok u četvrtak svoj meč igraju Igokea m:tel i Sparsi.