Borac se plasirao u polufinale plej-ofa: Slijedi duel sa Širokim

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca izborili su plasman u polufinale plej-ofa prvenstva Bosne i Hercegovine.

Leotar Borac košarkaška liga BiH Izvor: Promo/KK Borac

Košarkaši Borca savladali su ekipu Leotara rezultatom 78:82 i plasirali se u polufinale plej-ofa prvenstva Bosne i Hercegovine.

Nakon sigurne pobjede u prvoj utakmici u Banjaluci (77:60), crveno-plavi su danas mnogo teže došli do pobjede u Trebinju. Leotar je u posljednju četvrtinu ušla sa +10, ali je ekipa Zorana Kašćelana uspjela da nadoknadi zaostatak i na kraju zasluženo slavi.

Leotar – Borac 78:82  (16:20, 26:20, 19:11, 17:31)

Borac je bolje otvorio utakmicu, a nakon nešto manje od šest minuta igre Banjalučani su došli do +7 pri rezultatu 8:15. Čuvali su crveno-plavi tu prednost do samog kraja prve četvrine, a onda je Luka Anđušić pogodio trojku u posljednjoj sekundi i vratio svoj tim na -4.

Nakon jednog minuta igre u drugoj dionici igre Borac je imao +8, ali se nakon toga prednost počela da topi da bi Leotar poveo pri rezultatu 28:26. U nastavku su se ekipe smijenjivale u vođstvu, a na poluvrijeme se otišlo sa +2 za Trebinjce.

Treća četvrtina je u potpunosti pripala Leotaru koji je „dozvolio“ Bajalučanima da postignu samo 11 poena u ovom dijelu igre pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa +10 za Leotar.

Crveno-plavi posljednju dionicu igru otvaraju serijom 8:0, a četiri i po minute prije kraja Borac je i izjednačio (65:65), da bi nakon toga Delalić trojkom donio novo vođstvo banjalučkom timu.

Minut prije kraja bilo je 78:78, da bi koševima Delalića i Langovića, Borac na kraju stigao do trijumfa.

Borac će u polufinalu igrati protiv ekipe Širokog, dok će drugi polufinalni par činiti Igokea i Budućnost, koja je u današnjoj majstorici ubjedljivo savladala Bosnu (94:59).

Najefikasniji u redovima Borca bio je Jan Rebec sa 22 poena. Amsal Delalić postigao je 14, Aleksandar Langović 13, dok je Džeron Martin postigao 11 poena.

Kod Leotara Luka Anđušić je postigao 19, Stefan Adžić 15 poena, a dvocifren je još bio Dejan Sakotić sa 13 poena.