UMALO STOTKA! Igokea m:tel superiorno do polufinala plej-ofa: Sparsi bez šansi u dvomeču sa šampionom BiH

Košarkaši Igokee m:tel izborili su plasman u polufinale plej-ofa prvenstva Bosne i Hercegovine.

Igokea m:tel u polufinalu plej-ofa, savladan Spars 2:0 Izvor: ABA liga/Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Izabranici Vladimira Jovanovića opravdali su ulogu favorita i u drugoj utakmici protiv saarajevskih Sparsa i ukupnim rezultatom 2:0 očekivano osigurali plasman u polufinale.

Aktuelni šampion BiH je poslije sigurnog trijumfa u Laktašima (77:54), u subotu slavio i rutinsku pobjedu u Sarajevu.

SPARS - IGOKEA 82:99 (15:22, 15:22, 18:31, 34:24)

"Igosi" su već u prvoj četvrtini stekli sedam razlike, a prednost su udvostručili do odlaska na odmor u poluvremenu (30:44).

U trećem kvartalu, "igosi" su dodatno rešetali mrežicu sarajevskog koša i povisili prednost na 30 razlike, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa prednošću Aleksandrovčana od "plus 27".

Gosti su u posljednjoj četvrtini odigrali mnogo opuštenije, što su iskoristili Sparsi i ublažili poraz.

Domaći tim nije imao rješenja za raspoložene košarkaše Igokee m:tel, prvenstveno Stefana Đorđevića (26 poena), Harisa Delalića 15 i Kostu Kondića sa pet koševa manje, koji su i bili najzaslužniji za pobjedu i današnji pohod na odbranu titule. U domaćem timu odskočili su Rejlon Hauard i Anes Podojak sa po 23 pogotka.

Aleksandrovčani će u polufinalu igrati protiv Budućnosti koja je u danas u "majstorici" savladala Bosnu sa 94:59.

Inače, Jovanovićev tim je ove godine osvojio i 10. trofej u Kupu BiH, a na dobrom je putu da se okiti i devetom šampionskom titulom u prvenstvu i kompletira "duplu krunu".

Podsjetimo, u polufinale plej-ofa se ranije plasirao Široki, koji će odmjeriti snage sa boljim iz duela između Leotara i Borca iz Banjaluke, koji vodi 1:O u pobjedama.