finale aba lige partizan crvena zvezda peta utakmica uživo prenos

Crno-bijeli su šampioni ABA lige poslije 10 godina!

finale aba lige partizan crvena zvezda peta utakmica uživo prenos  Izvor: TV Arena sport/screenshot

Partizan - Crvena zvezda Meridianbet 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17) u petoj i posljednjoj utakmici ABA finala i sezone. Tim Željka Obradovića pobijedio je u utakmici odluke, za titulu, i predvođen Kevinom Panterom podigao trofej i "ovjerio" svoje mjesto u Evroligi sljedeće sezone.

22:07

Kakva partija Kevina Pantera!

Fenomenalni Kevin Panter ubacio je čak 32 poena u "majstorici", uključujući tri trojke i bio je najzaslužniji za 20 poena prednosti crno-bijelih u prvom dijelu meča, a onda i za to što je odbio veliki nalet crveno-bijelih.

Nakon što se Zvezda vratila skoro na posjed zaostatka ("minus 4" i promašeno bacanje Nedovića), Panter je potpuno preuzeo odgovornost i u završnici "ovjerio" titulu koju su crno-bijeli čekali godinama. Pod vođstvom Željka Obradovića srušili su "vječitog" rivala u majstorici za titulu i postali prvaci prvi put od 2013. godine. To će im donijeti i garantovano mjesto u Evroligi. Sa druge strane, Zvezda je pala sa trona poslije niza godina svoje dominacije, tokom koje je osvojila šest od prethodnih sedam titula.

22:02

KRAJ UTAKMICE, PARTIZAN JE ŠAMPION ABA LIGE!

Pobjeda crno-bijelih u majstorici 96:85!

22:01

Kevin Panter za velikih "plus 13"

Partizanov kapiten još jednom je pogodio bitan šut, da u pretposljednjem minutu najavio pobjedu, 92:79!

21:54

Kevin Panter, kad je najbitnije!

Dva i po minuta prije kraja, Partizan vodi 12 razlike, 89:77. Poentirao je poslije prodora Panter, a onda je i Matijas Lesor pogodio poslije ofanzivnog skoka!

21:54

Zvezda promašuje, Partizan ide ka pobjedi!

I Hasan Martin pogodio je jedno od dva penala, za Zvezdinih "minus 8". Kao i Petrušev i Nedović, ni on nije usio da "veže" pogotke sa crte u završnici.

21:51

Dante Egzum ukucava preko Hasana Martina!

Spektakularno zakucavanje Partizanovog asa za vođstvo 85:76 na tri i po minuta do kraja! Zvezdi ponestaje vremena, a Duško Ivanović zove tajm-aut.

21:47

Skupi promašaji Crvene zvezde

Partizan vodi 81:76 na četiri i po minuta do kraja. Nedović i Petrušev promašili su po jedno slobodno bacanje u završnici, dok je Naneli bio miran, a poslije njega i Egzum.

21:45

Petrušev promašuje trojku za "minus 1", Partizan odgovara!

Naneli je ušao u reket i iznudio slobodna bacanja pri Partizanovom vođstvu 79:75 na pet minuta do kraja.

21:42

Poentira i Nedović, Zvezda na "minus 4"

Iznudio je prekršaj Lesora i u nastavku prodora pogodio o tablu - sada je 79:75 za crno-bijele. Promašio je potom slobodno bacanje poslije Obradovićevog tajm-auta.

21:41

Vildoza pogađa trojku, šest razlike je

Partizan vodi 79:73 na šest i po minuta do kraja i kreće u napad.

21:34

Kampaco pogađa uz zvuk sirene!

Argentinac ubacuje trojku za sedam razlike, pa Partizan na kraju treće četvrtine vodi 75:68. Još 10 minuta košarke ove večeri i ove sezone!

21:28

Martin i Bentil vraćaju Zvezdu u život

Hasan Martin pogodio je poslije ofanzivnog skoka za "minus 7" Zvezde. Partizan vodi 71:64 na početku posljednjeg minuta treće četvrtine.

21:27

Zvezda na jednocifrenom minusu

Vildoza za Hasana Martina, a on u reketu pogađa za "minus 8" (62:70). Prvi put od uvodne faze meča prednost domaćih je jednocifrena.

21:25

Dobrić ostaje potpuno sam - opet je 12 razlike

Kažnjava Zvezdin bek lošu reakciju Partizanove odbrane na svojoj strani i pogađa trojku iz ćoška, a Željko Obradović zove tajm-aut. Još dva i po minuta do kraja treće četvrtine.

21:22

Partizan uvijek ima rješenje!

Matijas Lesor pogodio je uz Bentilov prekršaj da vrati vođstvo Partizana na "plus 15" (70:55) poslije Bentilove trojke. Još tri minuta do kraja treće četvrtine.

21:20

Tehnička za Mitrovića, 5. lična

Obostrana i tehnička za Luku Mitrovića, koji je otišao na klupu dok Zvezda zaostaje 12 razlike na četiri minuta do kraja (52:64).

21:17

Bentil pogađa trojku, sada je 13 razlike

Potpuno sam ostao je Zvezdin krilni centar, pogodio je trojku za 11 razlike (50:61), a onda je Panter pogodio daleku dvojku, da još jednom odbrani veliko vođstvo crno-bijelih.

21:17

Panter ubacio 20. poen, a tek je krenula 3/4

Odbija Partizanov kapiten nalete crveno-bijelih i postavlja mirnih "plus 18" crno-bijelih (61:43).

21:09

Trojke Pantera i Nedovića na startu 3/4

Bekovi "vječitih" razmijenili su trojke poslije kojih Partizan i dalje ima ogromnu prednost, 57:39.

20:54

Kakvo poluvrijeme - 20 razlike za Partizan!

Bentil i Martin se sudaraju, poklanjaju loptu Partizanu, a onda Kevin Panter pogađa sa poludistance za "plus 20" na poluvremenu, 54:34.

20:53

Partizan ne da Zvezdi da "diše" - 21 razlike!

Ognjen Dobrić vezao je nekoliko dobrih poteza u napadu, a onda je Kevin Panter pred njim pogodio trojku za velikih 49:31. Poslije toga je i Lesor pogodio poslije ofanzivnog skoka.

20:44

Lesor postavlja "plus 20"!

Francuski centar donosi Partizanu ogromno vođstvo na tri i po minuta do kraja druge četvrtine.

20:36

Partizan ne promašuje!

Crno-bijeli su pogodili osam trojki iz prvih 11 pokušaja i zakucavanjem Alena Smailagića stekli ogromnih "plus 17" (40:23) u 14. minutu meča.

20:30

Raste prednost Partizana - "plus 16"!

Crno-bijeli vode velikih 36:20 i na svaki način kontrolišu ovaj derbi u prvih 11 minuta. Zek Ledej ubacio je sedmu trojku Partizana večeras.

20:22

Trifunović, Ledej, PLJUŠTE trojke Partizana!

Partizan vodi 30:18 u posljednjem minutu prve četvrtine i Duško Ivanović mora da zove tajm-aut poslije uzastopnih trojki crno-bijelih. Pogodili su ih šest u prvih 10 minuta meča.

20:16

Partizan u odličnom ritmu!

Džejms Naneli pogađa trojku za 24:16, da odbije još jedan pokušaj crveno-bijelih da se vrate trojkom Ognjena Dobrića. Crno-bijeli imaju odgovor na sve u uvodnih sedam i po minuta derbija.

20:14

Martin, pa Lesor - "plus 7" za Partizan

Centri poentiraju na obje strane i Partizan vodi 18:11 u 6. minutu derbija za titulu.

20:11

Prva trojka Zvezde - Nedović

Bek crveno-bijelih poentirao je za "minus 5" svog tima (9:14). Na drugoj strani terena, Branko Lazić je napravio prvi faul i Zvezda je prva ušla u bonus.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

20:09

Vildoza nije dobacio, Partizan kreće u napad

Loš napad Zvezde i šut Vildoze koji nije došao do obruča. Partizan vodi 9:4 i ide u napad, a na terenu je sada umjesto njega Kampaco.

20:08

I Jam Madar pogađa trojku!

Odličan početak crno-bijelih, još jedna trojka - ovog puta Izraelac, za 9:2.

20:08

Panter raspalio Arenu - trojka sa 9 metara!

Kapiten crno-bijelih postavio je vođstvo 3:0 u prvom napadu, a onda je iznudio tri slobodna bacanja nakon faula Petruševa. Brzih 6:0 za domaće.

19:58

Derbi počinje!

Izvor: TV Arena sport/screenshot

19:45

Papapetru opet nije u timu

Krilo crno-bijelih Janis Papapetru opet nije u sastavu zbog povrede, zbog koje je propustio i prošlu utakmicu.

Sa ekipom Zvezde je i bivši igrač crveno-bijelih

Dejan Davidovac dio je Zvezdine delegacije u Štark areni.