KK Crvena zvezda Zadar uživo prenos livestream ABA liga

Teška, teška pobjeda Crvene zvezde u Hrvatskoj!

KK Crvena zvezda Zadar uživo prenos livestream ABA liga Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda se mučila u prvom poluvremenu, a onda dodala gas u trećoj četvrtini i uspjela da prelomi meč do kraja trećeg dijela igre. Na kraju je sa nekoliko diskutabilnih odluka, ishitrenih šuteva i loših dodavanja zamalo vratila Zadrane u igru, ali su crveno-bijeli ipak pobijedili 81:74.

Poveo je Zadar sa 4:0 na startu, ali je onda Rokas Gedraitis ubacio 11 poena i preokrenupo, pa je doveo svoj tim u prednost 16:11. Morao je minut odmora da traži Dario Jusup, ali je poslije njega uspio da preokrene Zadar i povede 24:23 na kraju prvog dijela igre. U drugoj čevrtini se krenulo trojkama Teodosića i Lazarevića, ali je pogodio i Luka Božić pa se nastavilo sa rezultatskom klackalicom. Janis Sferopulos je bio ljut na svoj tim i zvao je minut odmora, a onda je Zvezda došla do serije od 11:0 na kraju koje je rezultat bio 43:36. Kada se činilo da će Zvezda prelomiti ovaj meč ponovo je Jusup zvao tajmaut poslije koga je njegova ekipa postigla sedam uzastopnih poena i bilo je samo dva razlike za crvneo-bijele na poluvremenu - 45-43.

Duel je riješen u trećem delu igre koji je za pobjednika ovog meča krenuo novim greškama Šabaza Nejpira, ali je poslije nove serije trojki Gedraitisa prednost otišla na dvocifrenu - 61:49. Do kraja trećeg dijela potpuno je izgubio energiju zadar i bilo je 70:54 pred posljednjih 10 minuta, Kada je Jago Dos Santos pogodio trojku na samom startu posljednjeg perioda za 19 razlike svog tima djelovalo je da nema nikakvog povratka za domaćina, ali to nije bio slučaj.

Serijom loših poteza, ishitrenih šuteva i izgubljenih lopti uspjela je Crvena zvezda da dozvoli domaćinu da se vrati u meč. Ipak na kraju je domaćin uspio samo da spusti razliku na ispod deset poena razlike.

18:41

Zvižduci za igrače Crvene zvezde!

Ispraćeni su zvižducikma igrači Crvene zvezde iz hale, dok su košarkaši Zadra izašli sa terena uz bodrenje svojih navijača.

18:38

KRAJ! POBEDA CRVENE ZVEZDE

Teže nego što je bilo ko očekivao Crvena zvezda je savladala Zadar!

ZADAR - CRVENA ZVEZDA 74:81

18:37

Sad je gotovo!

Faul u napadu pravi Drežnjak na 45 sekundi do kraja! Sa penala pogađa Teodosić posle tehničke za 81:71.

18:36

JOŠ MINUT!

Jago preuzima odgovornost i blokiran je! Ipak Tobi rešava Mazalina blokadom ispod koša.

18:34

38. minut: Od gotovog - veresija! Zvezda vodi 80:71

Dva puta na liniji penala igrači Zadra i vraćaju se na 80:69, a onda se pas Teodosića odbio od Dalibora Ilića. Vujačić pogađša i sada je 80:71.

18:30

37. minut: Zadar na -15: 80:65

Nedović žuri i promašuje trojku, ali nije precizan ni Drežnjak. Jago Dos Santos trojkom verovatno rešava ovaj meč - 80:63. U narednom napadu Ilić i Jago promašuju za tri, a Božić postiže poene i postaje drugi strelac u istoriji Zadra u ABA ligi.

18:26

34. minut: Ne predaje se Zadar - 77:63

Daje poene Mitrović uz faul za 75:57, a Drežnjak opet poentira - 75:59. Nedović je Mitroviću poslužio poene na tacni, a Božić poentira za 77:61. Faul u napadu Majka Tobija!

Tajmaut Janisa Sferopulosa posle novih poena Zadra.

18:24

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Drežnjak za nadu! 73:57

Jago pogađa trojku za 73:54, a onda je Luka Mitrović promašio zicer. Neprecizan je i Drežnjak, ali posle dva promašaja Zadrana ponovo je lopta kod njega i poentira za 73:57.

18:18

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Vodi Zvezda 70:54

Fauliran je Mitrović i poentira za 63:53, a onda konačno pogađa trpojku Šabaz Nejpir. Na kraju Tobi zakucava za 68:53. Gedraitis polaže i na kraju četvrtine je 70:54.

18:11

SFEROPULOS PREKIDA!

Nemoguć pokušaj Gedraitisa, a Ramljak u kontri poentira za 61:53. tajmaut Sferopulos!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

18:10

28. minut: Sada je plus 10! 61:51

Gedraitis daje trojku za 59:49, a Nejpir promašuje i četvrtu trojku. Na kraju Tobi poentira ispod koša za 61:49, a Žganec je fauliran ispod koša i sa penala smanjuje na 61:51.

18:02

25. minut: Tajmaut Jusupa! 56:49

Trojka Rokasa Gedraitisa za 51:47, a Božić prodire za 51:48. Dejan Davidovac poentira ispod koša, a Mazalinu Nejpir izbija loptu. Davidovac ostaje sam i daje trojku za 56:49. Idemo na minut odmora.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

17:58

DRUGO POLUVREME! Loš Nejpir - 48:45

Nemanja Nedović promašuje trojku, ali neprecizan je i Ramljak. Prvi poeni drugog poluvremena preko Nedovića, ali poentira i Lakić za 48:45. Nejpir nastavlja sa promašajima.

17:49

LISTA STRELACA

ZADAR: Klarica, Vujačić 5 (3sk), Žganec 3 (3sk), Mazalin 4 (3sk, 5 as), Njegovan, Lakić 8, Mekić 2, Jambrović, Drežnjak 5, Grbić, Božić 10 (4sk, 4as), Ramljak 6

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 3, Teodosić 5, Davidovac 2, Mitrović 2, Nejpir 2, Tobi 4, Bolomboj 7, Ilić, Nedović 3, Gedraitis 11 (3sk), Kuzmić, Jago 6 (4as)

17:47

Ne izgleda ovo kako treba...

Crveno-beli se muče sa Zadrom koji im je ubacio čak 43 poena za poluvreme. Mnogo drugih šansi kroz ofanzivni skok su dali rivalu, pošto je domaćin imao čak sedam ofanzivnih skokova. Sedam je trojki takođe dao tim Danijela Jusupa i tako je ostao u meču.

17:41

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Vodi Zvezda 45:43

Žganec promašuje, ali još jedan ofanzivni skok Zadra i na kraju Žganec daje trojku za 43:43. Serija Zadra je 7:0, a to prekida Bolomboj - 45:43. Na kraju se ovim rezultatom ide na odmor.

17:36

19. minut: Serija Zadra! 43:40

Lakić je fauliran, ali ne prekida seriju. Ipak prekida je Mazalin za 43:38, a Nedović gubi loptu i Ramljak završava na obruču 43:40. Tajmaut Sferopulos!

17:34

18. minut: Serija 11:0 Zvezde - 43:36

Jago trojkom vraća prednost - 39:36, a onda Brazilac asistira Mitroviću za poene pod faulom - 41:36. Težak promašaj Luke Božića, a Bolomboj nakon toga zakucava za 43:36.

17:29

15. minut. Vraća se Zvezda! 36:36

Luka Božić poentira ispod koša protiv Stefana Lazarevića, a Miloš Teodosić vraća Zvezdu na 36:34. Bolomboj poentira iz horoga za izejdančenje 36:36.

17:26

SFEROPULOS LJUT!

Poenis a obe strane, a Mitrovića blokira Ramljak u kontri! Vujačić daje trojku na 34:32 za Zadar idemo na tajmaut za Janisa Sferopulosa.

17:22

DRUGA ČETVRTINA: Bez odbrana! 29:29

Tobi promašuje trojku na startu, ali daje trojku Teodosić - 26:24. Ramljak je izjednačio dugom dvojkom, a Lazarević daje trojku za 29:26. Vratio je trojku Luka Božić - 29:29.

17:19

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Vodi Zadar 24:23

Promašuje zicer Mazalin, ali na kraju dugog napada poeni za domaćina 24:23. Promašuje ispod koša Lazarević, Zadar na kraju vodi poenom razlike posle dobre odbrane Tobija.

17:15

9. minut: Klackalica! 23:22

Poentra Lovro Mazalin, a Nedovićev promašaj popravlja Tobi za 22:21. Posle nekoliko promašaj sa obe strane Tobi u reketu rešava za 23:22.

17:12

7. minut. Pljušte trojke! 20:19

Lakić daje trojku za 16:14, a posle trojke Božića opet vodi domaćin 17:16. Vođstvo Zvezdi vraća Nemanja Nedović trojkom, ali Lakić ponovo poentira iza 6,75 za 20:19.

17:08

GEDRAITIS NEZAUSTAVLJIV! 16:11

Gedraitis krade loptu, poentira u kontri za 13:11, a ovo mu je već 10. poen na meču! Daje i 11. i sada idemo na TV tajmaut posle poena Davidovca.

17:07

5. minut: Nerešeno! 11:11

Bolomboj ne rešava posle Mazalina ispod koša, a Ramljak pogađa za 11:7. Nejpir smanjuje sa poludistance za 11:9, a njegov naredni promašaj popravlja Gedraitis - 11:11.

17:05

3. minut: Loš start - 9:7

Prvi poeni za Zvezdu posle slobodnih bacanja Bolomboja, a nakon loše odbrane Nejpira je 7:1 trojkom Drežnjaka. Ipak Gedraitis vraća trojku - 7:4. Novi poeni za Zadar, a Gedraitis u kontri poentira posle faula - 9:7.

17:02

2. minut: Vodi Zadar 4:0!

Zakucavanje Drežnjaka na startu, a Bolomboj neprecizan ispod koša, a onda i Nemanja Nedović pravi korake. Arijan Lakić poentira za 4:0!

16:58

POČINJE UTAKMICA!

Konačno smo dočekali i košarku - krenuo je meč Zadra i Crvene zvezde Meridianbet!

16:38

Još 20 minuta do meča!

Usijale su se strasti pred ovaj meč, a uskoro kreće i sama utakmica. Ostalo je dvadesetak minuta pred duel zbog koga je usijan region od subote uveče.

16:16

A sad malo o košarci

Crvena Zvezda je poražena od Partizana da bi zatim nanela prvi poraz ove sezone ekipi Budućnosti iz Podgorice. Sada nema mesta za nove kikseve tima Janisa Sferopuosa, ako žele crveno-beli da zadrže mesto u gornjem delu tabele. Što se tiče Zadra ubedljivo su najbolji hrvatski klub ove sezone sa tri pobede i tri poraza, ali ih to i dalje ne drži daleko od zone ispadanja i dna tabele.

15:48

Jeziva poruka pred meč!

Navijači Zadra i njihova navijačka grupa "Tornado" izdali su saopštenje pred ovu utakmicu još u sredu, a tada je na ulicama ovog grada osvanula užasna poruka.

"Naša oluja nikad ne prestaje", stajalo je na pozivu da se u nedelju od 17 časova dođe na utakmicu protiv crveno-belih. Vrlo jasna referenca je vojna akcija Oluja u kojoj je 1995. godine iz Hrvatske proterano 200.000 Srba.

Izvor: Youtube/U.N. Tornado Zadar Media/Screenshot

15:25

Oglasio se i gradonačelnik Zadra!

Gradonačelnik Zadra iz redova HDZ-a Branko Dukić se oglasio i osudio napade na srpsku delegaciju u njegovom gradu.

15:00

Nova hapšenja!

Dva sata pred početak ovog meča oglasila se zadarska policija i objavila da je bilo još hapšenja osumnjičenih za napad na srpske novinare i sportske radnike.

14:35

Pogledajte slike povređenih Srba

Isplivale su i slike povređenih u napadu huligana u Zadru. Pogledajte te fotografije u posebnom tekstu

14:25

Igra se pred punim tribinama

Iako je Crvena zvezda tražila od ABA lige da se meč odigra pred praznim tribinama, na kraju se ABA liga oglasila i odlučeno je da će se ipak igrati pred punim "Višnjikom"

14:10

Zadar potvrdio navode!

Košarkaški klub Zadar se oglasio nakon Zvezde i potvrdio navode o napadu na delegaciju crveno-belih, a nakon toga smo videli o obraćanje navijača Zadra pred ovaj meč.

13:58

Šta se desilo?

Crvena zvezde se oglasila u subotu uveče i otkrila da je napadnuta delegacija beogradskog kluba u Hrvatskoj. Povređeni su dva novinara, jedan prijatelj kluba i jedan član upravnog odbora crveno-belih.

13:52

Sad čekamo košarku!

Crvena zvezda gostuje Zadru u okviru sedmog kola ABA lige. Nažalost ovom meču su prethodili nemili događaji u tom hrvatskom gradu i napad na delegaciju Crvene zvezde i srpske novinare.