Četvrti poraz Igokee u Ligi šampiona, Mursija nastavlja da "melje" protivnike!

Autor Goran Arbutina

Španska Mursija prelomila meč u Laktašima nevjerovatnom serijom 20:0.

FIBA Liga šampiona Igokea Mursija Izvor: FIBA Champions League/KK igokea

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da naprave iznenađenje protiv favorizovane Mursije u 4. kolu FIBA Lige šampiona.

Za razliku od ABA lige gdje "igosi" imaju skor 7:2, ekipa Vlade Jovanovića  u FIBA Ligi šampiona upisala je četvrti poraz – Mursija je u utorak uveče u Laktašima slavila 79:63.

Španska ekipa koja je u odličnoj formi sve je riješila krajem prve i početkom druge četvrtine kada su napravili nevjerovatnu seriju 20:0 i tako došli do nedostižne prednosti koju su znali da čuvaju.

Igokea je bolje otvorila meč, povela je 16:9 i natjerala Sito Alonsa da zove tajm-aut, da bi nakon trojke Edina Atića bilo i 21:12.

Upravo to bio je trenutak kada je Igokea stala, a u narednih sedam minuta bukvalno je samo Mursija pogađala.

Španci su prvo smanjili na 21:17 i to je bio kraj prve četvrtine, a onda nastavili svoju seriju i produžili je na nevjerovatnih 20:0 za vođstvo 32:21.

Bio je to nagovještaj fantastične druge četvrtine za Mursiju, koja je ubacila čak 33 poena u ovoj dionici, dok je Igokea postigla 11 poena.
Čak 50 poena primila je ekipa Vlade Jovanovića u prvom poluvremenu, bez rješenja u odbrani i napadu.

U prvih pet minuta treće četvrtine samo je Nikola Tanasković postigao poene, kasnije se uključio i Haris Delalić, međutim, gosti iz Španije održavali su nekih 20 razlike.

Dragan Milosavljević dao je trojku na krjau trećeg perioda pa se na kratak predah otišlo sa rezultatom 66:49.

Dosta borbe, ali i mnogo grešaka vidjeli smo u posljednjoj četvrtini u kojoj je bilo nešto i nervoze, pa je Radović zaradio tehničku zbog protesta nakon nedosuđenog očiglednog faula nad njim.

Igokea je pokušala da vrati kakvu takvu neizvjesnost, ali je Ludvig Hakanson svojim koševima kao nekoliko navrata na ovom meču gasio nadu domaćih.

Ušli su "igosi" u posljednjih pet minuta sa 13 poena zaostatka, potom imali i napad da eventualno dodatno smanje, međutim, dve greške Milosavljevića, potom i rampa Radovića u narednom napadu nagovijestili su definitivan poraz.

Mursija je na kraju slavila rezultatom 79:63 i tako upisala sedmi vezani trijumf u svim takmičenjima.

David Jelinek sa 16 i Ludvig Hakanson sa 15 poena predvodili su Mursiju, dok je kod Igokee Tanasković postigao 14, a Milosavljević 11 poena.

Igokea ima skor 0-4 u Ligi šampiona i samo matematičke šanse da se plasira u plej-of, dok u ABA ligi ima odličnih 7-2 i nalazi se na drugom mjestu na tabeli.