Igokea m:tel bez greške protiv Mornara: Aleksandrovčani lideri ABA lige!

Nakon pobjede u Laktašima, tim Vladimira Jovanović stigao je na prvo mjesto regionalne lige, istina uz utakmicu više u odnosu na Crvenu zvezdu.

Igokea Mornar Izvor: ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

Igokea m:tel odigrala je još jedan meč u ABA ligi i stigla do osmog trijumfa u deset odigranih mečeva.

Pobjedom protiv posljednjeplasiranog Mornara 84:64, koji nije uspio da pruži veći otpor, Aleksadrovčani su stigli do liderske pozicije u regionalnom takmičenju, s tim da do ovog kola vodeća Crvena zvezda tek treba da odigra svoj meč sa Cibonom.

IGOKEA M:TEL - MORNAR 84:64 (22:13, 25:17, 18:13, 19:21)

U sve četiri četvrtine dominirali su domaći. Imali i više od 20 poena prednosti, ali su u finišu Barani uspjeli da "zaokruže" zaostatak na 20. Već nakon prvog poluvremena imali su "igosi" sigurnu prednost i ni u jednom trenutku pitanje pobjednika nije bilo sporno.

Razigrani Nikola Tanasković, koji je meč završio sa 19 poena i pet skokova, imao je sjajan procenat šuta (blizu 80 odsto). Veliki doprinos pobjedi dali su još Dragan Milosavljević i Stefan Mudi, koji su postigli po 10 poena.

Markus Džo Veters sa 13 i Em Si Dan-Martin sa 12 poena bili su najefikasniji u poraženom timu. Nekadašnji igrač Igokee Taj Voler dodao je 11, a još jedan Amerikanac, Entoni Luis, ubacio je 10.

U narednom kolu Igokea će u petak, 7. decembra gostovati Krki.