Igokea m:tel se oprostila od Lige šampiona: Peti poraz za Aleksandrovčane

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Igokee m:tel doživjeli su težak poraz u Turskoj.

tofaš igokea Izvor: Promo/FIBA Champions league

Košarkaši Igokee m:tel doživjeli su peti poraz u isto toliko utakmica u Ligi šampiona te su ostali bez šansi za plasman u narednu fazu takmičenja.

Aleksandrovčani su večeras poraženi u Bursi od ekipe Tofaša rezultatom 99:65.

TOFAŠ - IGOKEA 99:65 (18:10, 28:19, 27:17, 26:18)

Domaći tim je prvu četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 18:10 da bi se poluvremena prednost povećala na +16 (46:30).

Tofaš je u drugom dijelu nastavio u istom ritmu, a u posljednjih 10 minuta ušlo se, do tada maksimalnih +26. Prednost je rasla i u posljednjoj četvrtini pa je tako turski tim stigao do trijumfa sa 34 poena razlike.

Najefikasniji u turskom timu bio je Luk Mej sa 19 poena. Kejleb Homslej postigao je jedan manje dok je Kasijus Vinston upisao 14 poena. U ekipi Igokee Milosavljević je postigao 13, Atić 12, a Mudi 11 poena.

Bila je ovo druga pobjeda za Tofaš, a prvi trijumf nad Igokeom ostvarili su nakon produžetaka. Tim iz Laktaša će u posljednjem kolu igrati protiv prvoplasirane Tortone dok je Tofašu preostao duel sa Mursiom.