Dončićev tripl-dabl nedovoljan za pobjedu!

Luka Dončić imao je tripl-dabl učinak protiv Bostona, ali nije to bilo dovoljno za pobjedu Dalasa.

Tripl dabl Luke Dončića protiv Bostona Izvor: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Luka Dončić plesao je po parketu, upisao tripl-dabl i ni to nije bilo dovoljno da Dalas pobijedi Boston (119:110). Slovenac je za 40 minuta na parketu ubacio 33 poena, uz 18 skokova i 13 asistencija, ali je je gostujući tim na kraju upisao pobjedu za veliko slavlje.

U redovima Seltiksa nezaustavljivi su bili Džejson Tejtum (39, 11sk, 5as) i Džejlen Braun (34, 4as, 3sk), dok je Dončića pratio Kajri Irving (23, 6sk, 3as). U timu Mavsa već tri nedjelje nema Dantea Egzuma koji je pružao fenomenalne partije u odsustvu Irvina. Ima povredu pete i nije poznato kada bi mogao da se vrati na teren.

Po završetku meča trener Dalasa Džejson Kid je dao je izjavu koja je podigla prašinu. Neki su je shvatili kao prozivku za sudije, a neki kao upozorenje za Luku... "Bili smo malo previše frustrirani određenim odlukama arbitara i izgubili smo fokus. Moramo da radimo bolji posao", rekao je Kid. U drugoj četvrtini meča je Dončić dobio i tehničku grešku.

Bio je ovo treći poraz za Dalas u posljednje četiri utakmice i u narednom kolu dočekuju Finiks, tim koji predvode Durent, Buker i Bil. Poslije 43 kola Mavsi su na 24-19, a Sansi na 25-18 na Zapadu. Na Istoku je Boston prvi sa 34-10.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!