Barselona Partizan prenos uživo livestream evroliga

Partizan pao kad je bilo najvažnije! Borio se sa Barselonom, a onda se samo ugasio

Poraz Partizana koji dodatno podiže značaj preostalih mečeva. Peti neuspjeh u posljednjih šest kola.

Košarkaši Partizana večeras su na gostovanju u Španiji u 29. kolu Evrolige izgubili od Barselone sa 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8) i sa učinkom od 13 pobjeda i 16 poraza nalaze se na diobi 10. i 11. mjesta sa Valensijom.

Ovim porazom crno-bijeli nisu izgubili šansu da se izbore za doigravanje za plasman u četvrtfinale, ali će teško stići do sedme ili osme pozicije, koje donose prednost domaćeg terena u plej inu.

Povoljna okolnost za Partizan je što će četiri od posljednjih pet utakmica u ligaškom dijelu takmičenja odigrati u Beogradu. Ugostiće Baskoniju, Real, Olimpijakos i Valensiju, a gostovaće samo Albi u Berlinu, gdje bi trebalo da bude favorit.

Izabranici Željka Obradovića večeras su imali snage da se ravnopravno nose sa Barselonom samo tridesetak minuta. Početkom posljednje četvrtine domaćini su vodili 74:70, a onda je Partizan u posljednjih devet minuta postigao samo šest poena i doživio je peti poraz u posljednjih šest utakmica.

Jedine svetle tačke u ekipi Partizana bili su Aleksa Avramović, koji je postigao 27 poena, i Zek Ledej sa 16 koševa, a izostao je pravi doprinos Kevina Pantera, Pi-Džej Doužera i Bruna Kabokla, koji su zajedno ubacili samo 20 poena.

U narednom kolu Partizan će 19. marta u Beogradu igrati protiv Baskonije.

22:34

Statistika

• BARSELONA: Da Silva, Veseli 8, Brizuela, Rubio 7 (6 sk, 5 as), Kalinić 9, Satoranski 7, Ernangomez 15, Laprovitola 17 (5/8 za tri), Brines 6, Parker 12, Jokubaitis 13, Para
  • PARTIZAN: Ledej 16 (6 sk), Avramović 27, Panter 6, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 7, Trifunović, Anđušić 3, Doužer 4, Ponitka, Kaminski 6, Kaboklo 3.

Aleksa je dao sve - nije bilo dovoljno

Aleksa Avramović ubacio je 27 poena, predvodio crno-bele u ravnopravnoj borbi tokom pola sata meča, a onda niko među Beograđanima nije imao rešenje. Katalonci su to koristili i iskoristili da na kraju mirno završe utakmicu. Nikolas Laprovitola ponovo je bio raspucan protiv crno-belih i ubacio je pet trojki iz osam pokušaja, za ukupno 17 poena. Uz njega je Vili Ernangomez postigao 15,Rokas Jokubaitis 13, Džabari Parker 12... Riki Rubio podelio je šest asistencija uz sedam poena

22:24

Kraj utakmice, Partizan na kraju ubjedljivo izgubio

Konačan rezultat je 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8)

22:21

Pitanje je samo konačne razlike

Dok počinje poslednji minut, razlika je (pre)ubedljiva u korist Barse, s obzirom na sve viđeno - 92:74

22:07

Partizan ne smije da padne, Obradović reaguje!

Barselona je povela 78:70 u 32. minutu, a Željko Obradović pozvao je tajm-aut

22:01

Partizan je u igri - na minus 6 na kraju 3/4!

Frenk Kaminski i Kevin Panter su iskorišćenim slobodnim bacanjima postavili šest poena razlike i rezultatom 74:68 za Barsu se odlazi na poslednju pauzu

21:58

Aleksa!

Još jedna trojka (za minus 9!), bez dileme najboljeg igrača crno-belih u ovoj utakmici! Počinje 29. minut dinamične utakmice

21:55

27' Veseli ostaje potpuno sam, 69:58

Kalinić je uoči usamljenog Čeha u reketu i dodao mu za novo dvocifreno vođstvo domaćih. Veliki padovi koncentracije crno-belih u defanzivi u ovim trenucima

21:50

Zek Ledej pogađa u nizu, da sačuva Partizan!

Vezao je šest poena u nizu krilni centar crno-belih, da smanji razliku na "minus 9", pa Barsa u 26. minutu vodi 67:58

21:46

I Riki Rubio, sa istog mjesta - 67:52

Partizan u 25. minutu prima treću trojku u nizu iz levog ćoška

21:43

24' Parker sa istog mjesta odakle i Kalinić. 64:52

Ponovo je košarkaš Barselone ostao sam u uglu i opet je Partizan primio trojku. Katalonci odlaze na "plus 12"

Izvor: STARSPORT / Shutterstock Editorial / Profimedia

21:42

24' Ponitka zaspao, Kalinić kaznio, 61:52

Poljak je ostavio Barselonino krilo samo u ćošku, Željko Obradović se odmah uhvatio zbog primljene trojke,

21:38

Barselona sigurno kreće u 3/4

Kalinić je pogodio troku, a Jokubaitis i Rubio su nastavili taj nalet za 58;52 u 23. minutu

21:23

Strelci na poluvremenu

Za Barselonu su po devet poena ubacili Vili Ernangomez i Niko Laprovitola, po sedam Džabari Parker i Rokas Jokubaitis, pet je ubacio Tomaš Satoranski, četiri Riki Rubio i Jan Veslei, tri Nikola Kalinić i Aleks Abrines.

U Partizanu je apsolutno najbolji Aleksa Avramović, sa nestvarnih 19 poena (3/5 za tri). Prate ga Zek Ledej sa osam poena, Džejms Naneli sa sedam, Kevin Panter sa četiri, Anđušić, Kaminski sa po tri, Pi Džej Doužer sa dva, koliko je ubacio i Alen Smailagić

21:20

Šteta... Partizan ne koristi poslednji napad

Džejms Naneli je ukrao loptu, dotrčao u Barselonin reket, dodao je Panteru, ali bilo je kasno da kapiten crno-belih šutne. Ostaje tri razlike na poluvremenu, 51:48 za Barsu.

21:19

Naneli prati Avramovića!

Još jedna Partizanova trojka! Sada je 51:48 za Barselonu, koja traži tajm-aut 22 sekunde pre poluvremena.

Džabari Parker prethodno je pogodio i treći šut bez promašaja (51:45), ali Partizan igra veoma hrabro i ima odgovore na sve u prvih 20 minuta.

21:17

Aleksa ne prestaje, 19 poena!

Pogodio je i trojku, za Partizanov "minus 1" u 18. minutu! Sada je vođstvo Barse 44:43

Izvor: SOPA Images / ddp USA / Profimedia

21:14

17' Barselona održava vođstvo, Aleksa ne posustaje!

Nikolas Laprovitola pogodio je za 44:40 i izazvao tajm-aut Željka Obradovića. Ali bez obzira na to,svi su oduševljeni nastupom Alekse Avramovića, jer je već ubacio 16 poena večeras

21:07

16' Naneli dobija sekund - i koristi ga!

Barselona sada vodi samo dva poena, 38:36

Na trenutak je samo uhvatio Partizanov šuter čuvare spuštenog garda i odmah ih je kaznio, pogotkom za dva, na asistenciju Alekse Avramovića

21:01

13' Riki Rubio baca magiju

Dodavanje preko ramena, za Ernangomeza, za Barseloninih "plus 6", 34:28

20:52

- kraj prve četvrtine -

Plejmejker Barse Rokas Jokubaitis pogodio je u poslednjem trenutku prve četvrtine za vođstvo domaćih 29:24

Barselona se vratila u meč

Trojkom Rokasa Jokubaitisa, Barselona je povela 16:14 i zaokružila seriju 10:0 u 7. minutu meča

20:37

Crno-beli ne staju, vode 14:6!

Avramović je punim gasom ušao u ovaj meč, crno-beli bek nije promašio i uz šut 4/4 već je ubacio devet poena za četiri minuta utakmice. Barsa prva zove tajm-aut

20:34

Sjajan početak crno-belih!

Aleksa Avramović pokrenuo je Beograđane u "Palau Blaugrani", za vođsto 6:0 u 2. minutu meča.

20:28

Crno-beli su spremni!

20:26

Crno-beli su u teškom trenutku u Evroligi

Porazom na gostovanju Armaniju u prošlom kolu, crno-beli su pali "ispod crte" za Top 10. U ovom trenutku za sobom imaju četiri poraza u poslednjih pet kola Evrolige, a do kraja ligaškog dela očekuju ih utakmice u Štark areni protiv Baskonije, Reala, Olimpijakosa i Valensije, uz samo još jedno gostovanje - protiv Albe u pretposlednjem kolu.

20:25

Ovako izgleda tabela pred meč

20:24

"Moramo da imamo onu stvar"

Partizanov kapiten Kevin Panter poručio je da crno-beli moraju da imaju mu*a na gostovanju drugoplasiranom timu na tabeli