Borac siguran u Mrkonjić Gradu! Banjalučani upisali drugu pobjedu u Ligi 6

Autor Haris Krhalić

Trijumf košarkaša Borca.

IMG_2785.JPG Izvor: Slaven Petković - Mondo

Košarkaši Borca stigli su do drugog trijumfa u Ligi 6. Nakon što su u prošlom kolu poraženi od Igokee m:tel, Banjalučani su danas slavili na gostovanju u Mrkonjić Gradu rezultatom 50:71.

Izabranici Zorana Kašćelan su imali prednost tokom cijelog meča te su na kraju stigli do zaslužene pobjede.

MLADOST – BORAC 50:71 (8:12, 10:20, 21:21, 11:18)

Prva četvrtina nam nije donijela mnogo, viđeno je samo 20 poena od čega je banjalučki tim ubacio 12. U drugoj dionici igre crveno-plavi su zaigrali dosta bolje u napadu dok je domaća Mladost u ovom dijelu igre postigla samo 10 poena pa je tako na poluvremenu rezultat glasio 18:32 u korist Borca.

Treća četvrtina je donijela dosta poena na obje strane, a u egal igri i rezultat je bio izjednačen 21:21. Borac je tako u posljednju četvrtinu ušao sa +14 te do kraja meča uspio i povećati razliku. Na kraju je bilo +21 za košarkaše Zorana Kašćelana.

Nejfikasniji u redovima Borca bio je Džerod Vest sa 18 poena. Amsal Delalić postigao je 14, Radoš Šešlija 10, a Kristija Ateljević poen manje. U domaćem timu Dejan Ćup i Bogdan Mikavica postigli su po deset poena.