Crvena zvezda nadoknadila 18 poena zaostatka i pobijedila Studentski centar u Beogradskoj areni.

Crvena zvezda SC Derbi ABA liga uživo prenos Izvor: MN PRESS

U prvoj utakmici četvrtfinala plej ofa ABA lige, košarkaši Crvene zvezde večeras su u Beogradu, poslije velikog preokreta, pobijedili Studentski centar sa 83:81 (15:21, 15:19, 19:24, 34:17).

Ekipa iz Podgorice bila je na pragu senzacionalne pobjede jer je poslije treće četvrtine imala prednost od 15 poena, ali je Zvezda u posljednjih 10 minuta, prije svega izvanrednom odbranom, uspjela da preokrene rezultat i da povede u seriji.

U neizvjesnoj završinici crveno-bijeli su prvi put poveli u 39. minutu, a potom su imali i sreće jer je Studentski centar u posljednjem napadu imao šansu da pobijedi, ali je Borna Kapusta promašio šut za tri poena.

Poslije katastrofalnog izdanja u poslednjem kolu Evrolige i poraza od Efesa sa 45 razlike, očekivalo se da će Zvezda večeras zaigrati mnogo bolje, ali se to nije desilo. Komentar onoga što prikazuju crveno-bijeli dali su navijači, koji su kraj utakimice dočekali skandiranjem "uprava napolje".

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Miloš Teodosić sa 17 poena, Luka Mitrović postigao je 14, a Dejan Davidovac i Nemanja Nedović po 13.

U gostujućem timu najefikasniji je sa 14 poena bio Tomislav Ivišić, Luka Bogavac i Nikola Pavličević postigli su po 11, a Igor Drobnjak 10 poena.

Četvrtfinalna serija igra se na dvije pobede, a druga utakmica na programu je za sedam dana u Podgorici.

20:32

Navijači skandirali "Uprava napolje"

Navijači Crvene zvezde okrenuli su se protiv uprave na utakmici u Beogradskoj areni

20:09

Studentski centar napušta teren podignute glave

Tomidlav Ivišić ubacio je 14 trojki, Luka Bogavac i Nikola Pavlićević po 11, Igor Drobnjak 10... Sa njima na čelu, tim Dejana Jakare napravio je ogromne probleme lideru Superlige do plej-ofa i potpuno ga pribio uz zid. Ipak, na kraju je individualni kvalitet lidera domaćih prelomio i učinio da ne bude senzacije u Beogradskoj areni.

20:08

Crvena zvezda je uz porođajne muke povela 1:0

Ništa nije išlo kako je Zvezda zamislila čitave tri četvrtine, gosti su praktično sve vreme održavali dvocifrenu prednost, a onda je Nemanja Nedović "vezao" devet poena u poslednjoj deonici i poveo crveno-bele to znojem natopljene pobede.

Iako su više poena od Nemanje dali i Miloš Teodosić (17) i Luka Mitrović (14), Nedović je taj koji je doneo ovu pobedu i zbog kojeg Zvezda ne ide u Podgoricu na revanš na ivici ambisa. Pogađao je uzastopne trojke, poentirao pod prekršajem i njegovim doprinosom Zvezda je izbegla rub eliminacije iz plej-ofa već u četvrtfinalu.

20:02

Studentski centar promašuje, Zvezda je pobedila!

Bogavac je imao šut za izjednačenje i lopta je stala na obruču! Zvezda je pobedla 83:81 i povela 1:0 u seriji i u revanšu, narednog ponedeljka, imaće "meč loptu" za plasman u polufinale

20:00

Nije gotovo! Drežnjak za "minus 1"

Na pet sekundi do kraja, Studentski centar je opet zakuvao, trojkom posle koje Zvezda vodi 82:81. Davidovac će imati dva slobodna bacanja

19:55

Kapusta promašuje ceo koš, Zvezda ima loptu i vođstvo

Crveno-beli vode 80:78 i kreću u napad na 24,7 sekundi do kraja utakmice.

19:51

19:50

Zvezda vodi, preokret!

Gedraitis u ćošak za Hangu, a on pogađa trojku za 80:77!

19:49

38' Nedović spasava Zvezdu - 77:77!

Ivišić je pogodio trojku za 74:77, a Nedović je potom poentirao uz prekršaj za 77:77, vezao je devet poena najbolji igrač Zvezde u završnici

19:48

Nedović izjednačuje - 74:74!

Još jedna trojka, dva i po minuta do kraja - posle dugo vremena Zvezda ne gubi!

19:46

Jako bitna trojka Nedovića!

Nemanja Nedović pogađa trojku za tri poena razlike, 71:74 na 3:40 do kraja meča!

19:41

"Uprava napolje", ori se Arenom

Studentski centar vodi 74:62 na šest minuta do kraja meča, a crveno-beli su i dalje u veoma teškoj situaciji, dok se bliži kraj meča. Bogavac je ponovo dao veoma težak šut, dok navijači na tribinama skandiraju protiv uprave

19:36

33' Lazić pogađa trojku, Mitrović nastavlja!

Zvezda dugo nije bila bliže gostima, 59:66, a onda je Luka Bogavac pogodio težak šut, za 59:68.

19:31

Na kraju 3/4, Zvezdino mučenje traje - 49:64!

Nemanja Nedović iznudio je prekršaj u poslednjim trenucima, tražio i nesportski faul, ali Zvezdi je potrebno mnogo više i bolje da bi se vratila u ovaj meč.

19:20

Probudila se publika, Mitrović za "minus 14"

U toku je 17. minut i Zvezda i dalje ima veliki zaostatak (44:58), dok 3.300 navijača pokušava da trgne ekipu i izvrši pritisak na goste. Studentski centar je u ovim trenucima odustao od igre koja mu je donela ogromnu prednost i počeo je da šutira trojke - i da ih promašuje

19:10

Treća uzastopna trojka gostiju, razbijaju Zvezdu!

Pavlićević je pogodio trojku za 51:37 na polovini 23. minuta, a onda je Sferopulos morao da reaguje kada je rezultat postao 53:37 za Studentski!

19:08

Novo najveće vođstvo gostiju - 13 razlike!

22' Borna Kapusta pogodio je za 45:32, a onda je i na semaforu pisalo 48:35 za goste!

18:54

Zvezda ne može da dođe sebi, Gedraitis pogotovo!

Ivišić je dao težak koš za 30:38, a onda je Gedraitis poklonio loptu gostima i Obri Doukins je prihvatio taj poklon - 30:40 na poluvremenu!

Potpuno je podbacila Zvezda, a Litvanac pogotovo (0/3 za tri i izgubljena lopta uz zvuk sirene)

18:42

Gedraitis sve promašuje, Hanga "zateže" odbranu

Mađarski veteran ušao je u igru pri zaostatku od 11 poena i odmah utrčao do obruča gostiju i realizovao polaganje. Na drugoj strani, pokušava da pokrene defanzivu Beograđana

18:36

Nervozna Zvezda traži ritam

Janis Sferopulos tražio je tajm-aut pri dvocifrenom zaostatku Zvezde (17:28 u 14. minutu). Dejan Davidovac je potom pogodio trojku, a onda je i Nemanja Nedović bio precizan iz daljine - 27:31.

18:26

Zvezda malo po malo smanjuje zaostatak

Teodosić za Tompkinsa, a on pogađa iz ugla za 17:21 u 12. minutu

18:21

Ivišić za "plus 9" gostiju

Centar Studentskog centra hvata ofanzivni skok i vraća loptu u obruč, za vođstvo Studentskog centra 21:13 na isteku 1/4

18:19

9' I Branko Lazić pogađa trojku, 13:17

Kapiten crveno-belih dobio je prostor u ćošku kod Zvezdine klupe - i pogodio dno mrežice

18:18

8' Studenti čuvaju prednost, 8:15

Igor Drobnjak fauliran je u reketu i nakon što mu nije bio priznat koš, pogodio je oba slobodna bacanja, za 8:15

18:16

7' Teodosićeva prva trojka, 8:13

"Upisuje" se Zvezdin plejmejker sa distance, posle pet uzastopnih promašaja domaćih za tri poena

18:13

6' Ne ide šut, Teodosić nalazi rešenje - 5:10

Proigrava plejmejker Zvezde centra Luku Mitrovića, da pon pogađa iz reketa kada već "ne radi" šut domaćih

18:08

4' Loš početak Zvezde, Gedraitis promašuje, gost pogađa!

Zvezdin Litvanac loše šutira i u ovoj utakmici, promašio je po jedan šut za tri sa obe strane, a Pavlićevič je kaznio njegove promašaje trojkom za vođstvo gostiju 8:1.

16:54

Večeras na programu još jedan meč plej-ofa

U Hali sportova "Ranko Žeravica" od 20 časova prvi meč četvrtfinalne serije igraće Mega i Cedevita Olimpija. Pobednik tog četvrtfinalnog para igraće u polufinalu protiv Zvezde ili Studentskog centra

16:53

"Ne odgovara nam Zvezdin stil, ali možda bude prvi put"

Trener Studentskog centra Dejan Jakara ovim rečima je najavio večerašnju utakmicu i četvrtfinalnu seriju: “Prvo moram da čestitam momcima na lepom rezultatu, lep uspeh za naš klub. Radi se o mladoj ekipi i naš cilj je bio da uđemo u plej-of, što smo na kraju i uspeli. Četvrtfinalni mečevi protiv Zvezde su nam nagrada za sve što smo do sad uradili ali nećemo ići na utakmicu sa belom zastavom. Ako razmišljamo da je to samo nagrada onda nemamo šanse da iznenadimo. Lopta je okrugla, nikada se ne zna i uvek idem sa mišljenjem da ćemo biti potpuno spremni da probamo da iznenadimo. Zvezda je ove godine možda i najbolja napadačka ekipa u ligi i dokazali su u regularnom delu sezone. Nama ne odgovara njihov stil igre, jer imaju na svakoj poziciji igrača koji pravi prednost ali i u odbrani mogu igrati više različitih stvari. Sigurno je to najteži test za nas ali nikad se ne zna, možda ćemo prvi put pobediti Zvezdu."

16:50

Studentski centar nikad nije pobedio Zvezdu

Dosadašnji međusobni skor dva tima je 6-0 u korist crveno-belih

Izvor: R.R./ATAIMAGES

16:48

"Bejbi Jokić" iz Studentskog centra navija za Zvezdu

Dres "studenata" nosi David Mirković (18 godina), veliki talenat crnogorske košarke. On je početkom aprila na gostovanju Zvezdi priznao da navija za crveno-bele.

16:46

Zvezda na "pol-poziciji" pred plej-of

Tim Janisa Sferopulosa osvojio je prvo mesto na ABA tabeli u ligaškom delu i to će mu doneti prednost domaćeg terena kroz plej-of. Crveno-beli su u oba međusobna meča savladali večerašnjeg protivnika, i u Podgorici i u Beogradu.

Standings provided by Sofascore

16:41

Poslednja vest pred meč - Nikola ide u Ameriku!

Najveći talenat Zvezde Nikola Topić zvanično je prijavljen za NBA draft krajem juna, gde ga izvesno čeka izbor među prvim "pikovima". Vest o tome da "Topov sin" ide u SAD objavio je njegov agent, Miodrag Miško Ražnatović.

16:37

Prvi Zvezdin meč od blamaže u Istanbulu

KK Crvena zvezda u četvrtak je bolno završila lošu sezonu u Evroligi i doživela debakl protiv Efesa, 100:55. "Besni smo zbog toga", rekao je trener Zvezde Janis Sferopulos u najavi večerašnjeg meča.

16:35

Plej-of počeo za vikend

U prvom meču ABA plej-ofa, u subotu u Podgorici, Budućnost je ubedljivo pobedila Zadar 100:69 i zakoračila ka potencijalnom polufinalu protiv Partizana. Crno-beli igraju protiv Igokee i prvi meč te serije biće odigran u Beogradskoj areni u sredu od 18.30.

16:34

Dobro došli u tekstualni prenos

Utakmica Crvena zvezda - Studentski centar počinje u 18 časova i igra se u Beogradskoj areni. Dočekajte je i ispratite u tekstualnom prenosu uz MONDO.